Strona głównaPoradyKodowanie kluczyka Audi A4 B7/B6/B5

Kodowanie kluczyka Audi A4 B7/B6/B5

-

Kodowanie kluczyka Audi A4 po wymianie baterii albo na przykład po zmianie akumulatora, jest niezbędną procedurą, aby z powrotem zaczął on działać poprawnie. Nie zawsze można to zrobić po prostu w stacyjce. Czasami potrzebne jest kabel i oprogramowanie do komputera. Oto sposoby na kodowanie kluczyka Audi A4 B7  i nie tylko.

Kodowanie kluczyka Audi A4 B5

Nie zawsze kodowanie kluczyka Audi A4 po wymianie baterii albo jeżeli został dokonany zakup nowego kluczyka, musi się odbywać w serwisie. To dobra wiadomość, bo jest to także okazja do oszczędności. Samodzielne dokonanie tej czynności w większości przypadków jest banalnie proste i powtarzalne.

W sytuacji, jeżeli po wymianie baterii nie możesz otworzyć auta z kluczyka, trzeba przeprowadzić kodowanie kluczyka. Audi A4 B5 nie zawsze tego wymaga i wiele zależy od indywidualnej sytuacji. Jeżeli jest to niezbędne, wystarczy, że przekręcisz stacyjkę na zapłon i przytrzymasz przycisk zamykania lub otwierania drzwi przez 10 sekund. Od tego momentu powinno z powrotem działać zamykanie samochodu z kluczyka. Sprawdź to. Jeżeli nie działa ten sposób, lepiej udać się do specjalisty.

Kodowanie kluczyka do Audi A4

Kodowanie kluczyka Audi A4 B6

W celu zakodowania kluczyka Audi A4 B6 najlepiej jest posłużyć się dwoma kluczykami. Rozkodowany kluczyk należy włożyć do stacyjki i przekręcić go na zapłon. Następnie dobry kluczyk trzeba włożyć w drzwi kierowcy. Po przekręceniu kluczyka w drzwiach w prawo i przytrzymaniu, musisz nacisnąć przycisk odblokowywania drzwi kluczyka znajdującego się w stacyjce na dwie sekundy. Powinien on wówczas mrugnąć światłami. W tym czasie należy puścić przycisk i ponownie nacisnąć ten sam na dwie sekundy. Po takim działaniu pilot powinien zacząć działać poprawnie. 

Czasami trzeba także sprawdzić, czy przyczyną problemów z kluczykiem nie jest bardzo słaba bateria. Wówczas należy ją wymienić. Trzeba zaznaczyć, że nie zawsze kodowanie kluczyka Audi A4 po wymianie baterii jest konieczne. W niektórych przypadkach nie trzeba tego robić. Zwłaszcza jeżeli wymiany baterii dokona się bardzo szybko. Wówczas nie stanie się nic.

Kodowanie kluczyka Audi A4 B7      

Jeżeli zdarzy ci się sytuacja, że twój samochód nie otwiera się z pilota, winny jest rozkodowany kluczyk. Najprostsza metoda na kodowanie kluczyka Audi A4 B7 to już wspomniane włożenie kluczyka do stacyjki, włączenie zapłonu oraz otwieranie i zamykanie drzwi. W większości przypadków zadziała, ale co, jeżeli tak się nie stanie? Zazwyczaj takie kodowanie działa, jeżeli przez długi czas nie używa się kluczyka zapasowego w B7. Można mieć jednak trudności, aby w ten sposób zakodować całkiem nowy kluczyk, który jeszcze nie był używany.

W Audi A4 B7 kodowanie kluczyka może przebiegać także w inny sposób. Użyć w tym celu można VCDS albo innego programu diagnostycznego. Uwaga, to dość ryzykowne w przypadku osób, które nie miały do czynienia z tym programem diagnostycznym. Najlepiej zdać się na pomoc mechanika albo znajomego mającego już doświadczenie. Konieczny jest wtedy zakup kabla z oprogramowaniem, który podłącza się do komputera. Sprawdzić trzeba, czy przy kodowaniu kluczyka Audi A4 B7 nie pojawiają się jakieś błędy, które trzeba usunąć.   

Z samodzielnym kodowaniem kluczyków z udziałem programów diagnostycznych trzeba uważać, jeżeli samochód ma wykupione ubezpieczenie AC. W takim przypadku niezbędne jest udanie się do ASO. Jeżeli samochód zostanie ukradziony, ubezpieczyciel może poprosić ASO o raport z kodowania kluczyka. Dlatego w przypadku Audi A4 B7 kodowanie kluczyka trzeba przeprowadzić bardzo rozważnie. Oczywiście bardziej opłaca się to w przypadku starszych pojazdów. 

POPULARNE

za-duzo-oleju-w-silniku-diesla

Za dużo oleju w silniku – co to oznacza?

0
Zbyt duża ilość oleju silnikowego w pojeździe może skutkować pojawieniem się problemów związanych z poprawnym działaniem samochodu. Ważne jest regularne kontrolowanie poziomu oleju i...
Opony Apollo Opinie

Opony Apollo – opinie

OSTATNIE POSTY