Strona głównaPoradyNajtańsza hybryda - znamy najtańsze modele!

Najtańsza hybryda – znamy najtańsze modele!

-

Ze względu na rosnące ceny paliw, ale także z uwagę na ekologię, coraz więcej osób zastanawia się na zakupem samochodu hybrydowego. Cena takich pojazdów może być zróżnicowana. Jakie modele są najtańsze? Na jakie samochody hybrydowe warto zwrócić uwagę?

Tania hybryda – czy to możliwe?

Część kierowców obawia się zakupu taniej hybrydy z uwagi na jej możliwą awaryjność. Czy jest się faktycznie czego bać? Zdecydowanie nie. Obecnie technologia hybrydowa rozwija się coraz bardziej. Modele są coraz lepiej dopracowywane. Do tego uwagę zwraca również fakt, że sporo zakładów mechanicznych ma doświadczenie w naprawie tego rodzaju pojazdów. Dlatego najtańsza hybryda także warta jest uwagi, bo możliwe oszczędności w zużyciu paliwa również są bardzo duże.

Czy tania hybryda jest w ogóle możliwa? Oczywiście, że tak. Wraz z rozwojem i wzrostem popularności tego rodzaju samochodów, także ich ceny spadają, dostosowując się do możliwości rynku. Mało tego, zakupić można również używany samochód hybrydowy. Cena takiego pojazdu także będzie bardziej przystępna.

Ceny samochodów hybrydowych

Najtańsze hybrydy to samochody niewielkie pod względem swoich gabarytów, ale także pod względem mocy silnika. Najtańsza hybryda obecnie (mowa o cenie auta z salonu) to Toyota Yaris Hybrid Active. Cena wersji podstawowej to około 63 900 złotych. Niemal dwukrotnie droższy od popularnej Toyoty Yaris jest Lexus CT 200h, w cenie 112 900 złotych. Nieco więcej zapłacić trzeba za nowego Forda Mondeo Hybrid – 130 850 złotych. W wyższej kwocie jest również Volkswagen Golf GTE – 153 090 złotych.

Ranking najtańszej hybrydy zamyka BMW i3, kosztujący około 174 400 złotych. To wszystkie propozycje w cenie do 200 tysięcy złotych. Po przekroczeniu tej kwoty wybierać można jeszcze spośród kilku dodatkowych modeli.

Najbardziej niezawodne samochody hybrydowe

Przed zakupem samochodu hybrydowego warto wziąć pod uwagę nie tylko jego cenę, ale także awaryjność. Nie chodzi wyłącznie o częstotliwość pojawiania się uszkodzeń, ale także koszt ich napraw. W przypadku aut hybrydowych, cena takich elementów może być wyższa. Czy tak jest w rzeczywistości?

Samochody hybrydowe ceny napraw mają zbliżone do standardowych silników wysokoprężnych. Jako najmniej awaryjne osoby, mające tanie hybrydy już od 6 do 15 lat, w przeprowadzonych badaniach wskazały na: Toyotę Auris (głównie problemy z bateriami naprawiane w ramach gwarancji), Toyotę Prius, w których poza bateriami pojawiały się także problemy z układem paliwowym. Koszt naprawy nie był jednak wyższy od około 3 tysięcy złotych, co przy bardzo niskim spalaniu jest świetnym rezultatem. Wśród samochodów nieco droższych (mowa o samochodach używanych) wyróżnia się Lexus CT. Przy samochodzie hybrydowym cena to około 110 tysięcy (rocznik 2019). Jego awaryjność jest najniższa spośród wszystkich samochodów hybrydowych, na podstawie brytyjskich badań, gdzie zdecydowanie dłużej używane są samochody z napędem hybrydowym. Lexusy w ogóle bardzo korzystnie wypadły w tym rankingu jako nieco droższe w momencie zakupu, ale zdecydowanie bezawaryjnie w dłuższej perspektywie. Takie auta hybrydowe ceny mają jak najbardziej odpowiadające oczekiwaniom współczesnych klientów.

Ceny samochodów hybrydowych mogą być bardzo zróżnicowane. Tak samo, jak ceny samochodów ogólnie. Można jednak spotkać modele w naprawdę atrakcyjnych kwotach. Warto polować na okazje. Przed zakupem pamiętaj jednak o obecnym pewnym przestoju na rynku motoryzacyjnym, który spowodowany jest brakiem odpowiednich części. Na nowy samochód z salonu trzeba czekać nawet kilka miesięcy.

POPULARNE

Wymiana nagrzewnicy

Wymiana nagrzewnicy – jak to zrobić?

0
Niedziałająca nagrzewnica w samochodzie to duży problem. Jazda bez niej zimą jest może nie niemożliwa, ale z pewnością bardzo trudna. Może być wiele powodów,...
Płukanka silnika a turbina

Płukanka silnika a turbina

Obszywanie kierownicy

Obszywanie kierownicy

Świece żarowe

Kontrolka świec żarowych

Opony Apollo Opinie

Opony Apollo – opinie

Naprawa króćca pompy Vacum

Naprawa króćca pompy Vacum

OSTATNIE POSTY