Strona głównaOpinieKia opinieKia Sorento 3.5 v6 opinie

Kia Sorento 3.5 v6 opinie

-

SUV-y to dzisiaj jedne z najpopularniejszych samochodów, kupowanych zarówno do miasta, jak i na dalsze, pozamiastowe wyprawy. Łączą w sobie przygodę i codzienność, dlatego znalazły dla siebie miejsce w sercach kierowców. Wśród cieszących się dużą sławą modeli znalazła się Kia Sorento 3.5 v6, opinie mającą trwałej, niezawodnej oraz bardzo praktycznej. W takich modelach jak ten jednak nie tyle stylistyka ma znaczenie, jak motor – o Kii Sorento 3.5 – silnik v6 – opinii użytkowników można znaleźć najwięcej i to właśnie te dane budzą zawsze najwięcej emocji. Wszak V6 to nie przelewki, o czym najlepiej wie koreański producent. W takim razie czy faktycznie ten model SUV-a powinien zachwycać Europejczyków, czy ma jakieś słabe strony? I czy można jazdę nim zrobić bardziej ekonomiczną, na przykład łącząc Kię Sorento 3.5 v6 i LPG? Opinii na ten temat w sieci na szczęście nie brakuje, więc można się nieźle rozeznać w temacie.

Ogólne wrażenia o Kii Sorento 3.5 v6 – opinie użytkowników

Kia Sorento 3.5 v6 wg opinii klientów doskonale wpasowała się w katalog samochodów oferowanych przez koreańską markę. Jak się okazuje, średniej wielkości SUV zaklasyfikowany do segmentu I świetnie zdał test na uzupełnienie miejsca po Kii Sportage. Auto pojawiło się na rynku w 2002 roku i praktycznie z miejsca podbiło serca miłośników czterech kółek. Najlepszym potwierdzeniem jego jakości i komfortu, jaki zapewnia użytkownikom, jest przyznanie mu prestiżowej nagrody Best in Class w 2004 roku. Obecnie mamy do czynienia z trzecią generacją modelu, produkowaną na bazie zupełnie innych podzespołów, niż w przypadku pierwszych egzemplarzy. Po drodze zmienił się też projektant modelu – od drugiej generacji jest nim Peter Schreyer. W takim razie, jeśli stylistyka jest w porządku, co można powiedzieć o popularnym w  Kii Sorento 3.5 silniku v6? Opinie mogą zaskoczyć.

Kia Sorento 3.5 i silnik v6 – opinie o popularnym motorze

Jedno niezaprzeczalnie można powiedzieć o tym modelu  – to prawdziwa bestia, która we wcieleniu na cztery kopyta nie boi się żadnego terenu i idealnie nadaje się chociażby na zimowe wyprawy w góry czy lenie szarżowanie po bezdrożach i pagórkach. Jeśli chodzi o  Kia Sorento 3.5, silnik V6 opinię  ma naprawdę mocnego. Trudno się dziwić, jeśli generuje aż 194 KM. Sam motor jest świetnie zestrojony, ponieważ swoje maksimum osiąga przy 5500 nm/ 3000 obr./min. Jak na takiego kolosa również inne parametry wyglądają bardzo obiecująco. Pojemność 3497 ccm pożera jedynie 12,6l/100km, co przy możliwości rozpędzenia auta do 192 km/h w przeciągu zaledwie 10,3 s czyni naprawdę niezły wynik. Z całą mocą można więc powiedzieć, że w  Kii Sorento 3.5 silnik v6 opinie nawet powinien mieć elastycznego, mocnego i niezawodnego. Dla niektórych jednak taki poziom spalania jest nieco za wysoki jak na codzienną eksploatację i rozmyśla nad zainstalowaniem LPG. Jak to wygląda w praktyce i czy w ogóle ma to sens?

Kia Sorento 3.5 v6 LPG – opinie

Obecnie ekonomia jazdy jest przez kierowców ceniona najbardziej – bardziej nawet niż komfort czy wielkość i możliwości samochodu. Dlatego coraz częściej pojawiają się pytania o  Kia Sorento 3.5 v6 LPG i opinie fachowców na ten temat. Na forach internetowych motoryzacyjnych można znaleźć nieco wiadomości na ten temat. Oczywiście dzisiaj w profesjonalnych warsztatach można zagazować absolutnie każdy samochodów, w tym i ten. Wśród polecanych do  Kia Sorento 3.5 v6 LPG wg opinii innych oraz mechaników są m.in. STAG, Zenit PRO z wtryskami Herculesa.

Na wygodę i ekonomię wpływa nie tylko zużycie paliwa, ale i rodzaj skrzyni biegów. Szczególnie przy jeździe terenowej znaczącym ułatwieniem jest posiadanie skrzyni automatycznej w miejsce manualnej. Jak ta kwestia wygląda w tych koreańskich samochodach?

Kia Sorento 3.5 v6 – automat – opinie

Jeśli chodzi o  Kię Sorento 3.5 v6, automat opinie wśród użytkowników ma naprawdę niezłe. Szczególnie przydaje się on w miastach, gdzie redukcja biegów w korkach to prawdziwy koszmar. Oczywiście posiadanie w  Kii Sorento 3.5 v6 automatu ma opinie opcji znacznie droższej od manualnej skrzyni i jest to prawdą, to jednak po zainstalowanie LPG w samochodzie nagle staje się to mniej uciążliwe. Jeśli więc auto ma być od razu zagazowane lub – używane – już posiada instalację LPG, warto rozejrzeć się z modelem z automatem.

Sprawdź też:

POPULARNE

kia venga automat opinie

Opinie o Kia Venga – czy warto?

0
Kia Venga to produkt południowokoreańskiego koncernu, który stał się sporą konkurencją dla innych samochodów miejskich. Ma niewielkie wymiary, dzięki czemu sprawdza się w czasie...

OSTATNIE POSTY