Strona głównaOpinieBezpieczniki Passat B5

Bezpieczniki Passat B5

-

Bezpieczniki są jednym z podstawowych elementów eksploatacyjnych samochodu. Co istotne, mają one skłonność do przepalania się. Wówczas należy wymienić je na inny model. Z tego powodu warto wiedzieć, które bezpieczniki w Passacie B5 gdzie są. Ułatwi to późniejsze użytkowanie samochodu i pomoże w szybkiej wymianie bezpiecznika, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Bezpieczniki w Passacie B5 – gdzie są zlokalizowane? 

Często pojawia się pytanie: bezpieczniki w Passacie B5 gdzie są umieszczone? Niektóre znajdują się w bardzo intuicyjnych miejscach, do niektórych jednak trzeba mieć dostęp. Najwięcej bezpieczników znajduje się pod kierownicą, przy drzwiach od strony kierowcy. To tam powinno się ich szukać. W Passacie B5 bezpieczniki pod maską znajdują się także w komorze silnika, ale jest ich mniej. W przypadku bezpieczników w Passacie B5 fl, schemat dostępny chociażby w internecie będzie niezbędny. Dzięki niemu o wiele łatwiej uda ci się ustalić właściwe miejsce i zmienić bezpiecznik odpowiedzialny za konkretny element.

Bezpieczniki Passat B5 – oświetlenie wnętrza

Nie tak łatwo się zorientować, które są które bezpieczniki w Passacie B5. Oświetlenie wnętrza obsługują: numer 5 – 10 Amperów instrumenty, numer 6 – 5 Amperów dodatkowa elektryka, numer 22 i 23 – 5 Amperów oświetlenie boczne oraz 38 – 15 Amperów dodatkowa elektryka. Jeżeli wymiana bezpieczników nie pomoże, być może konieczne jest sprawdzenie modułu komfortu. To miejsce pod dywanikiem podłogowym kierowcy, które jest wyjątkowo narażone na gromadzenie się wilgoci.

Bezpiecznik w Passacie B5

Bezpieczniki Passat B5 – zapalniczka    

Częstym problemem w Passacie B5 jest niedziałająca zapalniczka. W takim przypadku pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie jej bezpieczników. Passat B5 zapalniczkę może mieć nie tylko z przodu samochodu, ale również z tyłu, w bagażniku. O ile, z tymi pierwszymi raczej nie ma problemu (bezpieczniki znajdują się w głównej skrzynce bezpieczników pod kierownicą), o tyle z tym drugim problemem wielu właścicieli nie umie sobie poradzić. Bezpiecznik zapalniczki ma numer 33. Najłatwiej w przypadku bezpieczników w Passacie B5 fl, schemat ściągnąć z internetu i kierować się nim podczas sprawdzania bezpieczników.  Jeżeli to nie pomoże, konieczne jest podpięcie samochodu pod komputer.

Passat B5 – bezpieczniki pod kierownicą         

Przy drzwiach kierowcy znajduje się główna skrzynka bezpieczników. Znajdziesz tam bezpieczniki odpowiedzialne za działanie kierunkowskazów, oświetlenie schowka, oświetlenie numeru rejestracyjnego, urządzenie klimatyzacyjne, sterownik urządzeń elektrycznych, urządzenie przeciwblokujące, automatyczną regulację zasięgu świateł ksenonowych, zmieniacz CD, urządzenie do regulacji prędkości w samochodzie z automatyczną skrzynką przekładniową, światła hamowania, nawigację, światła drogowe prawe i lewe, światła mijania prawe i lewe, światła tylne i pozycyjne prawe i lewe, wycieraczki, dmuchawę świeżego powietrza, pompę paliwa, dach rozsuwany, sterowanie silnikiem, reflektory przeciwmgłowe czy światła cofania. 

W razie potrzeby w sklepach można kupić uniwersalne bezpieczniki. Taki zestaw pasować będzie jako wymienny do wszystkich występujących także w Passacie B5. Bezpieczniki opis mają na tyle klarowny, że nie powinno być problemu z ich dopasowaniem. Przy zakupie warto jednak zwrócić uwagę na ich jakość. Polecane bezpieczniki są po prostu w stanie wytrzymać o wiele dłużej.

Bezpieczniki w Passacie B5 FL schemat swojego rozmieszczenia mają przygotowany w bardzo przyjazny dla użytkownika sposób. Zazwyczaj w podobnych samochodach działa to w taki sam sposób i rozmieszczenie elementów jest do siebie zbliżone. 

POPULARNE

Test części Delphi

Delphi – wielki test części i narzędzi. Najnowsze opinie

0
Delphi to marka będąca światowym liderem w kontekście części zamiennych do samochodów osobowych i nie tylko. Delphi opinie ma bardzo liczne i bardzo rozbudowane,...
reflektory alkar

Alkar – opinie

OSTATNIE POSTY