Strona głównaOpinieKia opinieKia Sorento 2.4 benzyna / LPG - opinie

Kia Sorento 2.4 benzyna / LPG – opinie

-

W chwili tak drogiego paliwa to właśnie benzynowe silniki wybierane są w samochodach nowych  używanych znacznie chętniej. Wśród popularniejszych koreańskich modeli wymienia się Kię Sorento 2.4 benzynę, opinii mającą na forach motoryzacyjnych całkiem sporo. Ze względów ekonomicznych dużym wzięciem cieszą się też modele Kia Sorento 2.4 LPG, o opiniach bardzo obiecujących jak na nasze obecne warunki. Co w takim razie warto wiedzieć o tym modelu, jego benzynowym silniku i instalacjach LPG?

Jakie ma Kia Sorento 2.4 benzyna opinie?

Gdy mówimy o koreańskim producencie i jego kolejnych oferowanych modelach, w tym o Kii Sorento 2.4 benzynowej, opinie najważniejsze są nie tyle o wyposażeniu czy stylistyce, ile o samym silniku. To on decyduje o żywotności auta, o komforcie jazdy, spalaniu, a także decyduje o możliwościach zainstalowania gazu. Jeśli w grę wchodzi Kia Sorento 2.4 benzyna, opinie o tym modelu produkowanym w latach od 2002 do 2009 są bardzo pozytywne. Zarówno, jeśli chodzi o silnik w Ki Sorento 2.4 benzynie – opinie ma żywotnego, żwawego i przyjemnego w użytkowaniu, jak i o wyposażenie. Silnik Kia Sorento 2.4 benzyna opinie zawdzięcza  mocy 139 KM, uzyskiwanym przy 5500 obr./min., czterem cylindrom i szesnastu zaworom. Do tego należy dodać wielopunktowy wtrysk paliwa i możliwość wybrania wersji 4×4, żeby uzyskać naprawdę fajne auto nie tylko do podróżowania po miejskiej dżungli. W Kii Sorento 2.4 benzyna opinie zamieszczane w sieci równie często dotyczą spalania – to jest również na bardzo przyzwoitym poziomie, jeśli wziąć pod uwagę rozmiar samochodu i jego ciężar. Średnio jest w stanie spalić ok. 11,5 l/100 km, co uważane jest za bardzo dobry wynik jak na swoją klasę i segment, szczególnie w porównaniu z innymi, konkurencyjnymi modelami.

Kia Sorento II 2.4 benzyna – opinie o drugiej generacji

Nieco inaczej wygląda sprawa silników i spalania w II generacji modelu. Jak się łatwo domyślić, dopracowana do perfekcji Kia Sorento II 2.4 benzyna opinie ma także naprawdę dobrem jak na prezentowane parametry, możliwości i osiągi. Moc w Kii Sorento  II 2.4 benzyna opinie ma wystarczającej nie tylko na miejską jazdę – dostępne 174 KM mocy oraz przyspieszenie od 0-100 km w zaledwie 11,1 s oraz prędkość maksymalna 190 km/h sprawiają, że tym SUV-em z przyjemnością pokonuje się również autostrady oraz wielokilometrowe bezdroża. Ogromny bak paliwa pozwala pokonać na jednym zasięgu nawet 700 km. To najlepszy dowód na to, że Kia Sorento II 2.4 w benzynie opinie będzie mieć auta niezawodnego, chociaż na rynku wtórnym dość trudnego do zdobycia, szczególnie w wersji 4×4. Warto się jednak postarać i nieco poszukać – na pewno nie będzie się zawiedzionym. Silnik Kii Sorento 2.4 w benzynie opinie ma dynamicznego, mocnego oraz idealnego do zainstalowania LPG w celu redukcji kosztów dłuższych podróży czy codziennego stania w korkach.

Kia Sorento 2.4 benzyna i gaz – opinie

Obecnie powszechnym procederem jest zagazowywanie samochodów – głównie benzynowych ze względu na znacznie prostszą konstrukcję silnika oraz tańszy koszt instalacji gazowej. W takich samochodach, jak mocne, postawne SUV-y typu Kia Sorento 2.4 benzyna, gaz w opinii użytkowników jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nawet mimo stosunkowo niewielkiego spalania instalacja gazowa zawsze będzie dobrą opcją, zwłaszcza dla portfela, przy pokonywaniu sporej ilości kilometrów czy jeździe głównie miejskiej, gdzie paliwa zawsze schodzi najwięcej właśnie w korkach.

Jeśli chodzi o spalanie, Kia Sorento 2.4 LPG opinie ma oszczędnej. Wiadomo, że nawet dobrze wyregulowany silnik zawsze będzie spalał nieznacznie więcej gazu w porównaniu z paliwem, w tym konkretnym przypadku trzeba się liczyć ze spalaniem rzędu około 14 l/ 100 km. To naprawdę dobry wynik, jeśli wziąć pod uwagę, że samochód nie należy do najlżejszych egzemplarzy.

Kia Sorento 2.4 benzyna z gazem w opinii fachowców to dobre, ekonomiczne rozwiązanie, bezpieczne też dla samej konstrukcji silnika. Ta jest ta prosta – 16V – że nie ma obaw, że nowoczesna technologia nie dźwignie tego. Co więcej, prostota tego silnika sprawia, że Kia Sorento 2.4 LPG opinię ma jednej z najtańszych dostępnych instalacji gazowych na rynku w ogóle. Zgodnie z zasadą, że im prostszy konstrukcyjnie silnik, z mniejszą ilością udziwnień i nowości, tym tańsze będą dodatki i akcesoria.

Sprawdź też:

POPULARNE

Opinie o oponach Mabor

Mabor – opinie o oponach

0
Opony są podstawowym elementem samochodu wpływającym na bezpieczeństwo przy różnych warunkach na drodze. Opony letnie, zimowe albo wielosezonowe, mają wpływ na to, jak auto...
Opinie o 321 sprzedane

321 sprzedane – opinie

Sachs opinie

Sachs – opinie

Opinie o Spidan

Spidan — opinie

OSTATNIE POSTY