Strona głównaOpinieChevrolet opinieChevrolet Captiva - co to za samochód?

Chevrolet Captiva – co to za samochód?

-

Chevrolet Captiva to południowokoreański SUV, który produkowany był od 2006 roku. Ostatnie modele w Korei zeszły z taśm produkcyjnych w 2015 roku, jednak australijska wersja produkowana była jeszcze przez trzy lata. Samochód był odpowiedzią na inne azjatyckie propozycje typu SUV. Zasadniczo jest to pojazd pięcioosobowy, jednak po rozłożeniu dodatkowych dwóch tylnych siedzeń powstaje Chevrolet Captiva 7-osobowy. Dzięki takim możliwościom bardzo chętnie wybierany jest jako samochód rodzinny.

Ten model wyposażono w kilka wariantów silników zarówno benzynowych, jak i diesla. Sporym zainteresowaniem na rynku wtórnym cieszy się ekonomiczny Chevrolet Captiva 2.4 benzyna. Opinie na forum wspominają o jego dobrych osiągach i mocnym silniku, który w niektórych wersjach miał moc 190 KM. Bardzo często można spotkać ten samochód w wersji 2.4 LPG. Opinie na temat dobrej pracy silnika na paliwie gazowym pochodzą od użytkowników i monterów instalacji gazowej.

Charakterystyczne cechy pojazdów Chevrolet Captiva

Ogromna przestrzeń wewnątrz samochodu to największa zaleta pojazdów Chevrolet Captiva. Testy niezależnych ekspertów wskazują na komfort jazdy nawet w samochodach o podstawowej wersji wyposażenia. Wpływa na to standardowo montowany układ wspomagania toru jazdy. Także tylne zawieszenie jest niezależne i składa się z czterech wahaczy. Dla poprawy komfortu jazdy zostało dodatkowo wyposażone w układ aktywnego samopoziomowania. 

Część użytkowników narzeka na krótką skrzynię biegów i przeciętne osiągi południowokoreańskich samochodów. Warto jednak zaznaczyć, że trwałe jednostki napędowe to jedna z charakterystycznych cech pojazdów Chevrolet Captiva. Jaki silnik byśmy nie wybrali, zachowuje on sporą żywotność. 

Chevrolet Captiva awarie i problemy

Sporo użytkowników docenia wygodę i komfort samochodów Chevrolet Captiva. Wady i złe opinie dotyczą przede wszystkim układu hamulcowego. Nie są wystarczające do komfortowego zatrzymywania pojazdu o tak dużej masie. Pojazd niezbyt dobrze radzi sobie w grząskim terenie i na podjazdach, jednak nie można zapomnieć, że jest to SUV, a nie auto terenowe.

Jeśli przyjrzymy się awaryjności samochodów Chevrolet Captiva, usterki dotyczą przede wszystkim układu zawieszenia. Choć projektanci dołożyli wszelkich starań, żeby stworzyć wygodne zawieszenie, nie jest ono trwałe. Podzespoły często ulegają awarii, zwłaszcza podczas częstej jazdy po bezdrożach. 

POPULARNE

Skrzynia DSG 7

Skrzynia DSG 7 stopniowa – opinie

0
Nazywana również skrzynią dwusprzęgłową lub DCT, automatyczna skrzynia biegów DSG jest obecnie oferowana w wielu samochodach. Czy jest to dobry wybór? Jakie o skrzyni...
ATS opinie

ATS – opinie

Opinie o promiler

Promiler – opinie

Bilstein opinie

Bilstein – opinie

OSTATNIE POSTY