Strona głównaZakupOpony marki Kleber – sprawdzamy opinie użytkowników

Opony marki Kleber – sprawdzamy opinie użytkowników

-

Przed podjęciem decyzji o wyborze opony do samochodu, warto mieć na uwadze to, w jakich warunkach pogodowych będą one użytkowane. Wybierając opony letnie, warto wybierać te opony, które zapewniają lepsze właściwości trakcyjne w trakcie jazdy po suchej nawierzchni. W przypadku, gdy pojazd będzie użytkowany głównie w warunkach miejskich, swój wybór warto skierować w stronę opon całorocznych, które mogą być stosowane bez względu na to, jakie panują warunki pogodowe. Kolejnym krokiem jest wybranie opon, które pochodzą od sprawdzonych producentów, tu jednak zaczynają się schody, ponieważ na rynku pojawia się wiele wariantów opon, które pochodzą od wielu różnych firm. Problem polega na wyborze tej odpowiedniej opony. W związku z tym postanowiliśmy pomóc wam, opisując i testując opony marki Kleber. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka i jakie pojawiają się o niej opinie w sieci.

Opony zimowe i całoroczne Kleber – co mówią opinie?

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o oponach zimowych i całorocznych marki Kleber? Przede wszystkim Kleber to marka pochodzenia francuskiego, która swoją działalność na rynku prowadzi już od ponad stu lat i specjalizuje się w produkcji opon letnich, zimowych i całorocznych do pojazdów osobowych, ciężarowych oraz motocykli. Ciekawostką jest to, że marka Kleber, jako pierwsza na świecie w 1951 roku opatentowała opony z dętką. Obecnie francuska marka Kleber cieszy się dużą popularnością i zyskuje wiele pozytywnych opinii. Opony zimowe i całoroczne marki Kleber pojawiają się na łamach wielu rankingów niezależnych grup motoryzacyjnych, i są one poddawane testom, w ten sposób bardzo często niektóre modele plasują się wysoko w rankingach. Istotną cechą tego przedsiębiorstwa jest to, że kładzie ona duży nacisk na budowanie lojalności i zaufania wśród swoich klientów, dlatego decydując się na opony tej marki, otrzymuje się produkt, który posłuży przez wiele sezonów. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie o najpopularniejszych modelach opon marki Kleber.

Kleber Krisalp HP3

Model Krisalp HP3 to ulepszona o wiele innowacyjnych rozwiązań wersja opony Krisalp HP2. Przede wszystkim Krisalp HP3 to opona zimowa, która dostępna jest w przystępnej cenie, i charakteryzuje się wieloma zaletami. Opona Krisalp HP3 gwarantuje kierowcom bezpieczeństwo i komfort z jazdy po śliskich nawierzchniach. Model ten został wyposażony w kierunkowy bieżnik, który posiada nowe rozwiązanie w postaci kanałów rynnowych „Toboggan”, które efektywniej odprowadzają śnieg i błoto spod opony.

Kleber Dynaxer HP3

Jakie pojawiają się opinie o oponie Kleber Dynaxer HP3. Model Dynaxer HP3 to opona , która sprawdza się w niezwykle trudnych warunkach pogodowych. Za efektywne funkcjonowanie tego modelu odpowiada asymetryczny bieżnik, który został poddany wymagającym testom jakości i wpływa w istotny sposób na przyczepność do nawierzchni podczas intensywnych opadów deszczu. Dodatkowo do produkcji opony Kleber Dynaxer HP3 wykorzystano hybrydową gumową mieszankę, która zawiera w swoim składzie krzemionkę, ta z kolei zwiększa wytrzymałość opony.

Kleber Quadraxer 2

Kolejnym modelem uzyskującym wiele przychylnych opinii w sieci jest opona Quadraxer 2. Kleber Quadraxer 2 to opona całoroczna, która jest przeznaczona do pojazdów terenowych. Posiada ona kierunkowy bieżnik, który efektywnie odprowadza nadmiar wody oraz śnieg spod opony, tym samym wykazuje większą skuteczność hamowania. W modelu Quadraxer 2 tak, jak w przypadku modelu Krisalp HP3 wykorzystano rozwiązanie „Toboggan, które redukuje zjawisko „Aquaplaningu”.

Kleber Citilander

Bezpieczeństwo, komfort z jazdy i wysoka przyczepność to zalety, które gwarantuje opona Citilander. Przede wszystkim Citilander to opona całoroczna, która jest przeznaczona dla pojazdów, które posiadają napęd 4×4. Asymetryczny bieżnik znajdujący się na oponie Citilander przyczynia się do lepszej przyczepności i gwarantuje efektywniejszą stabilność w trakcie pokonywania ostrych zakrętów. Do produkcji tego modelu wykorzystano mieszankę z komponentami, które nie tylko gwarantują lepszą elastyczność, ale również wpływają na żywotność opony.

Kleber 205/55 R16

Opona 205/55 R16 to jeden z najpopularniejszych modeli opon zimowych marki Kleber, który pojawia się wysoko w rankingach i testach niezależnych grup motoryzacyjnych. Model 205/55 R16 dzięki wdrożonym innowacyjnym rozwiązaniom uzyskał oznaczenie 3PMFS oraz M+S, które potwierdzają wysoką jakość wykonania, idealną trakcję i przyczepność do zaśnieżonej nawierzchni. W sieci pojawia się wiele przychylnych opinii użytkowników, którzy chwalą oponę za to, że przyczynia się ona do uzyskiwania lepszych osiągów w trakcie jazdy. Kleber 205/55 R16 został wykonany z pionierskiej mieszanki, która zawiera w swoim składzie elastomery funkcjonalne. To wszystko sprawia, że opona jest bardziej elastyczna i przyczynia się do tego, że droga hamowania jest krótsza nawet do dwóch metrów.

POPULARNE

Goodyear - opinie o producencie i jakości opon

Goodyear – opinie o producencie i jakości opon

0
Często w trakcie wyboru odpowiedniej opony do samochodu stajemy przed niezwykle trudnym zadaniem. Przede wszystkim na rynku pojawia się wielu producentów, którzy posiadają w...

OSTATNIE POSTY