Strona głównaOpiniePeugeot 307 żarówki - czyli wszystko o żarówkach

Peugeot 307 żarówki – czyli wszystko o żarówkach

-

Żarówki w samochodzie są niezwykle istotne, ponieważ pozwalają pozostać zauważonym na drodze w każdych warunkach. Ich dobór musi być dopasowany do konkretnego modelu samochodu. Peugeot 307 to auto często widywane na polskich drogach. Czy trzeba udawać się do mechanika, by dokonał wymiany żarówki peugeot 307? Jak przebiega wymiana żarówki w Peugeot 307? Jakie produkty wybrać?

Peugeot 307 – żarówki mijania

Peugeot 307 żarówki ma całkowicie standardowe. Ich wymiana nie powinna być również kłopotliwa. Jednak zanim się za to weźmiesz i wyciągniesz przepaloną żarówkę, koniecznie musisz sprawdzić, które wybrać żarówki. Peugeot 307 nie jest samochodem wymagającym skomplikowanego, trudno dostępnego rodzaju żarówek. Oczywiście zawsze masz wybór. Możesz przebierać wśród żarówek do Peugeota 307 różnych firm. Różnica w ich cenie może być całkiem spora, ale inna jest też jakość. Dlatego najlepiej wcześniej zapoznaj się z opiniami. 

W przypadku Peugeot 307, żarówki mijania to rodzaj H7. Światła mijania peugeot 307 nie są trudne do wymiany. Najważniejsze jest, aby je dobrze ustawić. Prawidłowo założona żarówka świateł mijania w Peugeot 307 nie może dotykać obudowy. Powinna znajdować się centralnie po środku obwódki. Jeżeli żarówka ustawiona będzie za bardzo w górę, to niestety będzie oślepiać innych kierowców i jednocześnie nie bardzo da duże pole widoczności przed samochodem. Jeżeli będzie ustawiona za bardzo w dół, to co prawda nikogo nie oślepi, ale przy tym również nie zapewni odpowiedniej widoczności z przodu auta. Światła mijania Peugeot 307 powinny umieszczone zostać jak najbardziej centralnie, co nie zawsze jest proste i najlepiej ustawiać je wspólnie z pomocnikiem, który będzie oceniał jakość oświetlenia.

Żarówki Peugot 307

Peugeot 307 – wymiana żarówki postojowej 

Niedziałająca żarówka w Peugeot 307 może skończyć się mandatem, a także brakiem pozytywnego przejścia przeglądu technicznego. Dlatego nie można tego zaniedbać. W Peugeot 307 wymiana żarówki postojowej nie jest trudna, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić.

Wymianę żarówki Peugeot 307 trzeba rozpocząć nie od jej rozkręcania, ale od zakupu odpowiedniego modelu. 

Za wymianę żarówki Peugeot 307 SW najlepiej jest zabrać się przy świetle dziennym. W tym celu konieczne jest otwarcie dekla w lampie. Obok H4 znajduje się żarówka postojowa. Jej oprawka jest wyciągana, więc nie powinieneś mieć problemów z dostaniem się do środka. 

Peugeot 307 SW – wymiana żarówki tył

W przypadku Peugeot 307 SW, wymiana żarówki z tyłu nie jest bardzo kłopotliwa. Zacznij od otwarcia plastikowej osłony w środku samochodu, w bagażniku, po drugiej stronie od lampy w której żarówkę chcesz wymienić. Następnie odłącz kable zasilające. Znajdziesz tam plastikowe pokrętło, które należy odkręcić. Dalszy krok przy wymianie żarówki peugeot 307 SW to odkręcenie bardzo zbliżone pokrętła tym razem na zewnątrz pojazdu, nad lampą. Potem możesz ściągnąć cały reflektor. Z tyłu znajdują się zaczepy, które trzeba jednocześnie przytrzymać. W ten sposób otworzysz wnętrze lampy, w którym są już żarówki. Peugeot 307 używa ich w standardowej formie. Wybierz właściwą do wymiany, wyjmij ją i zastąp nową. Żarówki w Peugeot 307 SW blokuje się poprzez ich lekkie przekręcenie aż do kliknięcia.

Nie warto kupować najtańszych żarówek do Peugeota 307 i żadnego innego samochodu. Działają one krótko, przepalić się mogą w najgorszej możliwej okoliczności, a jednocześnie ich światło nie będzie odpowiednie. Warto kierować się opiniami innych kierowców i wybierać żarówki, które zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa także z uwagi na swoją jasność. Widoczność na drodze jest bardzo istotna i także ją trzeba wziąć pod uwagę wybierając żarówki do swojego samochodu. Żarówki do Peugeot 307 są dostępne w każdym sklepie z częściami motoryzacyjnymi. Ich wybór jest na tyle duży, że można postawić na sprawdzony produkt.

POPULARNE

łożyska FAG

FAG – opinie

0
Łożyska samochodowe to jedne z tych elementów, które powinny być zawsze najwyższej jakości. Zapewniają nie tylko spokojną głowę, ale przede wszystkim wpływają na bezpieczeństwo...
alufelgi dobrej marki

Anzio – opinie

Opinie o Plastman

Plastmal – opinie o marce

reflektory alkar

Alkar – opinie

Opinie o Rezaw Plast

Rezaw Plast – opinie

OSTATNIE POSTY