Strona głównaNaprawaWymiana progów cena w 2021/2022

Wymiana progów cena w 2021/2022

-

Wiele osób posiadających starsze modele aut bardzo interesuje naprawa progów cena. Prostowanie progów można wykonać samodzielnie w domu, jednak niektóre modele aut wymagają sprawdzenia tego problemu u mechanika. Wymiana progów cena to około 1000 zł, w zależności od modelu. Ceny są różne – wymiana progów seicento kosztuje np. 600 zł za same progi. Należy również doliczyć robociznę, która z kolei jest zależna od warsztatu i jego cennika. Wymiana progów seicento wraz z robocizną może wynieść nawet 1500 zł.

Naprawa progu samochodowego – cena

Wymiana progów cena jest uzależniona od tego, czy wybierzmy nowe progi, czy używane w dobry stanie. Same progi często rdzewieją, a różnica w cenie nowych a starych progów jest niewielka, dlatego warto jednak kupić nowe progi. Naprawa progów – cena nowych progów to koszt około 100 zł za jeden próg. Do tego dochodzi jeszcze cena spawania i malowania, czyli około 300 lub 400 zł za jedną taką wizytę u mechanika. Prostowanie progu z kolei kosztuje od 200 do 500 zł. Prostowanie progów jest opłacalne wtedy, kiedy progi są lekko pokrzywione, ale nie złamane lub nie jest widoczna na nich rdza. W takim wypadku samo prostowanie progu będzie wystarczające. W takiej usłudze jak naprawa progu samochodowego cena to również ewentualne jego malowanie, jeśli okaże się, że jest mocno porysowany. Sama naprawa progu samochodowego cena to około 500 zł przy autach z tzw. wyższej półki. Wiele zależy od stanu samego progu. Jeśli był wcześniej wymieniany i okazuje się, że spawano go z kilku części, to naprawa progów – cena usługi może być nieadekwatna do jakości, jaką uzyskamy, dlatego warto sprawdzić ile kosztuje wymiana progów oraz taką usługę, jak naprawa progów cena u naszego mechanika. Często wymiana progów – cena i jakość usługi będzie bardziej opłacalna, niż naprawa progów – cena może być zbyt wysoka, a efekt wcale nas nie zadowolić.

Ile kosztuje wymiana progów?

Wymiana progów cena usługi zależy od modelu auta i wybranych przez nas progów. To ile kosztuje wymiana progów jest zależne również od tego, czy zdecydujemy się na samodzielną wymianę progów, czy w warsztacie. Koszt samych progów to około 100 zł za próg. Dochodzi również cena spawania, czyli ewentualnych narzędzi lub ich wypożyczenia oraz akcesoriów. Naprawa progu samochodowego cena samodzielnie wykonanej pracy na pewno będzie niższa, niż u mechanika, ale to dość skomplikowana praca. Należy na początku mieć świadomość, że musimy umieć spawać migomatem. Wcześniej czeka nas demontaż wielu elementów, takich jak fotele, wykładziny oraz musimy wykręcić drzwi i błotnik przedni. Do zgrzewanych elementów należy używać wiertarki. Naprawa progu samochodowego cena naprawy wykonywanej w domu jest też zależna od tego, jak korozja postępowała od zewnątrz i czy jest bardzo zaawansowana. Może okazać się, że wymiana progów – cena progów oraz całej usługi u mechanika nas nie dotyczy, ponieważ potrzebne będzie jedynie czyszczenie wewnętrznego progu, a także jego konserwacja środkami antykorozyjnymi. Jeśli jednak woda dostała się nieco głębiej, wtedy konieczna będzie naprawa progu samochodowego (cena naprawy wtedy nieco się zwiększy) za pomocą reparaturkamim. Podłoga w samochodzie to ważny element nośny, dlatego to ile kosztuje wymiana progów jest mniej istotne, jeśli w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo. Wtedy konieczna może być wymiana progów w samochodzie – cena nieco wzrośnie, ale my będziemy mieć pewność, że samochód jest zdolny do jazdy i przede wszystkim bezpieczny dla nas i pasażerów.

Takie informacje, jak wymiana progów cena oraz koszty naprawy progów można sprawdzić dla porównania u kilku mechaników.

POPULARNE

jak odnowić plastiki wewnątrz samochodu

Odnawianie plastików wewnątrz samochodu

0
Z czasem wnętrze naszego samochodu się starzeje, przybywa rys oraz przebarwień. Jest to naturalny proces starzenia się plastików wewnątrz naszego samochodu. Renowacja plastików w...
maglownica

Maglownica. Co to jest?

OSTATNIE POSTY