Strona głównaOpiniePeugeot 407 - opinie

Peugeot 407 – opinie

-

Peugeot 407 opinie pozytywne zawdzięcza tym kierowcom, którzy docenili jego wszechstronność. Francuski pojazd wybierają kierowcy szukający auta rodzinnego, z akcentami sportowymi. Peugeot 407 opinie pozytywne otrzymuje więc od takich użytkowników, dla których liczy się przemieszczanie z rodziną. A czy w takim aucie jak Peugeot 407 awarie i problemy pojawiają się często? Na to pytanie odpowiemy, wskazując jakie Peugeot 407 wady i zalety posiada, za co jest ceniony, a za co nie. Odpowiemy też sobie na pytanie, czy częsta wymiana czujnika ABS Peugeota 407 świadczy ogólnie o jego słabej elektronice ?

Peugeot 407. Jaki silnik?

Częste pytanie dotyczące samochodu Peugeot 407, jaki silnik wybrać, nie jest trudne i dość łatwo na nie odpowiedzieć. Spośród kilku opcji do wyboru są silniki 2.0 HDI  i benzyna, 1.8 benzyna. Przypatrzmy się im. Oto Peugeot 407, jaki silnik wybrać? Przekonajmy się.

Peugeot 407 2.0 HDI. Opinie

W grupie silników wysokoprężnych Peugeot 407 2.0 HDI opinie uzyskuje od przyzwoitych po bardzo dobre. Ta dwulitrówka charakteryzuje się świetną kulturą pracy, wysokimi osiągami i trwałością. Choć z pozoru może się wydawać, że spalanie ma większe niż wersja 1.6, na długich trasach okazuje się spalać mniej niż jego słabszy odpowiednik. Peugeot 407 2.0 HDI opinie pozytywne uzyskuje też za małą awaryjność.

Peugeot 407 1.8 benzyna 125 KM. Opinie 

Ogólnie jednostki benzynowe cieszą się uznaniem. Peugeot 407 1.8 benzyna 125 KM opinie otrzymuje dobre, bo chwalony jest za dynamikę, i choć zdarzają się problemy, na przykład z elektroniczną przepustnicą, nie są one tak dokuczliwe jak w przypadku diesli. Warto podkreślić, że Peugeot 407 1.8 benzyna 125 KM opinie przyzwoite otrzymuje z uwagi na małą awaryjność, a fakt ten sprawia, że jest często wybierany przez mniej zamożnych kierowców. 

Peugeot 407 2.0 benzyna + gaz. Opinie 

Na zakończenie przypatrzmy się wersji z LPG. Jakie Peugeot 407 2.0 benzyna + gaz opinie może zbierać? Kierowcy zgodnie twierdzą, że silniki te bardzo dobrze znoszą jazdę na LPG, pracują tak samo, jak na benzynie. Choć obiegowe twierdzenia mówią, że francuski pojazd nie może dobrze jeździć na LPG, rzeczywistość jest inna. Dla Peugeota 407 2.0 benzyna + gaz opinie są wiarygodne, pomimo tego, że niektórzy chcą, by stereotyp francuskiego auta jako wiecznie psującego się trwał w najlepsze.

Peugeot 407 – wnętrze, zawieszenie

Jak wygląda w samochodzie Peugeot 407 wnętrze? Materiały jakie zastosowano w kabinie są dobrej jakości, znajdziemy tutaj welurową tapicerkę, plastikową deskę rozdzielczą ( ta może wielu nie przypaść do gustu). Niektóre wersje posiadają siedzenia wyłożone skórą. Peugeot 407 wnętrze ma więc i bogate, i skromne zarazem, łączy w sobie elegancję i praktyczność. 

Peugeot 407 zawieszenie ma zaawansowane, z przodu posiada poprzeczne trójkątne wahacze, z tyłu układ wielowahaczowy. Samochód prowadzi się dobrze, miękko i harmonijne, co świadczy o tym, że w pojeździe Peugeot 407 zawieszenie pracuje prawidłowo, bo jazda daje poczucie bezpieczeństwa, stabilności.   

Jakie prezentowany Peugeot 407 wady i zalety posiada? Do wad należy zaliczyć na pewno kapryśną elektronikę, w pojeździe Peugeot 407 awarie i problemy wywołuje głównie ona, szczególnie w modelach sprzed liftingu. Znany problem elektroniki to wymiana czujnika ABS, Peugeot 407 bardzo często informuje poprzez tablice rozdzielczą o konieczności jego zamiany na nowy. Niektórzy kierowcy twierdzą, że to najczęstszy problem elektroniki francuskiego auta.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

Citroen C4

Skrzynia półautomatyczna w Citroenie C4 – opinie

0
Skrzynia półautomatyczna to rozwiązanie pośrednie między skrzynią manualną a automatyczną. Skrzynia półautomatyczna Citroen C4 opinie ma bardzo pozytywne. Z czego one wynikają? Dlaczego warto...
samochód ze sprzęgłem exedy

Exedy – opinie

Felgi Brock opinie

Felgi Brock – opinie

OSTATNIE POSTY