Fiat Freemont to samochód w typie crossovera zaprezentowany w 2011 roku, którego produkcja zakończyła się po czterech latach. Jakie są najczęstsze problemy z użytkowaniem Fiata Freemont? Awarie, problemy, opinie mechaników oraz kierowców przedstawiamy poniżej.
Fiat Freemont – czy warto postawić na ten samochód?
Czy warto zdecydować się na włoski (czy, aby na pewno?) rodzinny samochód, który stara się być czymś pomiędzy popularnym obecnie SUV – em a minivanem? Znak zapytania postawiony wcześniej odnosi się do faktu, że Fiat Freemont to tak naprawdę lekko zmodyfikowany amerykański Dodge Journey, do którego Fiat nabył prawa po bankructwie koncernu Chrysler. Włoski koncert lekko zmodyfikował i udoskonalił samochód na zewnątrz oraz rozbudował przestrzeń w środku. Zdecydowane plusy tego samochodu, które pojawiają się w opiniach na forach to wysoki prześwit, bardzo duża ilość schowków we wnętrzu (ponad 20) oraz jakość wykonania. Producent oferował kilka wersji wyposażenia ponadpodstawowe, z czego najbardziej luksusowa była wersja Lounge, zawierająca m.in. felgi aluminiowe 19 cali, system audio o mocy 368 W, skórzaną tapicerkę, podgrzewane fotele. W Polsce dostępne są również wersje specjalne: Cross oraz Black Code, które mają świetnie opinie na forach internetowych.
Fiat Freemont – opinie mechaników
Awarie i problemy znane w tym modelu to między innymi zawodny układ hamulcowy, stuki w zawieszeniu czy skrzypiące wykończenie wnętrza. Są to największe wady tego samochodu, które wydają się jednak dość błahe i nie powinny narazić użytkowników na wielkie koszty. Najbardziej popularny w tym modelu silnik Multijet 2.0 opinie zbiera głównie pozytywne. Jest sprawdzony, znany z wielu wcześniejszych modeli samochodów, cechuje go dobra trwałość i nie generuje zbyt wielu problemów. Awarie, które się zdarzają, dotyczą przede wszystkim osprzętu silnika m.in. zaworu EGR, pompy wody czy chłodnica. Koszty utrzymania będą najniższe, jeżeli zdecydujemy się na wersję z silnikiem 2.0 MultiJet o mocy 140 koni mechanicznych, który jest dość ekonomiczną i dojrzałą jednostką napędową. Nie powinniśmy narzekać tutaj na brak czy wysoką cenę części zamiennych z uwagi na stosowanie tego silnika w modelach zarówno Fiata, jak i Opla oraz Alfy Romeo.