Strona głównaOpinieKia opinieKia Rio opinie kierowców

Kia Rio opinie kierowców

-

Południowokoreański producent Kia Motors od 1999 roku nieprzerwanie wypuszcza na rynek kolejne modele samochodu Ria. Obecnie produkowana jest już czwarta wersja, będąca kontynuacją poprzednich. Ten pojazd określany jest przez specjalistów jako miejski samochód osobowy segmentu B. W Europie najczęściej występuje w wersji hatchback lub sedan. 

Jeśli chodzi o wygląd i linie nadwozia, opinie kierowców i specjalistów raczej są zgodne. Samochód ma atrakcyjną i bardzo dynamiczną sylwetkę. Na uwagę zasługuje także sterowanie samochodem miejskim w wersji Kia Rio sedan. Testy przeprowadzane przez niezależnych ekspertów potwierdziły, że samochód ma bardzo dobrą zwrotność, a układ kierowniczy znakomicie reaguje na zmiany położenia. Do tego dochodzi także bardzo dobra widoczność, co nie jest regułą w pojazdach tego segmentu. Pozwala to na bezpieczne manewry na parkingu, a także daje sporo pewności w sytuacjach zagrożenia.

Dobre opinie można przeczytać także na temat silników, w jakie wyposażona została Kia Rio. Forum internetowe, w którym opinie wymieniają mechanicy i użytkownicy potwierdza ich elastyczność i sporą bezawaryjność. Producent wyposaża swoje pojazdy w silniki benzynowe i diesla, o pojemności między 1,1 – 1,6l, których moc nie przekracza 112KM. W związku z tym samochody najlepiej sprawdzają się w ruchu miejskim.

Popularne problemy z pojazdami Kia Rio

Samochód Kia Rio może pochwalić się sporą popularnością na światowych rynkach. Poza wieloma zaletami samochodów Kia Rio, opinie użytkowników wspominają także o kilku standardowych awariach, które zdarzają się niemal w każdym modelu. Należą do nich słabe amortyzatory zużywające się niezmiernie szybko. Innym standardowym problemem jest uszkodzony czujnik położenia korbowego, czy sprężarka klimatyzacji. Słabej jakości elementy wykończeniowe i niewygodne fotele, to wady, na które cierpi także nowa Kia Rio. Opinie mechaników zwracają uwagę także na słabą elektrykę tych samochodów.

Sporo jest niedociągnięć i drobnych usterek, jakie dotykają samochody Kia Rio. Czy warto kupować samochód z rynku wtórnego? Z pewnością zaletą jest niska cena i przystępne koszty utrzymania. Warto pamiętać, że wiele modeli samochodów w tej klasie, które produkuje konkurencja, także cierpią na stale powtarzające się problemy. Ogólnie można przyjąć, że na forach opinie o Kia Rio są neutralne, a kierowcy poszukujący atrakcyjnych wizualnie aut miejskich z pewnością będą zadowoleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE

Peugeot 307 żarówki

Peugeot 307 żarówki – czyli wszystko o żarówkach

0
Żarówki w samochodzie są niezwykle istotne, ponieważ pozwalają pozostać zauważonym na drodze w każdych warunkach. Ich dobór musi być dopasowany do konkretnego modelu samochodu....
Opinie o Dezent

Dezent – opinie

reflektory alkar

Alkar – opinie

Opinie o OMVL

OMVL – opinie

OSTATNIE POSTY