Strona głównaRejestracjeCBR rejestracja – jakie miasto, jaka dzielnica? Co oznacza?

CBR rejestracja – jakie miasto, jaka dzielnica? Co oznacza?

-

Właściciel pojazdu ma obowiązek zgłosić go do lokalnego wydziału komunikacji w ciągu 30 dni od zbycia lub nabycia maszyny. Jest tam dokonywany proces rejestracji lub przerejestrowania. Jedną z tablic, które mogą zostać umieszczone na maszynie to rejestracja CBR. Jakie miasto zajmuje się wydawaniem oznaczenia? Do jakiej dzielnicy jest przypisane? Co dokładnie oznacza? Dowiedz się tego od nas!

Rejestracja CBR – jakie miasto wydaje oznaczenie?

Tablice z oznaczeniem CBR są wydawane przez wydział komunikacji w Brodnicy. To miejscowość, która znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, jest też siedzibą powiatu brodnickiego. Urząd burmistrza piastuje Jarosław Radacz, a miejscowość ma powierzchnię 23,15 km2 i zamieszkuje ją 28 880 ludności.

Na samym początku warto wyjaśnić pewną kwestię, z którą jest związana rejestracja CBR. Jaka dzielnica jest przypisana do tego oznaczenia? Trzeba wiedzieć, że do skrótu CBR nie ma przypisanego konkretnego obszaru miasta. Taki sposób identyfikacji stosuje się wyłącznie w przypadku pojazdów ewidencjonowanych na terenie Warszawy.

Ile kosztuje zarejestrowanie pojazdu CBR?

Wysokość kwoty będzie zależeć przede wszystkim od tego, czy samochód był już wcześniej zarejestrowany na terenie naszego kraju, czy zamieszkanego powiatu, czy pochodzi z zagranicy. Do wszystkich kosztów, które zostaną wymienione, trzeba też doliczyć cenę za polisę ubezpieczeniową OC, zapłatę za wykonanie kontroli technicznej w SKP i podatek PCC-3.

Za zarejestrowanie pojazdu, który był już ewidencjonowany w Polsce, trzeba zapłacić 180,50 zł. Na koszt składa się opłata za dowód rejestracyjny i ewidencyjna, nalepka kontrolna i legalizacyjna, pozwolenie czasowe, a także same tablice. Przy wyrabianiu pater indywidualnych trzeba doliczyć 920 zł. 

Droższa będzie rejestracja pojazdu z zagranicy. Wyrobienie dokumentów z tablicami to koszt rzędu 256 zł. Należy do tego doliczyć akcyzę, tłumaczenie, a także.Najmniej kosztowna jest rejestracja pojazdu, który był już wcześniej zarejestrowany na terenie powiatu. Całość nie powinna wynieść więcej niż 81 zł.

Czas oczekiwania na dokumenty i tablice CBR

Wiemy już, co to za rejestracja CBR, warto sprawdzić, ile trzeba za nią zapłacić. Wspomniane wcześniej pieniądze można przelać na konto urzędu przelewem bankowym lub osobiście w kasie. Trzeba przy tym pamiętać o potwierdzeniu, które stanowi jeden z dokumentów niezbędny do rejestracji pojazdu. Czas oczekiwania to 30 dni.

Nie można też zapomnieć o karze dotyczącej właścicieli pojazdów, którzy nie zgłosili się do urzędu w celu rejestracji. W zależności od decyzji podmiotu wymierzającego mandat koszt może wynosić od 200 do 1000 zł. Dlatego nie warto zwlekać z ewidencją posiadanego pojazdu.

Rejestracja CBR – co oznacza?

W kontekście wyrobienia tablic kluczowe jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z 11 grudnia 2017 roku w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych, a także aktualne nowelizacje. Zgodnie z nimi jest wykonana rejestracja CBR. Co oznacza układ liter, cyfr i symboli, które znajdują się na tablicy CDR?

Po lewej stronie umieszczono niebieskie pole, a na nim symbol Unii Europejskiej i skrót PL. Dalej, po prawej jest widoczne białe tło z literami odnoszącymi się do województwa, powiatu i miasta, a także pięciocyfrowy, unikalny skrót, który jest przypisywany każdemu pojazdowi indywidualnie. 

Do elementów rejestracji pojazdu zaliczają się też 3 nalepki legalizacyjne – 2 na tablicy i jedna w dowodzie, a także naklejka kontrolna, którą umieszcza się na przedniej szybie w dolnym prawym rogu.

POPULARNE

OSTATNIE POSTY