Strona głównaPoradyKupno nowego samochodu w Niemczech – czy warto?

Kupno nowego samochodu w Niemczech – czy warto?

-

Decydując się na kupno nowego samochodu w Niemczech można liczyć na niższe ceny aut. Różnice mogą wynosić nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Dotyczy to głównie luksusowych marek, natomiast co do tańszych samochodów nie ma jednej zasady. Odkąd Polska została włączona do Unii Europejskiej, dla jej mieszkańców otworzyły się drzwi do zachodniego rynku. Kupno nowego samochodu w Niemczech jest coraz bardziej popularne, ponieważ Niemcy zawsze dbają o najlepszy stan swoich aut.

Dlaczego kupno nowego samochodu w Niemczech jest opłacalne?

Zamiłowanie naszych zachodnich sąsiadów do luksusowych samochodów, idealnego stanu wizualnego jest faktem. Wiąże się z tym dość częsta wymiana swoich pojazdów na nowe – następuje to średnio co 2-3 lata. W Polsce mało kto decyduje się na to, chyba, że samochód jest już maksymalnie wyeksploatowany. Kupno nowego samochodu w Niemczech właśnie dlatego jest całkowicie opłacalne. W większości przypadków za dość korzystną cenę otrzymuje się auto, w którym nie ma usterek, ponieważ były one usuwane na bieżąco.

Zakup auta z Niemiec

Fakt dość niskich cen aut na Zachodzie jest niezaprzeczalny, na co jeszcze zwrócić uwagę decydując się na zakup auta z Niemiec? Przede wszystkim zalecana jest szczególna ostrożność, oszustwa niestety cały czas występują na szeroką skalę. Właściciel pojazdu powinien okazać pełną dokumentację potwierdzającą ogólny stan samochodu. Poszczególne jej zapisy warto umieszczać w umowie kupna-sprzedaży, aby w przypadku konieczności dochodzenia swoich praw odszkodowawczych mieć poparcie w dokumentacji. Zakup auta z Niemiec warto poprzedzić wizytą w niezależnej stacji kontroli pojazdów, ewentualne zatajone usterki zostaną tam wykryte.

Jakie dokumenty przy zakupie auta z Niemiec?

Najczęściej stosowaną praktyką w Niemczech jest natychmiastowe wyrejestrowanie sprzedażnego pojazdu. Tym samym zdejmowane są tablice rejestracyjne. Tutaj pojawia się zatem pytanie: jakie dokumenty przy zakupie auta z Niemiec należy przedstawić w tamtejszym Wydziale Komunikacji? Będą to odpowiedniki polskiego dowodu rejestracyjnego z informacją potwierdzającą wyrejestrowanie pojazdu, karty pojazdu oraz umowy kupna sprzedaży lub faktura. W odpowiednim urzędzie niemieckim nowy właściciel pojazdu otrzymuje dokumenty wystawione na swoje dane. To, jakie dokumenty przy zakupie auta z Niemiec z Wydziału Komunikacji są potrzebne nie powinno martwić osób chcących przewieźć auto na lawecie.

Jak kupić auto w Niemczech od prywatnego właściciela?

Większość aut w Polsce zostało sprowadzonych właśnie od naszych zachodnich sąsiadów. Najważniejsza jest odpowiedź na pytanie: jak kupić auto w Niemczech od prywatnego właściciela i nie pożałować tej decyzji. Pierwszą czynnością powinno się dokładne zapoznanie się z ofertami na tamtejszym rynku. Warto odwiedzić między innymi ogłoszenia na niemieckich portalach motoryzacyjnych. Wystawiane są tam na sprzedaż samochody różnych marek. Jak kupić auto w Niemczech od prywatnego właściciela i nie żałować? Przede wszystkim pomocna jest bardzo dobra znajomość aut od strony technicznej. Jeżeli nie posiada się odpowiedniej wiedzy, przyda się osoba, która ją ma. Minimalizuje się wówczas ryzyko pojawienia się w krótkim czasie mankamentów pojazdu.

Kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec w komisie

Znaczna większość aut w polskich komisach została sprowadzona z Niemiec. Często oferty są na tyle atrakcyjne, że całkowicie zaślepia to osoby potencjalnie zainteresowane zakupem. Kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec w komisie musi być dobrze przemyślaną decyzją. Sprawdzenia wymagają niektóre formalności, na przykład fakt, czy właściciel komisu opłacił podatek akcyzowy. Jeśli kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec w komisie ma wiązać się z samodzielnym uiszczaniem takich opłat – w głowie powinna zapalić się przysłowiowa czerwona lampka. Może to świadczyć o nieuczciwości sprzedawcy.

Jak kupić samochód w Niemczech?

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, jak kupić samochód w Niemczech? Opcji jest kilka, auto można nabyć na giełdzie, w komisie, od osoby prywatnej, a nawet poprzez udział w licytacjach. Najbardziej korzystne wydaje się kupno pojazdu bezpośrednio od właściciela. Po dokonaniu niezbędnych ustaleń odnośnie ceny, obie strony udają się do niemieckiego Wydziału Komunikacji w celu dopełnienia formalności. Zastanawiając się natomiast jak kupić samochód w Niemczech najszybciej, odpowiedzią jest komis. Dzieje się tak, ponieważ to właściciele biorą na siebie załatwienie wszelkich spraw związanych z wyrejestrowaniem pojazdu.

Kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec od handlarza

Jak każda transakcja, również kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec od handlarza obarczone jest ryzykiem. Zaufanie jedynie zapewnieniom sprzedawcy może spowodować problemy, dlatego najlepiej dla pewności samodzielnie upewnić się co do stanu technicznego pojazdu. Nierzadko praktykuje się współpracę z mechanikiem lub rzeczoznawcą. Ponadto kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec od handlarza może być poprzedzone sprawdzeniem numeru VIN pojazdu.

POPULARNE

Od czego zależy utrata wartości samochodu?

Od czego zależy utrata wartości samochodu?

0
Utrata wartości pojazdu to naturalne zjawisko i powinno ono być zawsze brane pod uwagę w trakcie podejmowania decyzji o kupnie nowego samochodu. Na rynku...
Obszywanie kierownicy

Obszywanie kierownicy

Płukanka silnika a turbina

Płukanka silnika a turbina

OSTATNIE POSTY