Strona głównaTuningJak myć samochód?

Jak myć samochód?

-

Czysty samochód to wizytówka człowieka, pozornie błaha rzecz może przysporzyć wiele problemów. Brudny samochód z pewnością dodaje mu paru dodatkowych lat. Nieumiejętne mycie samochodu może doprowadzić choćby do zniszczenia lakieru, stworzenia rys i bólu głowy. A więc jak odpowiednio myć samochód? Czy klasyczne domowe sposoby z wiadrem i gąbką są nadal zalecane? Czy opłaca się myć samochód domowymi sposobami? A może powierzyć mycie samochodu jakiejś firmie? Każdy z nas wie na czym polega mycie naszego pojazdu, ale warto sprawdzić jak myć samochód!

za mycie auta przed domem, na ulicy czy parkingu możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 500 zł.

Czasy kiedy myjnie samochodowe znajdowały się tylko w większych miastach już dawno odeszły, dziś myjnie możemy spotkać dosłownie wszędzie. Czasy się zmieniły i prawo się zmieniło, za mycie auta w miejscu do tego nieprzeznaczonym może zostać ukarani mandatem nawet w wysokości 500 zł. Większość chemii, którą stosujemy do naszego auta nie jest zdrowa dla środowiska i właśnie dlatego został wprowadzony przepis regulujący to.

Jak myć samochód myjką ciśnieniową?

Myjka ciśnieniowa zdobywa coraz większą popularność, czy słusznie? Aktualnie znajduję się praktycznie w każdym większym sklepie ogólnobudowlanym oraz możemy je znaleźć na stanowiskach myjek ręcznych, więc jak myć samochód myjką ciśnieniową? Taka myjka to bardzo szybki sposób na umycie samochodu, dokładnie mycie możemy wykonać już w 10 minut, jakich zasad powinniśmy się trzymać korzystając z myjki ciśnieniowej?

Sprawdź czy LPG się opłaca

Korzystając z myjki przede wszystkim:

  • Nie trzymaj jej zbyt blisko samochodu, woda wylatuje pod ogromnym ciśnieniem, zbyt bliskie trzymanie końcówki myjki ciśnieniowej może uszkodzić lakier.
  • Używaj środków myjących, samą wodą nie umyjesz dobrze samochodu.
  • Jeżeli myjnia posiada w swojej ofercie powłokę ochronną wartą z niej skorzystać.

Jak myć samochód aby nie porysować lakieru?

Myjnie bezdotykowe w Polsce to poważny biznes, który szacowany jest na ponad kilkaset milionów złoty.

Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić swojemu samochodowi to wycieranie go na sucho, wtedy bardzo łatwo o porysowania na naszych lakierze . Jak myć samochód aby nie porysować lakieru? Poza spłukaniem samochodu z kurzu i innych zanieczyszczeń, bardzo ważną rzeczą jest korzystanie z odpowiedniego narzędzia myjącego. Używając szczotki z twardy włosiem może nabawić się mikro rys na naszym aucie. Dobór odpowiedniej szczotki lub gąbki jest równie ważne, jak dobór odpowiedniej chemii. Jak myć samochód na myjni? Automatyczna myjnia coraz bardziej odchodzi w bok na poczet myjni samoobsługowych. Wiele osób, właśnie ze względu na rysy na karoserii na felgach rezygnuje z automatycznych myjni.

Zaschnięte plamy, czy ptasie odchody to częsty problem na karoserii naszego auta – pod żadnym pozorem nie staraj się go zdrapywać z lakieru. Do tego typu rzeczy najlepiej sprawdza się myjka ciśnieniowa.

Wiedziałeś, że przeciętny polak myje samochód 6 razy w roku?

Czym myć samochód – domowe sposoby

Spotkałem się z pytaniami – czy można myć samochód szamponem do włosów? Odpowiedź brzmi nie, bo nie jest to efektywne, a poza tym zostają bardzo duże smugi na karoserii samochodu. Domowe sposoby na mycie samochodu, to klasyczna gąbka, wiadro i odpowiednia chemia dla Twojego samochodu. Najważniejszą rzeczą jest, żeby nie wycierać auta na sucho, wiele osób ma w zwyczaju polerować swoje auto ściereczką na sucho, a to jest bardzo niekorzystne dla naszego lakieru, bardzo łatwo wtedy o rysy. Przed rozpoczęciem

mycia powinniśmy spłukać samochód, dopiero wtedy możemy brać się za mycie naszego samochodu gąbką. Zatem jak umyć samochód bez zacieków domowymi sposobami?

Największe znaczenie ma tutaj odpowiedni szampon do mycia naszego pojazdu. Ważne jest także, żeby nie przesadzać z ilością szamponu, odpowiednie dobrane proporcje sprawią, że na Twoim samochodzie nie znajdziemy smug. Domowe sposoby mycia samochodu są dobrą alternatywą i z pewnością tańszą od myjni automatycznej, która oscyluje w granicy 20 zł za dokładne mycie lub oddanie samochodu do myjni ręcznej.

Czym myć samochód? Gąbka czy szczotka?

Odwieczne pytanie czym myć samochód? Gąbka a może szczotka? Do mycia naszej karoserii zdecydowanie zalecana jest gąbka, szczotka za to sprawdza się się świetnie podczas czyszczenia felg. Gąbka do mycia samochodu to koszt 2-3 złoty, są również specjalne ściereczki do mycia, które również świetnie sprawują swoją role podczas mycia samochodu. Z kolei podczas wyboru szczotki do mycia felg warto zwrócić uwagę na grubość i twardość włosia, nie może być zbyt twarde.

Myjnie bezdotykowe to dobry biznes, który nie wymaga zbyt wiele pracy. Koszt myjni z 4 stanowiskami to około 350 tysięcy złoty.

Wiele inwestorów postanowiło zainwestować w postawienie myjni samoobsługowych. Rynek mnoży się z roku na rok. Mimo tylu nowo powstałych myjni oraz konkurencyjnych cen, nadal wiele osób lubi umyć samochód ręcznie za pomocą gąbki i wiadra wody.

Jeżeli chcemy zabezpieczyć nasze auto przed kurzem i żeby nasz lakier nabrał lśniącego koloru, dodatkowo po dokładnym umyciu samochodu możemy przystąpić do woskowania auta. Pamiętaj, że bardzo ważne przed woskowaniem jest to, żeby lakier był w dobrej kondycji.  Nie zapominaj także o tym, żeby nie woskować samochodu w upały. Wosk słabo nakłada się na nagrzaną karoserie.

[ratings]

3 KOMENTARZE

  1. Ja tam mam przyjemność, jak sobie sam umyje auto, dokładnie i na spokojnie. Myjnia automatyczna to największy syf, nie dość, że duże ryzyko że pojawią się ryski to jeszcze jest to niedokładne!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

Car Detailing Rybnik

0
Każdy, kto posiada samochód, przekonał się, że dbanie o niego i pilnowanie, żeby był w jak najlepszym stanie, nie jest zadaniem tak prostym, jak...
auto detailing

Auto detailing

Car Detailing Rawicz

wymiana kół w samochodzie

Zmiana rozmiaru opon

małe tablice rejestracyjne

Małe tablice rejestracyjne

jak zwiększyć moc silnika

Jak zwiększyć moc silnika?

OSTATNIE POSTY