Strona głównaOpinieOpony Apollo – opinie

Opony Apollo – opinie

-

Kiedy tylko przychodzi czas na zmianę opon na zimowe, najczęściej zaczyna się walka z niewielkim budżetem domowym. Na szczęście na rynku opon ekonomicznych wciąż pojawiają się nowi gracze. Jednym z nich jest założona w Indiach firma Apollo, która w krótkim czasie weszła także na europejskie rynki dzięki przejęciu holenderskiej firmy Vredestein. Dzisiaj opony Apollo w opinii użytkowników to naprawdę dobry stosunek jakości do ceny. Które modele są więc najbardziej warte uwagi?

Warto w tym miejscu dodać, że cena nie zawsze powinna być wyznacznikiem jakości opon. Najlepiej widać to na przykładzie opon Apollo – wg opinii wielu to opony prawdziwie budżetowe. Tymczasem z marką Apollo współpracują takie koncerny samochodowe, jak Mercedes oraz Audi, Volkswagen, Fiat oraz Mitsubishi. Co więcej, mające znakomite opinie opony Apollo można znaleźć w samochodach wożących zespół Manchester United.

Apollo Alnac 4g Winter – opinie

Sezon zimowy to zawsze najlepszy test dla wszystkich danych z etykiet opon. Apollo Alnac 4g Winter w opinii samych użytkowników sprawdzają się znakomicie nawet w  trudnych warunkach. Wiele opinii opon Apollo wskazuje na zgodność danych na etykiecie z faktycznym stanem i zachowaniem się opon na jezdni, nawet w trudnych, zimowych warunkach. Klasa opon Apollo Alnac 4g Winter w opinii fachowców porównywana jest do topowych modeli takich marek, jak Kormoran, Barum, Sava czy Dayton lub Dębica. Nie będą się jednak nadawały do jazdy wyczynowej – to opony przeznaczone głównie do samochodów miejskich, poruszających się na niewielkich odległościach. Producent oferuje model Apollo Alnac 4g Winter, wg opinii sprzedawców, w rozmiarach od 14 do 17 cali. Trafia to więc do posiadaczy większości miejskich samochodów. W oponach Apollo Alnac 4g Winter, zgodnie z opiniami ekspertów, mamy do czynienia z kierunkowym bieżnikiem. Kierunkowy bieżnik znakomicie odprowadza gromadzącą się pod oponami wodę, dlatego zapewnia świetną przyczepność nawet w bardzo trudnych warunkach. Nawet specjalistyczne opony, tworzone z myślą o bardzo trudnych warunkach pogodowych, wykorzystują taką rzeźbę bieżnika. Co więcej, bieżnik opon Apollo Alnac 4g Winter wg opinii i testów jest o jedną piąta bardziej odporny na aquaplanning niż rzeźba asymetryczna. Opony tego typu tworzone są zawsze w oparciu o szereg badań oraz zaawansowanych symulacji komputerowych.

Testy i opinie – Apollo Alnac 4g Winter

Apollo Alnac 4g Winter zaistniały w opiniach i testach przeprowadzanych przez niemieckie czasopisma motoryzacyjne. Trzykrotnie były polecane przez Auto Bild – w roku 2013, 2014, a w roku 2015 „szczególnie”. W 2019 roku zdobyły aż 4 miejsce w rankingu opon Auto Bild. Zaś dwa lata wcześniej znalazły się na 10 miejscu rankingu ADAC, co najlepiej wskazuje na ich doskonałe właściwości jezdne.

Apollo Alnac 4g All Season – opinie o całorocznych, tanich oponach

Niektórzy kierowcy wciąż nieufnie podchodzą do wielosezonowych, całorocznych opon. Szczególnie gdy nie należą do najwyższej „półki” i nie są sygnowane nazwami najpopularniejszych producentów. Apollo Alnac 4g All Season w opinii użytkowników doskonale radzi sobie z przełamywaniem wszelkich stereotypów. Opony dostępne są w rozmiarach od 13 do 17 cali, dzięki czemu zaspokajają potrzeby większości posiadaczy popularnych marek samochodów. Doskonałe parametry to nie wszystko, co wg opinii ma Apollo Alnac 4g All Season. Opony, za sprawą specjalnej, elastycznej, gumowej mieszanki, gwarantują bardzo płynną i komfortową jazdę. W przeprowadzanych testach Apollo Alnac 4g All Season w opiniach ekspertów zaistniał jako model doskonale trzymający się suchej nawierzchni, jednocześnie znakomicie prowadzący się na śniegu. Wysokie noty zebrały również opory toczenia Apollo Alnac 4g All Season, wg opinii niewiele odbiegające od parametrów opon marek premium.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

Samochody na wodór

Samochody na wodór – ekologiczne samochody przyszłości od Toyoty

0
Świat motoryzacji zmienia się w oka mgnieniu, ale chyba nikt nie ma już wątpliwości, że napęd elektryczny jest przyszłością samochodów osobowych. Choć wyparcie aut...

OSTATNIE POSTY