Strona głównaRejestracjeTKI rejestracja - jakie miasto, co oznacza?

TKI rejestracja – jakie miasto, co oznacza?

-

Jak Polska długa i szeroka kierowcy z różnych województw pomstują na kierowców z innych regionów naszego pięknego kraju. Warszawiacy nie lubią Wrocławiaków, Ostrów Wielkopolski znieważa Poznań i tak dalej. Jednakże ta niechęć wynika najczęściej z pojedynczych, nieprzyjemnych zdarzeń na drodze. 

Jeżeli ciekawi was rejestracja TKI i jakie miasto ona reprezentuje postarajcie się mieć otwartą głowę. Zapewniamy was, że w każdym polskim województwie, regionie czy mieście możecie znaleźć przynajmniej jednego nieodpowiedzialnego kierowcę. Ocenianie reszty z nich na podstawie zachowania pojedynczych osób jest bardzo nie fair i prowadzi do takich niechęci, o jakich opowiedzieliśmy wam we wstępie do artykułu.

Jeżeli wciąż jesteście zdeterminowani by dowiedzieć się o TKI i jaka to rejestracja, to zapraszamy was do dalszej lektury. 

Zobacz: WE rejestracja – jakie miasto, jaka dzielnica? Co oznacza?

Rejestracja TKI – jakie miasto? 

TKI – co to za rejestracja? Jeśli pochodzicie z województwa świętokrzyskiego to nie jest to dla was zagadką – tak to właśnie z tego regionu pochodzi ta rejestracja. Główną rejestracją, która pojawia się w województwie świętokrzyskim jest TK, czyli tablica rejestracyjna oznaczająca miasto na prawach powiatu: znane z pięknych okoliczności przyrody Kielc. Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego, chociaż historycznie miasto to leżało w Małopolsce. 

Województwoświętokrzyskie 
Wyróżnik województwa[T] 
Powiatkielecki 
MiastoKielce

Dla regionu świętokrzyskiego Kielce stanowią nie tylko ośrodek zarządzania województwem. Jest to również regionalne centrum gospodarcze, naukowe, kulturalne oraz handlowe. Ale najważniejszym pytaniem dla was jest zapewne kwestia tego czy kielczanki i kielczanie są dobrymi kierowcami. Kielce, podobnie jak każde inne miasto, ma kilka historii z szalonymi kierowcami.

Jedną z takich historii, która mogłaby zrodzić pytanie “TK, co to za rejestracja? Gdzie szkolą takich kierowców”, odbyła się na kieleckim przystanku autobusowym. Na nim aż trzech kierowców autobusów (najwyraźniej największe spięcia następują wewnątrz branży) najpierw pokłóciło się, a następnie pobiło. Sytuacja była na tyle zła, że musiała interweniować policja. 

Kielce słyną również z organizowania akcji “Stop pijanym kierowcom”, która jest przeprowadzana przez Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kielcach oraz miejscową policję. W 2021 roku kilkuset kierowców zostało przebadanych na zawartość alkoholu w organizmie w jeden z sierpniowych piątków. Jak przyznają władze miasta, pijani kierowcy już od lat stanowią poważny problem tego województwa. W 2020 kierowcy będący pod wpływem alkoholu spowodowali 1 656 wypadków, w których zginęło 216 osób, a rannych zostało 1 847 osób.

Warto jednak nadmienić, że z rejestracją TKI, nie jeżdżą tylko osoby z Kielc. Co to za rejestracja? TKI – za jakie miasto dokładnie odpowiada ta rejestracja?

TKI – jaka to rejestracja? 

Rejestracja TKI i to jakie miasto reprezentuje, nie jest do końca właściwym pytaniem. Podczas gdy rejestracja TK oznacza po prostu KIelce, czyli miasto funkcjonujące na prawach powiatu, to rejestracja TKI już nie. Jakie miasto reprezentuje rejestracja TKI?

Poza Kielcami, które są miastem wojewódzkim, rejestracja TKI może odpowiadać również miastu: Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski czy Starachowicom. 

Teraz już wiecie co to za rejestracja TKI i jakie miasto reprezentuje. Szerokiej drogi i pamiętajcie o bezpiecznej jeździe. 

POPULARNE

OSTATNIE POSTY