Strona głównaNaprawaUbezpieczenie Compensa - opinie. Czy warto?

Ubezpieczenie Compensa – opinie. Czy warto?

-

Firm ubezpieczeniowych mamy na rynku sporo. Każda z nich ma inną politykę działania. Mimo wszystko podpisanie umowy między ubezpieczycielem, a klientem zobowiązuje – obie strony muszą się jej trzymać. Jak firma Compensa traktuje ludzi, którzy zdecydowali się wykupić od niej ubezpieczenie? Jaki ma opinie? Sprawdzamy!

Compensa a wypłata odszkodowania – opinie

Zacznijmy od tego, o czym każdy klient musi pamiętać, jeśli chce otrzymać wypłatę odszkodowania. Bez spełnienia określonych warunków, nie ma co narzekać na ubezpieczyciela – nie może on przelać nam pieniędzy za szkodę, jeśli sami nie wywiążemy się z naszych obowiązków. Zanim wystawisz negatywną opinie jakieś firmie ubezpieczeniowej, przemyśl, czy pamiętałeś o:

  • dokumentacji – zgłaszając szkodę musisz mieć komplet papierków, o które poprosi Cię ubezpieczyciel. Brak jakiegokolwiek dokumentu może opóźnić albo uniemożliwić firmie wypłacenie środków. 
  • zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia – niedoczytanie wszystkich zasad spisanych w tym dokumencie jest częstym powodem sporów z ubezpieczycielami.
  • dotrzymaniu terminu – jeśli szkodę zgłosisz później, niż określały to zasady w umowie, to nie możesz ubiegać się o wypłatę odszkodowania.
  • zgłoszeniu szkody na policję – bez tego firma ubezpieczeniowa w niektórych sytuacjach może odmówić Ci wypłaty środków. 

Są to najważniejsze zasady, o których powinieneś pamiętać podczas ubiegania się o odszkodowanie. 

Compensa a wypłata odszkodowania – jak opiniowany jest ten aspekt działania firmy? W przeważającej części bardzo negatywnie. Kilka klientów mierzyło się z zaniżaniem wyceny napraw – nawet o 40%.

Inne osoby miały problemy z samochodem zastępczym, który Compensa wynajmowała na za małą liczbę dni, przez co trzeba było ciągle przedłużać wynajem w wypożyczalni. 

Kolejna konsumentka na forum w wątku: Compensa a wypłata odszkodowania napisała, że czeka już ponad pół roku na pieniądze za szkodę, która nie była spowodowana z jej winy. Nie jest to jedyna osoba, która nie otrzymała odszkodowania od tego ubezpieczyciela – opinii, w których klienci skarżą się na ten aspekt, jest więcej. 

Źródło: opinie24.pl

Compensa – opinie na forum

Jakie jeszcze o firmie Compensa opinie są na forach? 

  • Skontaktowanie się z ubezpieczycielem jest bardzo trudne, przez infolinię ciężko jest się połączyć z pracownikiem obsługi klienta.
Źródło: opinie24.pl
  • Compensa w opiniach o ubezpieczeniu zdrowotnym również wypada bardzo źle – wypłacane kwoty są tak niskie, że nie wystarczają na pokrycie kosztów leczenia. Kilku osobom odmówiono wypłacenia środków.
Źródło: obie opinie są z: ubezpieczenie.com.pl
  • Klienci, którzy ubezpieczyli swoje mieszkania w firmie Compensa nie są zadowoleni. Wypłacone im kwoty nie są adekwatne do szkód lub nie są wypłacane w ogóle. 
  • Problem z niewypłacaniem środków przewija się w opiniach bardzo często. Ludzie są odsyłaniu z działu do działu albo są całkiem ignorowani.

Czy są o Compensa jakieś opinie pozytywne? Tak – mimo wszystko są one kroplą w morzu negatywnych recenzji. Są osoby, które dziwią się, że firma ma tak złą sławę, bo w ich przypadku ubezpieczyciel postąpił zgodnie z umową, nie zaniżył wyceny napraw ani nie ignorował ich. 

Warto wziąć poprawkę na niektóre opinie o Compensa. Jako że znamy tylko wersję poszkodowanych klientów, to nie możemy w pełni ocenić, czy aby na pewno brak wypłaty odszkodowania jest winą firmy. Niewypłacenie środków może wynikać np. z niedotrzymania terminu zgłoszenia lub braku odpowiedniej dokumentacji. Mimo wszystko liczba słabych recenzji jest przytłaczająca, co powinno zapalić Ci nad głową czerwoną lampkę. 

Ubezpieczenia dzielimy na te dobrowolne, jak i obowiązkowe. Dla osób posiadających pojazd mechaniczny OC jest świętością – bez niego ani rusz. Jako że zbliża się koniec roku, to warto byłoby sprawdzić w sieci OC ranking. Inflacja daje nam wszystkim w kość – nie warto przepłacać. Są firmy, które mimo niskiej składki ubezpieczeniowej mają świetne opinie i oferują dodatkowe bonusy. 

Jak widzisz – Compensa w opiniach wypada bardzo źle. Mimo że ciężko jest zweryfikować, czy komentujący trzymali się zasad obowiązujących w umowie, to firma ma tak dużo słabych recenzji, że ciężko wierzyć, że wszystko jest z nią w porządku.

Artykuł sponsorowany

POPULARNE

Opinie o filtrach Knecht

Filtry Knecht – opinie

0
Różnego rodzaju filtry: kabinowe, paliwowe, powietrza, czy oleju to ważne elementy eksploatacyjne samochodu, które powinno się regularnie wymieniać. Wpływają one na pracę całego pojazdu....
jakie amortyzatory

Amortyzatory w samochodzie

OSTATNIE POSTY