Strona głównaMotocykleKawasaki Vulcan 1500 - opinie, dane techniczne, wady, cena, spalanie

Kawasaki Vulcan 1500 – opinie, dane techniczne, wady, cena, spalanie

-

Miłośnicy ostrej jazdy na dwóch kółkach nigdy nie są w stanie przejść obojętnie obok takich modeli japońskich mistrzów, jak Kawasaki Vulcan 1500 – opinie o tej bestii potwierdzają jedynie to, co powszechnie można znaleźć wśród podstawowych informacjach o Kawasaki Vulcan 1500 i danych technicznych. Tutaj jednak często potencjalnych kupców interesują, jakie motor ma słabe strony i czy ma w ogóle Kawasaki Vulcan 1500 wady. Pewne jest jedno – to absolutny klasyk, którego wstyd byłoby nie znać i nazywać siebie motocyklistą. Co w takim razie przesądza o fenomenie tego japońskiego majstersztyku?

Dowiesz się:

  • Jakie opinie na forum znajdziesz o tym modelu
  • Jakie są jego wady
  • Jakie są dane techniczne – spalanie, jaki akumulator itd.
  • Jaka jest obecnie cena za Kawasaki Vulcan 1500

Kawasaki Vulcan 1500 – dane techniczne

W takich motorach, jak Kawasaki Vulcan 1500, dane techniczne nie zawsze brane są pod uwagę w pierwszej kolejności. To absolutny klasyk, produkowany od ponad trzydziestu lat, który już w latach 90. nabrał zupełnie odmiennego charakteru, jaki znamy do dzisiaj. To niesamowite, jak bardzo zmieniły się czasy i jednocześnie jak niewiele zmieniły się gusta, jeśli chodzi o te maszyny. Wciąż Kawasaki Vulcan 1500 w opiniach kreowany jest na prawdziwy ideał, na którego nieliczne wady można spokojnie przymknąć oko. Oczywiście, jeśli mowa o motorze, trzeba powiedzieć coś o jego silniku. Tu znajdziemy silnik V2 o pojemności 1471 ccm oraz mocy 64 KM. Ten egzemplarz jest w stanie wygenerować 64 KM przy 4700 RPM. Do tego dobrze współpracująca, pięciobiegowa skrzynia biegów dopełnia całości. Czy w takim razie można mówić, że  o Kawasaki Vulcan 1500 – wadach? Być może dla niektórych użytkowników będzie to w Kawasaki Vulcan 1500 spalanie – to faktycznie jest niemałe, jednak jeśli chce się podróżować w naprawdę komfortowych warunkach,  trzeba za to płacić. W przypadku Kawasaki Vulcan 1500 spalanie średnie wynosi około 6,7 l/ 100 km, a jeśli chodzi o nieco starsze i jeszcze bardziej „klasyczne” wersje, modele z wbudowanym gaźnikiem potrafią spalić niemal 9l / 100 km. Wśród danych technicznych nie może zabraknąć informacji odnośnie tego: Kawasaki Vulcan 1500 – jaki akumulator będzie dla niego optymalny? Jeśli patrzeć do instrukcji obsługi Kawasaki Vulcan 1500, na jaki akumulator należy wymieniać zużyte egzemplarze, oczywiście znajdzie się odpowiedź. Szukając informacji o Kawasaki Vulcan 1500, jakiego akumulatora potrzebuje, wygląda to tak: najlepiej sprawdzi się Exide 12V 14Ah 215A.

Kawasaki Vulcan 1500 – wady, czyli negatywne opinie

Wiemy już, że w Kawasaki Vulcan 1500 spalanie niekoniecznie należy wpisać na listę zalet tego motocyklu, jednak czy to jedyna Kawasaki Vulcan 1500 wada, jaką można w nim znaleźć? Jedynymi kwestiami, jakie są poruszane we wpisach internetowych na forach dyskusyjnych, jest jego wielkość. Konkretnie chodzi o łatwość w manewrowaniu po mieście – przy tak dużym sprzęcie miasto nie jest najlepszym środowiskiem do poruszania się, szczególnie, jeśli ma go prowadzić osoba o dość drobnej posturze. To jednak automatycznie wskazuje na szereg zalet tego modelu, między innymi właśnie na wielkość oraz wygodę w poruszaniu się na długich trasach, liczonych w setkach kilometrów. To jeden z tych modeli, na które kiedy wsiądziesz, nie chcesz zsiąść. Faktycznie, siodło jest niesamowicie wygodne, a w zestawie z naprawdę dobrym zawieszeniem daje rewelacyjne wrażenia z jazdy. Moc silnika, jego osiągi oraz sposób pokonywania kolejnych kilometrów sprawiają, że nietrudno znaleźć dla niego amatora. Najlepiej widać to we wpisach o Kawasaki Vulcan 1500 i opiniach użytkowników. Mało w ogóle można znaleźć niepochlebnych opinii, niezależnie od wieku konkretnego egzemplarza. Czy tak jest również, gdy w grę wchodzą finanse? Jaka jest dzisiaj za dobry egzemplarz Kawasaki Vulcan 1500 cena?

Kawasaki Vulcan 1500 – cena vs opinie na forum

Oczywiście, jeśli mowa o kupnie motocykla, w dodatku takiego kalibru, bardzo ważne jest też to, ile trzeba za niego zapłacić. W sieci nie brakuje ogłoszeń tego choppera, jednak zawsze będą to ogłoszenia od prywatnych osób, a propozycje dotyczą jedynie modeli używanych. Jeśli chodzi o Kawasaki Vulcan 1500, cena zaczyna się średnio od około kwoty 25 000 złotych. Praktycznie nieużywane, z danego roku, można kupić za jakieś 40 000 zł. Nie brak jednak propozycji prawdziwych klasyków dla koneserów – za modele z lat 1992 trzeba dać około 11 000 złotych. Jednak, jeśli wziąć pod uwagę klasę samą w sobie, jaką reprezentują, oraz komfort można powiedzieć, że Kawasaki Vulcan 1500 jest wart każdych pieniędzy.

Sprawdź też:

POPULARNE

OSTATNIE POSTY