Strona głównaPoradyCheck engine po zatankowaniu - przyczyny, rozwiązanie

Check engine po zatankowaniu – przyczyny, rozwiązanie

-

Ceny za paliwo, jakie są w ostatnim czasie – każdy wie. Mimo tego większość z nas nie rezygnuje z użytkowania swoich samochodów. Każdy, ma bowiem swoje codzienne obowiązki, ale oprócz dojazdów do pracy, czy też na wakacje, ochoczo wykorzystujemy je, aby wyjechać na przykład, na wycieczkę. 

Co jednak zrobić, gdy ikonka check engine po zatankowaniu, pojawia się w naszym aucie? Zapraszam do artykułu, znajdziesz w nim wszystkie odpowiedzi oraz porady w tej kwestii.

Zobacz: Check engine – przyczyny, jak skasować? 

Check engine po zatankowaniu do pełna

O co może chodzić, gdy po opuszczeniu stacji benzynowej, check engine po zatankowaniu do pełna, pojawia się w naszym pojeździe? W momencie, gdy zauważymy tę ikonkę, warto udać się w miejsce, gdzie przeprowadzona zostanie pełna diagnostyka naszego pojazdu. Pojawiający się symbol check engine po zatankowaniu do pełna, może być objawem na przykład, nieszczelności w układzie paliwowym. Ostateczną diagnozę, czemu widać symbol check engine po zatankowaniu powinny wydać jednak, osoby do tego przeszkolone. 

Check engine po zatankowaniu diesel

Czy rodzaj silnika ma znaczenie? Zastanawia się spora liczba osób, która doświadczyła pojawienia się ikonki check engine po zatankowaniu diesel. Do najczęstszej przyczyny takiego stanu rzeczy, należeć może, uszkodzenie katalizatora, gdy wlejemy benzynę zamiast diesla. Wskaźnik check engine po zatankowaniu może pojawić się również wtedy, gdy wlejemy w nasze auto paliwo kiepskiej jakości.

Wrócę jednak do kwestii typu silnika. Na jakiego typu usterkę, wskazywać może ikonka check engine po zatankowaniu diesel? Może być to objaw zablokowania zmiennej geometrii turbosprężarki. To jednak nie wszystko. Check engine po zatankowaniu diesel, może świadczyć również o usterce układu wtryskowego lub filtra cząstek stałych. Jednak tak jak już wspomniałam wcześniej, warto w takiej sytuacji udać się do zaufanego mechanika, który nasze auto podłączy pod odpowiedni sprzęt diagnostyczny. Zdarza się też, że ikonka ta jest jedynie błędem oprogramowania. W takich sytuacjach wystarczy jedynie, poprosić fachowca o jej usunięcie. 

Źródło: auto-swiat.pl

Check engine po zatankowaniu benzyny

Co w sytuacji, gdy zobaczymy ikonę check engine po zatankowaniu benzyny? Tego typu komunikat może świadczyć na przykład o błędzie czujnika paliwa. Jeśli posiadasz auto nowej generacji, wraz z tą ikoną, może pojawić się także kod błędu. Warto zanotować go na kartce, a następnie poszukać jego w  książce pojazdu. Informacja ta na pewno przyda się w centrum diagnostycznym, do którego powinniśmy się udać z samochodem.

Co jeszcze może oznaczać symbol check engine po zatankowaniu benzyny? Warto sprawdzić działanie czujnika ciśnienia paliwa. Kontrolka check engine po zatankowaniu benzyny (a także w innego typu silnikach) zniknie po rozwiązaniu problemu przez mechanika. Zdarza się również, że po diagnostyce nic nie zostanie stwierdzone. Wtedy po prostu, kasuje się to powiadomienie za pomocą komputera w warsztacie, do którego się udaliście. 

Zobacz: Napięcie sondy lambda za i przed katalizatorem

Check engine po zatankowaniu gazu

Biorąc pod uwagę, galopujące ceny benzyny, coraz więcej osób decyduje się na instalację LPG. Co zatem oznaczać może, pojawianie się check engine po zatankowaniu gazu? Może świadczyć to na przykład, o złej jakości mieszance. To jednak nie koniec rozwiązań tego problemu. Ikonka check engine po zatankowaniu gazu może wskazywać również na problemy ze złączem wtrysków. 

Doradzam jednak udać się w takiej sytuacji na stację kontroli pojazdów. Oczywiście nim się tam wybierzemy, można spróbować najpierw, wyjeździć cały bak. Jak już bowiem wspomniałam, zdarza się niekiedy, że niektóre mieszanki, są po prostu słabe. 

Warto pamiętać, że nie powinno się, ignorować żadnych objawów potencjalnych usterek naszych samochodów. Ze sprawnym silnikiem bowiem jest trochę jak z naszym zdrowiem. Leczenie odpowiednio szybko wdrożone to mniejsze koszta, ale i przede wszystkim dłuższa żywotność i nasze bezpieczeństwo. A czy nie na tym nam najbardziej zależy? Pamiętajcie o tym, gdy zobaczycie komunikat check engine po zatankowaniu lub w jakiejkolwiek innej tego typu sytuacji. 

Zobacz: Czyszczenie układu paliwowego. Co powinieneś wiedzieć?

POPULARNE

kostka ISO

Kostka ISO – opis kolorów. Schemat, gdzie kupić, kolory

0
Nazwa kostka ISO, brzmi tajemniczo, prawda? Okazuje się jednak, że jest to nic innego, jak przejściówka. Przez sporą grupę osób, nazywana jest też adapterem....
radio 6000cd

Kod do radia Ford 6000cd

OSTATNIE POSTY