Strona głównaOpinieKia opinieOpinie o samochodach - Kia Sportage

Opinie o samochodach – Kia Sportage

-

Kia Sportage to miejski SUV, który produkowany jest już od 1993 roku, a obecnie z koreańskich, malezyjskich i słowackich fabryk wyjeżdża czwarta generacja tych pojazdów. Na polskich drogach trudno znaleźć popularne “kijanki” z dwóch pierwszych wersji, jednak sporo użytkowników wciąż ceni sobie trzecią wersję Kia Sportage. Opinie na jej temat w czasie prezentacji były bardzo dobre i ten model nadal ceniony jest na rynku wtórnym.

Czynnikiem, który zdecydowanie skłania użytkowników do zakupu samochodów południowokoreańskich, jest cena. W tym elemencie Kia Sportage może mocno konkurować z mocniejszymi graczami. Dynamiczna sylwetka i dość wysoki poziom wykończenia sprawia, że użytkownicy chętnie wybierają pojazdy Kia Sportage. Opinie z forów internetowych wspominają o niemal bezawaryjnym użytkowaniu w ciągu pierwszych kilku lat. 

Zainteresowanie wzbudza także spora gama silników. Zarówno miłośnicy jednostek benzynowych, jak i zwolennicy diesli znajdą coś dla siebie. Choć pojazd uznawany jest za samochód głównie miejski i w standardowej wersji dysponuje napędem na przednią oś, dla amatorów ekstremalnej jazdy przygotowano Kia Sportage 4×4. Opinie dotyczące osiągów na bezdrożach można znaleźć w internecie. Sporo użytkowników potwierdza, że na wzniesieniach Kia Sportage daje radę, a nieutwardzone drogi także nie stanowią problemu dla wysokiego zawieszenia.

Kia Sportage – problemy i wady

Opinie o samochodach Kia Sportage są różne i nie wszyscy kierowcy wypowiadają się na temat tego samochodu pochlebnie. Trudno jednak znaleźć samochód, który zadowoliłby wszystkich. Jeśli chodzi o najnowszą odsłonę, nie można wiele powiedzieć o standardowych akwariach, ponieważ w większości te modele często objęte są jeszcze opieką gwarancyjną. Część użytkowników narzeka nieco na zbyt wymyślną sylwetkę i toporne wykończenie foteli.
Produkowana od 2010 roku trzecia generacja przez kilka lat zdążyła już zdobyć więcej opinii. Kia Sportage III przyjmuje zarzuty głównie podkeślające wysokie koszty eksploatacji silników diesla. Sporo kierowców wspomina o kosztownej wymianie koła dwumasowego i sprzęgła, jednak takie usterki powszechne są we wszystkich pojazdach z silnikiem na ON. Uwag nie ustrzegły się także mniejsze silniki benzynowe, montowane w standardowych wersjach Kia Sportage. Ocena kierowców, opinie mechaników i specjalistów są zgodne, że te jednostki napędowe są dobre do jazdy miejskiej. Z uwagi na mało mocy, słabo spisują się jednak w terenie czy na bezdrożach. A ty jakie masz opinie o nowej kia sportage?

POPULARNE

BORG opinie

BORG – opinie o częściach

0
Na europejskim rynku motoryzacyjnym Borg Automotive znany jest z dwóch rodzajów działalności. Pierwszą dziedziną, jaką się zajmuje, jest regenerowanie podzespołów do samochodów, takich jak:...
Opinie o Textar

Textar – opinie o marce

Opinie o Koyo

Firma KOYO – opinie

opinie o MAN TGE

MAN TGE – opinie

Opinie o Tip Topol

Tip Topol – opinie

OSTATNIE POSTY