Kody błędów FIAT

-

Na polskim rynku motoryzacyjnym samochody włoskiej marki Fiat od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ciekawy design, sprawdzone i bardzo proste rozwiązania techniczne, optymalne pod względem parametrów silniki, tania eksploatacja oraz niedrogie części zamienne. To wszystko sprawia, że samochody te, również i na rynku wtórnym są jednym z częściej wybieranych modeli.

Usterki oraz błędy jednak nie omijają żadnego samochodu. Warto wiedzieć, jak odczytać kody błędów Fiat, aby odpowiednio wcześnie podjąć kroki związane z naprawą czy kupnem odpowiedniej części zamiennej. Jakie kody błędów Fiat pojawiają się najczęściej w najchętniej kupowanych modelach?

Jak odczytać kody błędów Fiat

Najprostszą metodą na to, jak odczytać kody błędów Fiat, jest skorzystanie z gniazda diagnostycznego OBD za pomocą konkretnego, dedykowanego oprogramowania. Nie trzeba w tym celu udawać się do mechanika czy serwisu Fiata, wystarczy odpowiednie urządzenie oraz laptop czy telefon z funkcją Bluetooth. Po podłączeniu aplikacja podpowie, jak odczytać kody błędów – po prostu wyświetli je na ekranie.

Kody błędów Fiat Stilo

Wśród wymienianych na forum kodów błędów w Fiatach Stilo można wskazać na takie usterki, jak P01230, czyli usterka czujnika oraz P1135 oznaczający problemy z czujnikiem sondy lambda. Tak wyglądające problemy objawiają się „czkawką” po odpaleniu.

Kody błędów Fiat Doblo

Jeśli chodzi o kody błędów Fiata Doblo, użytkownicy wspominają o pojawiającym się komunikacie o błędzie P0335, wskazującym na usterkę czujnika położenia wału korbowego. Wraz z nim pojawia się czasem kod błędu w Fiacie Doblo o numerze P1300 – adaptacja koła fonicznego.

Kody błędów Fiat Ducato

W przypadku Fiata Ducato, kody błędów, jakie najczęściej na forach internetowych zgłaszają użytkownicy, to usterki związane z zaworem EGR, odpowiedzialnym za recyrkulację spalin. Kody błędów Fiata Ducato odnoszące się do wspomnianego zaworu, to P0405, P0404, ale też P0103. Bywa, że wśród kodów błędów Fiata Ducato można wymienić również 9009. To błąd, z którego interpretacją miewają problemy nawet warsztatowi fachowcy. Większość użytkowników wypowiadających się w tym temacie na forach internetowych wskazuje powiązanie tego kodu błędu ze świecami żarowymi albo przekaźnikiem lub całym modułem odpowiadającym za podgrzewanie świec.

Kody błędów Fiat Panda

Fiat Panda to prawdziwa gratka dla miłośników tej marki – małe i zwinne, ale dynamicznie prowadzące się auto również z czasem ulega różnego rodzaju usterkom. W warsztatach mechanicznych najczęściej wyświetlanymi kodami błędów dla Fiatów Panda są kody o numerach U1600, U1700 czy P00D6. Zdarzają się też w Fiacie Panda kody błędów takie jak B1004, i oznaczają one zwykle problem z elektrycznym przełącznikiem otwierania szyby. U1700 oznacza problem z pompą ABS, U1600 to kod błędu Fiata Pandy związany z nieprawidłowym kodem immobilisera.

Kody błędów Fiat Seicento

W przypadku najczęściej wyświetlanych podczas diagnostyki komputerowej kodów błędów w Fiatach Seicento można wymienić kod P0130, oznaczający „check engine”, a konkretniej problem z sondą lambda. Popularnymi kodami błędów we Fiatach Seicento są te o numerach 201 – oznaczających usterkę impulsu wtrysku, 310 – usterka głównego sterownika ECU, czyli komputera pokładowego, któremu często towarzyszą błędy 304 oraz 302 – błędy pamięci ROM i RAM.

Kody błędów Fiat Punto

Powszechnie występującymi kodami błędów we Fiatach Punto są kody P0110, związane z czujnikiem przepływomierza. P1135 to kod błędu Fiata Punto oznaczający czujnik położenia pedału przyspieszenia. P1135 może oznaczać również błąd grzałki na sondzie zlokalizowanej przed katalizatorem. Receptą na takie błędy, których nie da się wykasować, jest wymiana sondy lambda na nową.

POPULARNE

Opinie o kosmetykach Moje Auto

Moje Auto – opinie o kosmetykach

0
Kosmetyki samochodowe są bardzo istotne dla zachowania pojazdu w atrakcyjnym wyglądzie wizualnym, ale także w dobrym stanie technicznym. Dlatego wybierając je, warto kierować się...
Opinie o oleju Texaco

Olej Texaco – opinie

Łożyska SNR

SNR — opinie o marce

Opinie o Tip Topol

Tip Topol – opinie

naprawa samochodu

Aisin – opinie

OSTATNIE POSTY