Fiat Doblo – opinie

-

Fiat Doblo to włoski samochód osobowo-dostawczy klasy kompaktowej. Ten kombivan produkowany jest od 2000 roku. Warto nadmienić, że druga generacja tego pojazdu produkowana jest od 2010 roku i cieszy się do dziś bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Opinie Fiat Doblo posiada różne, czasem bardzo słabe, na przykład wersja 1.4, o której powiemy w dalszej części, krytykowana jest za pewną ospałość i słabą zrywność, a czasem bardzo dobre. Tak to zazwyczaj jest, że większość aut produkowana jest pod konkretnego odbiorcę. Jeżeli klient wymagający dużego przyspieszenie, zrywności i energiczności kupi samochód, który takich cech nie posiada, jego ocena po jakimś czasie okaże się zazwyczaj krytyczna. Żeby więc obiektywnie patrzeć na to, jakie opinie Fiat Doblo uzyskuje, należy założyć, że wyrażają się o nim kierowcy świadomi tego, czego mogą oczekiwać od silnika 1.4 lub 1.3.

Dla samochodu Fiat Doblo opinie forum internetowe prezentuje zróżnicowane i, jak już wspominaliśmy i powiedzieliśmy dlaczego, nie zawsze są one obiektywne. Dla przykładu, Fiat Doblo 1.3 Multijat opinie bardzo dobre otrzymuje od wszystkich tych, którzy nie żądają, by tak mały silnik dokonywał cudów w dynamice jazdy. Ci, którzy chcą, by ich samochód nie zużywał dużo paliwa, był wytrzymały i mało awaryjny nie narzekają, lecz go chwalą. Dlatego też Fiat Doblo 1.3 Multijat opinie za spalanie zbiera wyśmienite, a co więcej podziwiany jest też za wysoką kulturę pracy. Pali więc ten włoski pojazd od 4 do 6 litrów na 100 km ( w zależności od wersji mocy i modelu). Jeśli więc nikt nie oczekuje od niego sportowych wyczynów i liczy się jedynie ekonomia, jest on przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Patrząc na to, jakie dla auta Fiat Doblo opinie forum prezentuje jeżeli chodzi o spalanie, trzeba uznać, że ten włoski pojazd to zwycięzca bezwarunkowy.

Wspominaliśmy wcześniej, że Fiat Doblo 1.4 benzyna opinie zbierał nie najlepsze ze względu na specyficzną ospałość i lenistwo prezentowane podczas jazdy testowej. Powtarzając, że nie należy oczekiwać od małego silnika energetycznych cudów, możemy tylko chwalić to auto za niskie spalanie i wytrzymałość silnika. Fiat Doblo 1.4 benzyna opinie pozytywne powinien też otrzymywać za proporcjonalność budowy, ładny, estetyczny wygląd, swoistą uniwersalność – może on przecież równie dobrze spełniać wymogi auta rodzinnego, jak i dostawczego. Wszystkie te rzeczy są przecież ważne i przyczyniają się do tego, że auto zyskuje na atrakcyjności. Tak więc Fiat Doblo 1.3 Multijat, Fiat Doblo 1.4 benzyna opinie internautów-kierowców oraz sprzedawców, opinie oczywiście pozytywne, zawdzięczają temu, że łączą w sobie bardzo dobrą ekonomię ze świetnym wyglądem i wszechstronnością. 

Fiat Doblo – wnętrze

Na koniec warto przypatrzeć się jeszcze temu, jakie Fiat Doblo wnętrze posiada i co je charakteryzuje. Otóż na pewno może się podobać, że jest w nim dużo przestrzeni, tak dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Ten aspekt jest bardzo ważny, bo wygoda użytkowników to przecież rzecz bezcenna. Kierowca we wnętrzu zajmuje pozycję podwyższoną, do czego musi się na pewno przyzwyczaić, ale skutkuje ona lepszą widocznością przestrzeni za przednią szybą. Szerokość wnętrza jest zadowalająca, z przodu jest miejsce na łokcie, z tyłu znajdują się trzy siedziska, wystarczające dla każdego. Fiat Doblo wnętrze ma więc dostosowane dla wszystkich i to jedna z cech, która powoduje, iż otrzymuje on zasłużoną rekomendację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

maxgear płyn

Maxgear – opinie, co to za firma? Gdzie produkowane części?

0
Niedawno marka Maxgear  świętowała swoje piętnaste urodziny. Jest to jedna z lepiej znanych marek własnych, produkowanych przez równie znaną sieć zajmującą się dystrybucją części...
Opinie o NGK

NGK – opinie

Opinie o Tip Topol

Tip Topol – opinie

Opinie o Koyo

Firma KOYO – opinie

OSTATNIE POSTY