Strona głównaOpinieKia opinieOpinie o Kia Venga - czy warto?

Opinie o Kia Venga – czy warto?

-

Kia Venga to produkt południowokoreańskiego koncernu, który stał się sporą konkurencją dla innych samochodów miejskich. Ma niewielkie wymiary, dzięki czemu sprawdza się w czasie przemieszczania po zatłoczonych centrach miast. Wiele osób zadaje sobie pytanie: Kia Venga czy warto? Sądząc po długowieczności pierwszych modeli i utrzymującej się cenie na rynku wtórnym, warto poświęcić uwagę temu pojazdowi. 

Niedawno sporo kontrowersji wzbudziły jednostki napędowe Kia Venga. Silniki benzynowe 1,4l o mocy 90 KM zostały wycofane z uwagi na przekroczone normy emisji spalin. Zatem do dyspozycji kierowców pozostały silniki 1.6l o mocy 125KM i wysokoprężne silniki benzynowe. Dla osób, które lubią dynamiczną jazdę miejską, polecane są właśnie jednostki napędowe o pojemności 1,6 litra.

Najnowsze modele już w standardowej wersji są wyposażone w system wspomagania hamowania, czy system włączania świateł awaryjnych przy gwałtownym hamowaniu. Takie systemy przydają się w jeździe miejskiej, podobnie jak przyjemna w obsłudze skrzynia biegów. Manualna skrzynia biegów w zależności od wersji ma 5 lub 6 biegów, za to czterema przełożeniami charakteryzuje się Kia Venga automat. Opinie na temat skrzyni biegów manualnych i automatycznych często dotyczą jej płynnych przełożeń, które wpływają na komfort jazdy. 

Problemy z samochodami Kia Venga 

Trwałość i dobre osiągi sprawiają, że sporo kierowców interesuje się samochodami Kia Venga. Opinie na temat tych pojazdów nie zawsze są bardzo pochlebne i wskazują także na pewne niedociągnięcia. Zwłaszcza przy dużych prędkościach samochód niezbyt dobrze trzyma się drogi i traci płynną sterowność. Oczywiście wynika to z niewielkich rozmiarów pojazdu i jego małej masy własnej. Część użytkowników i mechaników wskazuje też skrzynię biegów, jako najsłabsze ogniwo tego samochodu.

W dłuższych trasach zwłaszcza w upalne dni samochód staje się gorący. Co podkreślają użytkownicy Kia Venga, wnętrze chłodzone jest przez zbyt słabą klimatyzację. Można wyczytać też opinie o słabej widoczności doskwierającej zwłaszcza w czasie manewrów na parkingu. Mały miejski pojazd nie jest standardowo wyposażony w czujniki parkowania. Warto szukać na rynku wtórnym Kia Venga właśnie z tym systemem.

W pierwszych modelach sporo osób narzekało na problemy z korozją, jakie miały samochody Kia Venga. Opinie i usterki opisywane przez mechaników obecnie nie wskazują tego elementu jako problem. Wielu blacharzy ocenia, że pojazdy południowokoreańskiego producenta zachowują się poprawnie lub wręcz bardzo dobrze jak na warunki azjatyckie. Mam nadzieje, że teraz już wiesz czy warto kupić ten samochód. Daj znać, jak oceniasz wnętrze tego samochodu.

POPULARNE

opinie o MAN TGE

MAN TGE – opinie

0
Ciągniki siodłowe to samochody, które nie znają kompromisów. Niezawodne silniki oraz ogromna moc – to właśnie wyróżnia je na tle wszystkich innych pojazdów. Takie...
Sachs opinie

Sachs – opinie

alufelgi dobrej marki

Anzio – opinie

Corteo opinie

Corteco – opinie

Filtry Purflux

Purflux – opinie

Tomasetto

Tomasetto – co to takiego?

Opinie o Renovel

Ravenol – opinie

OSTATNIE POSTY