Strona głównaNaprawaWymiana wodzików skrzyni biegów audi A3 8 l

Wymiana wodzików skrzyni biegów audi A3 8 l

-

Nazwa wodziki przywodzi na myśl coś, co związane jest z wodą, prawda? Czy wiecie zatem, za co, odpowiedzialna jest ta część podczas pracy silnika samochodowego? Jeśli nie, już tłumaczę. Urządzenia te, mają za zadanie załączenie zębatek, które zmieniają bieg w skrzyni. Dzieje się tak za sprawą ich budowy. W wodzikach bowiem mieści się koło zębate, a także pierścień synchronizatora. Co ciekawe, są one obecne również w wodzikach przesuwnych. 

Co jednak zrobić, gdy część ta, która odpowiedzialna jest za bezawaryjną pracę skrzyni biegów, ulegnie awarii. Chcecie dowiedzieć się, jak wygląda wymiana wodzików skrzyni biegów Audi A3 8 l? Zapraszam do artykułu.

Zobacz: Kodowanie kluczyka Audi A4 B7/B6/B5

Wymiana wodzików skrzyni biegów audi A3 8 l – krok po kroku

Zacznę od tego, że wymiana wodzików skrzyni biegów audi A3 8 l to proces, który powinien być wykonany tylko przez wykwalifikowanego mechanika. Jeśli natomiast chodzi Wam po głowie, aby dokonać tego samodzielnie, żadnej instrukcji jak dokonać tego w domu w internecie, nie znajdziecie. 

Kiedy warto zastanowić się nad wymianą wodzików skrzyni biegów? Dobrym przykładem może być sytuacja, w której stwierdzimy niezbyt płynną pracę tej drugiej. Czasami okazać może się również, że niezbędna będzie wymiana całkowita całego układu. Zdarzyć się może również, że oprócz zmiany wodzików oraz wspomnianej już przeze mnie całej skrzyni biegów, mechanik zarekomenduje również zamontowanie całkowicie nowego sprzęgła.

Dodam jednak, że wymiana wodzików bądź skrzyni biegów nie zawsze jest konieczna. W niektórych przypadkach wystarczyć będzie tylko, ich odpowiednia regulacja. W takiej sytuacji Wasz budżet nie będzie na pewno tak mocno nadszarpnięty, niż jak miałoby to miejsce przy całkowitej wymianie owych części. Warto na pewno przy każdym niepokojącym objawie w pracy naszego pojazdu, udać się do warsztatu samochodowego w celu przeprowadzenia diagnostyki. 

Warsztat Audi

Wiadomo bowiem nie od dziś, że im szybciej uda się wyłapać jakąś awarię, tym mniejsza ingerencja będzie potrzebna. Wiąże się to natomiast z tym, że wydatki przez nas poniesione na naprawę, nie będą mocno wygórowane. Domyślam się, że część z Was, będzie jednak próbować samodzielnie wymienić wodziki w skrzyni biegów na przykład w modelu Audi A3 8 l. Pamiętajcie zatem, że domowe próby, mogą skończyć się tym, że jeszcze bardziej zaszkodzicie swojemu pojazdowi, co z kolei, doprowadzić może do bardzo poważnych i drogich w naprawie awarii.

Zobacz: Bezpieczniki w Audi A3 8p – opis i porady

Zdaję sobie jednak sprawę, że wiele osób, lubi samodzielnie przeprowadzać naprawy swoich samochodów. Zresztą tyczy się to również wszelkiego sprzętu, który posiadają na przykład w swoich domach. Wcale mnie to nie dziwi, widząc, jak drogie są w ostatnich czasach usługi, świadczone przez różnych specjalistów. Doradzam jednak, aby te bardziej skomplikowane operacje naprawcze powierzać jednak im. 

Jak wspomniałam niejednokrotnie w tym artykule nieumiejętne ich przeprowadzenie, może przyczynić się do jeszcze większych szkód a w konsekwencji – wzrostu końcowych kosztów naprawy. 

Wodziki w skrzyni biegów, działające sprawnie to nasze bezpieczeństwo. Przypomnę więc raz jeszcze, sprawdzajcie regularnie, w jakim są stanie. W razie jakichkolwiek z nimi problemów na pocieszenie dodam, że nie są na szczęście zbyt drogie.

Zobacz: Audi A4 B8 – jaki silnik

POPULARNE

wymiana progów

Wymiana progów cena w 2021/2022

0
Wiele osób posiadających starsze modele aut bardzo interesuje naprawa progów cena. Prostowanie progów można wykonać samodzielnie w domu, jednak niektóre modele aut wymagają sprawdzenia...
sposób na nieuczciwego mechanika

Sposób na nieuczciwego mechanika

OSTATNIE POSTY