Strona głównaOpinieOpel opinieOpel Meriva - opinie, awarie i problemy

Opel Meriva – opinie, awarie i problemy

-

Opel Meriva to minivan klasy aut miejskich, który produkowany jest przez niemiecki koncern od 2002 roku. Pierwsza edycja cieszyła się uznaniem użytkowników i umiarkowanymi wynikami sprzedaży. Druga wersja samochodu to już Opel Meriva 2010. Opinie kierowców użytkujących ten samochód zazwyczaj były dobre, lecz niemiecki minivan nigdy nie znajdował się na szczycie popularności. Za przyczynę takiego stanu najczęściej podaje się zmianę zainteresowania rynku i skierowanie uwagi użytkowników w stronę pojazdów typu SUV.

Spora gama jednostek napędowych to cecha, którą charakteryzowały się pierwsze wersje, a także nowy Opel Meriva. Opinie dotyczące włoskich i japońskich silników montowanych w tych samochodach podkreślały przyzwoitą dynamikę. Jeśli chodzi o ekonomiczną jazdę, często spotykanym modelem jest Opel Meriva 1.6 gaz. Opinie monterów i użytkowników potwierdzają, że silniki benzynowe bardzo dobrze współpracują z instalacją gazową, zwłaszcza wspomniany 1,6l znany z pojazdów Opel Meriva 2006. Opinie dotyczące innych jednostek napędowych podkreślają ich dobrą żywotność. Kierowcy, którym zależy na większej dynamice i lubią zaszaleć, powinni wybrać silniki o mocy powyżej 120 KM.

Nowy Opel Meriva 2010 opinie pochlebne zebrał przede wszystkim za unikalny system otwierania tylnych drzwi. To jedyny samochód tej klasy, w którym otwierają się one odwrotnie do kierunku jazdy. Dodatkowo skrzydło drzwi może otworzyć się aż do kąta 84 stopni, co może znacznie ułatwić pakowanie. Docenią to szczególnie rodziny z dziećmi, których ucieszy też spora przestrzeń i ciekawie zaprojektowane wnętrze samochodu. Również spadająca cena pojazdów Opel Meriva na rynku wtórnym zainteresuje młodych rodziców.

Opel Meriva wady i problemy 

Do najbardziej awaryjnych elementów należy zaliczyć w samochodach Opel Meriva skrzynię automatyczną. Opinie z forów niejednokrotnie ukazywały zawodność tego rozwiązania i słabe osiągi w ruchu miejskim. Skrzynia easytronic w Opel Meriva eliminuje też z pojazdu pedał sprzęgła, co może powodować dyskomfort prowadzenia. Ogólnie skrzynia biegów to wada wytykana także w nowszych pojazdach Opel Meriva 2017. Opinie użytkowników mówią o sporych skokach między przełożeniami, co nieźle sprawdza się na trasie, jednak słabo wygląda w czasie jazdy miejskiej. 

Skrzynia biegów to nie jedyne słabsze punkty samochodów Opel Meriva II. Awarie i problemy dotyczą także słabej jakości układu wydechowego, który szybko staje się bardzo głośny. Często padają też czujniki elektryczne, odpowiedzialne za parkowanie, czy powietrze w kołach. Trudno jednak znaleźć poważniejsze wpadki konstrukcyjne niemieckiego producenta.

POPULARNE

Firma Mammooth

Mammooth – co to za firma?

0
Klienci często dopytują o firmę Mammooth - co to za firma? Marka jest producentem świetnej jakości akcesoriów samochodowych. Jak ich patron - mamut -...
Peugeot 407 sw

Peugeot 407 – opinie

Opinie o Sparco

Sparco — opinie o marce

Sachs opinie

Sachs – opinie

Borbet opinie

Borbet – opinie

OSTATNIE POSTY