Strona głównaTuningIndywidualne tablice rejestracyjne - hit czy kit?

Indywidualne tablice rejestracyjne – hit czy kit?

-

Indywidualne tablice rejestracyjna to pierwsza rzecz, która rzuca się na drodze. Indywidualne tablice rejestracyjne mogą zawierać nazwę firmy, ksywkę właściciela lub nieść za sobą inny przekaz. Czy wyróżnienia na drodze jest warte swojej ceny? Sprawdź ile kosztuje indywidualna tablica rejestracyjna oraz jakie są ograniczenia podczas składania wniosku o takie tablice.

Indywidualne tablice rejestracyjne – koszt

Koszt indywidualnych tablic rejestracyjnych zależy od pojazdu. Możemy umieścić indywidualne tablice na naszym samochodzie, ale także nie ma żadnych przeciwwskazań, aby umieścić je na motocyklu. Opłata w przypadku samochodu osobowego wynosi około 1100 złotych, w przypadku motocyklu jest to koszt prawie dwa razy mniejszy i wynosi około 590 złotych. Piszemy około, bo z roku na rok ceny wzrastają i na przestrzeni ostatnich lat możemy zauważyć, że cennik jest ruchomy. Na tablice czekamy około miesiąca, dodatkowym kosztem mogą być tablice tymczasowe, które musimy umieścić w naszej ramce, jeśli chcemy korzystać z naszego pojazdu. Dla samochodu osobowego będzie to koszt w granicach 70 złotych, a dla motocyklu podobnie jak w przypadku indywidualnych tablic prawie połowa mniej.

indywidualne rejestracje ile znaków

Indywidualne tablice rejestracyjne – ile znaków?

Przede wszystkim każda indywidualna tablica rejestracyjna ma na wstępie narzucone dwa pierwsze znaki. Oznaczają one województwo rejestracji pojazdu np. P5, E0. Ile znaków może znajdować się na naszej tablicy rejestracyjnej? Przepisy narzucają minimum 3 znaki oraz maksymalnie 5. Możemy używać zarówno liter, jak i cyfr. Nie możemy używać znaków diakretycznych, czyli ą, ę, ć, ł itd. Czy poza ilością znaków na naszej indywidualnej tablicy rejestracyjnej mamy inne nakazy lub zakazy? Przede wszystkim nasza tablica rejestracyjna nie może zawierać słów obraźliwych. Z jednej strony, kto chciałby jeździć z wulgaryzmem na tablicy rejestracyjnej, ale z drugiej na naszych polskich drogach widzieliśmy już naprawdę wiele, więc zostało to ujęte w przepisach. Wulgaryzm zostaje w interpretacji urzędnika, więc na ulicach możemy znaleźć dziwne słowa na tablicach samochodowych. Co z naszą indywidualną tablicą rejestracyjną w przypadku, gdy będziemy sprzedawać nasz samochód? Osoba, która zakupi od nas samochód nie może przejąć indywidualnych tablic. W przypadku zakupu samochodu z tradycyjnymi tablicami możemy przejąć tablice po starym właścicielu, jeśli on znajduje się w tym samym powiecie.

Koszt rejestracji indywidualnych tablic rejestracyjnych nie jest specjalnie duży. Indywidualne tablice, jako że sprowadzają mnóstwo wzroku na sobie mogą być bardzo dobrym miejscem na reklamę swojej marki. Zwłaszcza jeśli posiadam samochód luksusowy lub bardzo rzadki. W Polsce w ostatnich latach rozwinął się mocno Carspotting, czyli fotografowanie samochodów sportowych, wyróżniających się na tle innych. W późniejszym czasie możemy znaleźć je w internecie, więc istnieje możliwość dotarcia do naprawdę dużej rzeszy widzów.  

POPULARNE

jak zwiększyć moc silnika

Jak zwiększyć moc silnika?

5
Niejednokrotnie kilka lat po zakupie oszczędnego auta, które nie ma zbyt wielu koni mechanicznych, dochodzimy do wniosku, że delikatne podrasowanie silnika nie zaszkodzi, a...
wymiana kół w samochodzie

Zmiana rozmiaru opon

Car Detailing Rybnik

przyciemnianie szyb

Przyciemnianie szyb

OSTATNIE POSTY