Strona głównaOpinieZasilacz Akyga - opinie, testy, firma

Zasilacz Akyga – opinie, testy, firma

-

Akyga jest polską marką – firma została założona w 2004 roku i od tego czasu walczy o miano lidera na rynku w zakresie produkcji elementów zasilających i związanych z elektroniką użytkową i możliwościami jej rozbudowy. Chociaż firma może pochwalić się bogatym asortymentem, w skład którego wchodzą nie tylko listwy zasilające, ale też obudowy, adaptery i powerbanki, to najlepsze opinie Akyga ma o zasilaczach.

Oferta firmy Akyga jest warta uwagi ze względu na samą misję przedsiębiorstwa – tworzenie produktów dostosowanych do dużych wymagań, z trwałych, solidnych materiałów, o wysokiej sprawności. Obecnie nasz rodzimy producent może pochwalić się tworzeniem zasilaczy do ładowania pojazdów zasilanych prądem elektrycznym. Jednak które produkty z podstawowej oferty zasilaczy Akyga opinie mają najlepsze i dlaczego?

Wcale nie najsłabszy – zasilacz Akyga 400W – opinie

Marka Akyga słynie z zasilaczy, opinie o nich nie mogą więc być mierne. Widać to już na przykładzie zasilacza Akyga 400 W – opinie jego użytkowników doceniają przede wszystkim cichy i bardzo wydajny wentylator, którego średnica to aż 12 cm. Zasilacz Akyga 400W, chociaż opinie ma w sieci bardzo dobre, należy do najbardziej podstawowego asortymentu producenta. Wyprodukowano go zgodnie ze standardem ATX 2.31. Jednym z jego największych atutów jest ilość złączy możliwych do wykorzystania przez użytkownika. Standardowy model posiada nie tylko złącza SATA w ilości 3 sztuk, ale też podwójne złącze MOLEX oraz złącze 24-pin oraz P4 4-pin – jedno przeznaczone do płyt głównych, drugie absolutnie uniwersalne. Zasilacz Akyga 400W wg opinii świetnie radzi sobie przy współpracy z wielordzeniowymi procesorami. Posiada również szereg zabezpieczeń, jak OTP, OPP czy OVP oraz SCP, a także nowoczesny filtr PFC, dzięki któremu chronione są podzespoły komputera przed uszkodzeniem.

Zasilacz Akyga 500W – opinie o mocniejszym modelu

Oferta firmy to również zasilacze Akyga 500W – opinie i w tym wypadku są dość jednomyślne. Wersja ta, również traktowana jako jeden z podstawowych modeli, skierowana jest do użytkowników komputerów stacjonarnych – właśnie do nich dedykowany jest zasilacz Akyga 500W. Opinie speców komputerowych wskazują, że produkt ten faktycznie gwarantuje zabezpieczenie podzespołów komputera i ich niezawodną pracę. W tym wypadku również zasilacze Akyga 500 w opiniach klientów posiadają te same, skuteczne zabezpieczenia. Ten model posiada jednak dodatkowe elementy, jak złącze mini-MOLEX, ale również złącze PCl-E 6+2 pin. Dostosowany jest do specyfikacji ATX12V 2.0.

Zasilacz Akyga 600W – potwierdza opinie

Także zasilacz Akyga 600W w opinii posiadaczy spełnia swoje zadania koncertowo. Dodatkiem wyróżniającym ten model na tle pozostałych, wymienionych już powyżej, jest dodatkowe złączy EPS 12V 4 pin. Podstawowe zasilacze Akyga 600W zgodnie z opinią producenta obsługują specyfikację ATX12V 2.0. Produkt przeznaczony jest do zasilania komputerów stacjonarnych. Ze względu na swoje doskonałe parametry znakomicie sprawdza się podczas pracy nie tylko z obecnie wykorzystywaną generacją platform – równie dobrze zda egzamin przy wykorzystaniu ich następnej generacji. Wszystkie zasilacze Akyga 600W w opinii użytkowników zostały wyposażone w bardzo przydatną funkcję, a mianowicie w manualny wyłącznik, który automatycznie i w sposób całkowicie bezpieczny odcina dopływ prądu elektronicznego do komputera. Dzięki temu nie trzeba wyciągać wtyczki z gniazdka w celu odłączenia zasilania. Rewelacyjnie i w tym przypadku sprawdza się wydajny system chłodzenia, na który składa się wentylator o średnicy aż 12 cm. Temperatura pracy urządzenia mieści się w zakresie między 5 a 50 stopni Celsjusza.

POPULARNE

Nissan qashqai

Nissan Qashqai – opinie kierowców

0
Jeden z najpopularniejszych crossoverów, kompaktowy, w typie SUV-a - Nissan Qashqai. Opinie o tym wozie i czy warto w niego zainwestować?  Nissan Qashqai - jaki...
alufelgi dobrej marki

Anzio – opinie

Opinie o Textar

Textar – opinie o marce

Suomy kaski

Suomy kaski — opinie

OSTATNIE POSTY