Strona głównaZakupCzy warto kupić nowy samochód?

Czy warto kupić nowy samochód?

-

Kupno nowego auta, to z pewnością wyjątkowa chwila w życiu każdego człowieka. W tym przypadku stajemy się wyłącznym i pierwszym właścicielem takiego samochodu, które dopiero co wyjechało z linii produkcyjnej fabryki. W trakcie kupna takiego pojazdu, stajemy również przed wyborem różnych dodatków i wyposażenia, dodatkowo nowy samochód nie posiada żadnej historii i jest to bezpieczna opcja. Mimo wszystko w sieci pojawia się wiele wpisów i zapytań, które odnoszą się do tego, czy warto kupić nowe auto z salonu i czy opłaca się podjąć taką decyzję? W dalszej części wpisu odpowiemy na te wszystkie pytania.

Czy opłaca się kupić nowy samochód?

Czy warto i czy opłaca się kupić nowy samochód? Istnieje wiele powodów, dla których decyzja o kupnie nowego samochodu jest opłacalna. Przede wszystkim główny czynnik odnosi się do emocji i wrażeń, które są związane z kupnem nowego auta z salonu. Najczęściej te emocje towarzyszą w trakcie odbioru i prowadzenia takiego pojazdu z myślą, że jesteśmy pierwszymi osobami, który ten pojazd prowadzi. Najczęściej właściciele nowego samochodu z salonu odnoszą wrażenie, że auto dopasowuje się do stylu jazdy kierowcy, dodatkowo inne części mechaniczne tj. sprzęgło, silnik czy układ hamulcowy funkcjonują bez zarzutu.

Kolejnym powodem, dla którego opłaca się kupić nowy samochód, jest to, że taka inwestycja jest najczęściej praktyczna. Oczywiście pojawia się wiele komentarzy, które mówią to, że warto kupić używane auto, które jest zdecydowanie tańsze, mimo wszystko są to tylko pozory. Kupno używanego auta wiąże się z pewnym ryzykiem, jakim jest zakup uszkodzonego samochodu, który ma wiele wyeksploatowanych części i ukrytych wad, które najczęściej pojawiają się po jakimś czasie od zakupu. Samochód kupiony prosto z salonu kosztuje zdecydowanie więcej, jednak w tym przypadku mamy pewność tego, że przez kilka najbliższych lat nie będzie konieczności jego serwisowania. Dodatkowo auto z salonu jest objęte wieloletnią gwarancją fabryczną.

Z pewnością natknąłeś się na niejedną opinię, która w odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić nowe auto, mówi to, że takie samochody szybko tracą na wartości i nie jest to opłacalna inwestycja. Najczęściej wystarczy kilka lat użytkowania pojazdów, aby mogło ono stracić nawet do 50% wartości. W tym przypadku prawda jest zupełnie inna. Jest wiele modeli aut, które nie tracą tak drastycznie na wartości, jednak należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dbać o stan techniczny takich pojazdów. Przede wszystkim pojazdy, które pochodzą od pierwszego właściciela cieszą się największym zainteresowaniem.

Auto z salonu – czy warto?

W takim razie czy warto kupić auto z salonu? Kolejnym powodem, dla którego warto kupić auto z salonu jest to, że wiele producentów umożliwia zakup pojazdu korzystając z różnych form finansowania. Dodatkowo w salonach klienci mają możliwość wynegocjowania dogodnych warunków umowy. Auto z salonu można kupić korzystając z leasingu, rat, albo z kredytu. Wiele osób uważa, że kupno auta z salonu wiąże się z dużym, jednorazowym wydatkiem. Wbrew powszechnej opinii zdecydowana część samochodów z salonu jest sprzedawana w formie rat, albo leasingu. Przede wszystkim takie finansowanie jest wygodną formą, dlatego że można podzielić płatności na kilka lat nie obciążając przy tym swojego portfela.

W ostatnich latach dość często można natknąć się na promocję nowych samochodów związane z wyprzedażami roczników, w tym przypadku przyjmuje się pewną zasadę, że im droższe auto, tym rabat jest zdecydowanie większy. Korzystając z takich promocji, można liczyć na dość wysoki rabat i na różne korzystne oferty związane z tym m.in. chodzi o wykupienie pakietu ubezpieczenia, zimowe opony, czy dodatki znajdujące się we wnętrzu pojazdu tj. klimatyzacja, czujniki cofania,. Najczęściej takie wyprzedaże rozpoczynają się pod koniec roku, w grudniu i trwają nawet do drugiej połowy kolejnego roku, albo do wyczerpania zapasów, dlatego decydując się na zakup auta z salonu warto rozpocząć poszukiwania w tym okresie.

POPULARNE

Opony Toyo - najnowsze testy i opinie

Opony Toyo – najnowsze testy i opinie

0
Wymiana opon to dla wielu właścicieli pojazdów zmora, która przyprawia o ból głowy. Przede wszystkim opony to ten element, który jest najbardziej eksploatowany, dlatego...
auta z usa

Kupno auta z USA

OSTATNIE POSTY