Strona głównaTuningSWAP silnika - wymiana silnika krok po kroku, ile kosztuje?

SWAP silnika – wymiana silnika krok po kroku, ile kosztuje?

-

Zdecydowana większość kierowców lubi, gdy pod maską samochodu znajduje się wiele koni mechanicznych, które pomogą w osiągnięciu większej prędkości. W przypadku, gdy ich ilość jest niezadowalająca, właściciele takich pojazdów zastanawiają się nad tym, w jaki sposób zwiększyć ich ilość, tym samym zwiększając osiągi takiego pojazdu. Najczęściej dzieli się takich kierowców na dwie grupy, czyli na takich, którzy decydują się na minimalistyczne ulepszenia w postaci instalacji sportowego filtra powietrza, który w niewielkim stopniu dodaje mocy silnikowi, oraz na takich, którzy decydują się na całkowitą zmianę mocy silnika w samochodzie, czyli na SWAP silnika. W dalszej części wpisu, sprawdzimy czym dokładnie jest SWAP silnika, jak to zrobić krok po kroku, jakie jest prawo, jakie są koszty przeprowadzenia SWAP w BMW, i ile kosztuje dokładnie taki proces.

SWAP silnika – krok po kroku

Wbrew pozorom, przeglądając filmy instruktażowe pokazujące krok po kroku, w jaki sposób wykonać SWAP silnika, na pierwszy rzut oka wydaje się to proste. W tym przypadku chodzi o zmianę silnika w samochodzie, przekładając silnik z jednego pojazdu do drugiego. Niestety rzeczywistość pokazuje, że taka czynność nie należy do łatwych rzeczy, SWAP silnika to niezwykle skomplikowany, trudny i czasochłonny proces. Nawet korzystając z książek i tutoriali, które pokazują, jak krok po kroku wykonać taką czynność bez odpowiedniego przygotowania, narzędzi i specjalistycznej wiedzy motoryzacyjnej, nie ma możliwość, aby wykonać SWAP silnika. Najczęściej samodzielna praca, która jest wykonywana przez niedoświadczoną osobę, może zakończyć się uszkodzeniem ważnych elementów silnika.

W związku z tym warto zlecić takie prace mechaniczne specjalistom, którzy mają bogate doświadczenie w przekładaniu silników. Oczywiście przed wykonaniem SWAP silniku, w pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w odpowiedni silnik oraz w inne niezbędny osprzęt, czyli chodzi o takie części, jak turbosprężarka, kolektory, wiązki przewodów, półośkach, czy skrzyni biegów.

Zmiana silnika w samochodzie

Najważniejszym aspektem w trakcie zmiany silnika w samochodzie jest wybór odpowiedniego zamiennika. W trakcie przeglądania ofert silników w internecie, warto decydować się na takie silniki, które pochodzą ze sprawdzonego źródła, bowiem istnieje wiele ofert wadliwych silników, które ciężko w tym przypadku zweryfikować ich stan techniczny. Mimo że wielu sprzedawców udziela gwarancji rozruchowej na takie silniki, to pamiętaj o tym, że SWAP silnika to kosztowny proces, w momencie, gdy okaże się, że zakupiony silniki nie działa należy go zdemontować, a to są kolejne koszty. W takim razie, ile kosztuje SWAP silnika? W dalszej części wpisu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jakie jest prawo?

Czy wykonując SWAP silnika łamiemy prawo? Aktualnie przepisy mówią o tym, że silnik określa się, jako część wymienną. W związku z tym wykonując SWAP silnika nie naruszamy prawa i bez żadnych konsekwencji można wykonywać modyfikację.

Ile kosztuje SWAP silnika?

W takim razie, ile kosztuje SWAP silnika? Oczywiście ciężko w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie, to ile kosztuje SWAP silnika to kwestia indywidualna. Najczęściej koszty zależne są od wielkości silnika, rodzaju, oraz marki samochodu. Pojawia się wiele wpisów, że wykonywanie SWAP silnika w BMW jest zdecydowanie droższe niż w przypadku pozostałych marek. Pojazdy marki BMW posiadają znacznie bardziej skomplikowane układy, a demontaż silnika jest znacznie trudniejszy, niekiedy wymiana silnika w BMW jest dwukrotnie wyższa niż w przypadku AUDI czy VW. Standardowo koszty za demontaż i montaż nowego silnika wahają się w okolicach 1500-3000 złotych. Oczywiście wszystko jest zależne od miejsca, w którym wykonuje się ten proces, poza tym należy również uwzględnić koszty związane z elektrykiem samochodowym, który musi w odpowiedni sposób podłączyć przewody. Koszty, które zostały podane to tylko i wyłącznie usługi związane ze zmianą silnika, do tego trzeba doliczyć zakup silnika oraz całego osprzętu.

POPULARNE

CZYTANIE WYKRESU Z HAMOWNI

Hamownia – ceny, rodzaje oraz zalety

0
Hamownia badają moc naszego silnika, dzięki wykresowi z hamowni możemy zobaczyć czy praca naszego silnika jest prawidłowa oraz w jakim stanie jest silnik. Hamowania...
jak zwiększyć moc silnika

Jak zwiększyć moc silnika?

Car Detailing Rybnik

wymiana kół w samochodzie

Zmiana rozmiaru opon

radio samochodowe

Jak myć samochód?

OSTATNIE POSTY