Strona głównaRejestracjeDLW rejestracja – jakie miasto, jaka dzielnica? Co oznacza?

DLW rejestracja – jakie miasto, jaka dzielnica? Co oznacza?

-

Jedną z popularniejszych tablic jest rejestracja DLW. Jakie miasto je wydaje, czy są przydzielone do konkretnej dzielnicy i co oznaczają? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

Rejestracja DLW – jakie miasto jest przypisane do oznaczenia?

Przemierzając południową część kraju, nietrudno zauważyć, że na dużej liczbie pojazdów znajduje się rejestracja DLW. Jakie miasto zajmuje się wydawaniem tych tablic identyfikacyjnych? Należy to do obowiązków wydziału komunikacji w Lwówku. 

Lwówek znajduje się na Dolnym Śląsku w województwie dolnośląskim. Jest stolicą powiatu lwóweckiego i gminy miejsko-wiejskiej Lwówek Śląski. Przed reformą administracyjną kraju w 1999 roku, miejscowość wchodziła w skład województwa jeleniogórskiego. 

Urząd burmistrza piastuje Mariola Szczęsna, a miasto zamieszkuje 8661 populacji. Z kolei powierzchnia Lwówka śląskiego to 16,65 km2. Miejscowość jest położona na wysokości 205-292 m n.m.p.m. 

Rejestracja DLW – co oznacza znajdujący się na niej skrót?

Oznaczeniem miasta Lwówek Śląski, przynależącego do niego powiatu i gminy wiejsko-miejskiej jest rejestracja DLW. Co oznacza dokładnie znajdujący się na niej skrót i pozostałe elementy – do czego się właściwie odnoszą?

Każda odmiana tablic identyfikacyjnych pojazdu powinna być zgodna z konkretnymi wytycznymi. Określa je rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 11 grudnia 2017 w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. Do tego dochodzą też aktualne nowelizacje. 

Po lewej stronie znajduje się niebieskie pole ułożone pionowo. Znajduje się na nim logo Unii Europejskiej i akronim PL dotyczący Polski. Dalej, po prawej stronie widać dwie lub trzy litery odnoszące się do województwa, powiatu, miasta i ewentualnie dzielnicy. Następnie pięć miejsc jest przeznaczonych na unikalny układ cyfr, który jest przypisywany indywidualnie każdemu pojazdowi.

Rejestracja DLW – jaka dzielnica jest przypisana do symbolu?

Wśród uczestników ruchu pojawia się pewna wątpliwość, z którym jest związana rejestracja DLW – jaka dzielnica jest przypisana do tego akronimu? Skrót DLW nie dotyczy żadnego konkretnego obszaru w Lwówku Śląskim, Oznaczenia dzielnic są stosowane tylko w przypadku Warszawy.

Dodatkowe elementy na tablicach rejestracyjnych DLW

Na paterze lub pojeździe znajdują się też dodatkowe elementy identyfikacyjne. Jest nią nalepka legalizacyjna, która składa się z 2 hologramowych naklejek nanoszonych na tablice o wymiarach 30 x 20 mm, a także jednej, którą umieszcza się w dowodzie rejestracyjnym o rozmiarze 30 x 10 mm.

Do oznaczeń trzeba też zaliczyć nalepką kontrolną, która ma kształt prostokąta 50 x 100 mm. Jest wydawana do tablic zwyczajnych, indywidualnych, a także zabytkowych. Pełni funkcję trzeciej tablicy. Można z niej odczytać takie informacje na temat pojazdu jak numer rejestracyjny, litery PL i flaga Polski.

Oprócz tego, na tablicę są też nakładane inne elementy, wyrabiane techniką laserową. Zalicza się do nich oznaczenie miejsca na umieszczenie nalepki legalizacyjnej, obrys wizerunku orła z godła państwowego, a także nazwa i numer certyfikatu producenta tablic rejestracyjnych.

Ile kosztuje wyrobienie rejestracji w Lwówku Śląskim?

Wiadomo już, co to za rejestracja DLW. Teraz trzeba sprawdzić, ile kosztuje ich wyrobienie. Cena za zarejestrowanie pojazdu to 67,50 zł. Trzeba zaznaczyć, że dotyczy to opcji bez zmiany tablic, nalepki kontrolnej i kompletu znaków legalizacyjnych – w momencie, kiedy auto było zarejestrowane już wcześniej w naszym kraju. Ze zmianą to koszt 180,50 zł. Z kolei za odmianę tablic zabytkowych trzeba zapłacić 200,50 zł a indywidualną 1100,50 zł.

Zobacz też:

POPULARNE

dgr tablice

DGR – jakie miasto, jaka dzielnica? Co oznacza?

0
Na każdym pojeździe powinno znajdować się stosowane oznaczenie identyfikacyjne, unikalne dla danego użytkownika drogi. Jedną z nich jest rejestracja DGR – jakie miasto je...

OSTATNIE POSTY