Strona głównaPoradySkup opon używanych - gdzie sprzedać, jaka cena za tonę?

Skup opon używanych – gdzie sprzedać, jaka cena za tonę?

-

Posiadanie pojazdu mechanicznego – jakiegokolwiek, nie musi być to jedynie popularna osobówka, ale również skuter, motocykl czy ciężarówka – wymaga odpowiedzialnego podejścia do kwestii ochrony środowiska i zagospodarowania odpadów związanych z codzienną eksploatacją. Jedną z ważniejszych kwestii, często jednak pomijanych lub bagatelizowanych, jest sposób radzenia sobie z najbardziej trudnymi dla środowiska odpadami, jakimi są zużyte, łyse opony. Porzucanie ich w lesie jednym z najgorszych rozwiązań, szczególnie, jeśli w grę wchodzi możliwość odzyskania nieco ich wartości, wybierając jeden ze skupów opon. Cena za tonę być może w większości przypadków nie będzie zbyt wygórowana, jednak zawsze to lepsze, niż zaśmiecanie środowiska – które swoją drogą jest karalne i coraz lepiej wykrywane przez policję. W takim razie co najlepiej zrobić z takimi częściami i gdzie sprzedać zużyte opony, żeby się to chociaż trochę opłacało i jaką w skupie opon cenę za kg oferują same firmy?

Gdzie sprzedać zużyte opony?

Ze zużytymi oponami – niekoniecznie łysymi, ponieważ wiek opony również ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o jej przydatność i właściwości jezdne, jest trochę jak ze starymi samochodami, których się zwyczajnie nie opłaca naprawiać. Warto znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie sprzedaż zużytych opon będzie się bardziej opłacało, niż wyrzucenie ich na miejski czy wiejski PSZOK. Szukając odpowiedniej firmy zajmującej się utylizacją czy przetwarzaniem tych materiałów na specjalne granulaty warto sprawdzić, w którym skupie opon cena za kg jest brana pod uwagę – tyczy się to osób indywidualnych, a w którym sprzedawane opony liczone są w tonach. Ten ostatni przypadek dotyczy przede wszystkim większych firm związanych z motoryzacją, ale również magazynów, posiadających na stanie sporą ilość pojazdów, służących na przykład do rozładowywania towaru. Opony w wózkach widłowych czy wysięgnikach na kołach zużywają się w taki sam sposób, co w samochodach. Właściciele tych ostatnich powinni rozejrzeć się za skupem opon z ceną za tonę skupowanego surowca.

Skup opon cena za tonę

W sieci nie brakuje firm ogłaszających się jako skup opon. Cena za tonę w ich przypadku oferowana jest głównie większym dostawcom, takim, jak warsztaty samochodowe, przechowalnie opon, magazyny oraz wszelkie inne podmioty, jak zakłady wulkanizacyjne. Te ostatnie klientom indywidualnym często oferują możliwość pozostawienia starych opon podczas sezonowej wymiany i zutylizowanie ich we własnym zakresie. Nie każdy klient indywidualny jednak wie, że firmy specjalizujące się ich recyklingiem płacą za ich dostarczenie. Większe i bardziej zaangażowane w bycie bezkonkurencyjnym na rynku oferują swoim klientom ich odbiór spod wskazanego adresu. Jeśli ma się chwilę czasu, można z powodzeniem samodzielnie poszukać skupu opon z ceną za kg, która będzie satysfakcjonująca dla sprzedającego. Zazwyczaj jednak jest ona indywidualna w przypadku każdej kolejnej firmy. W przypadku większej ilości opon przeznaczonych do recyklingu mówi się o kwotach rzędu od 20 do 80 złotych za tonę.

Skup opon do utylizacji – co mówią na forum?

Temat tego, gdzie sprzedać zużyte opony, od dawien dawna jest często poruszany na różnorodnych forach dyskusyjnych i nieodmiennie budzi wiele emocji w ich posiadaczach. Zdania są podzielone, jedni twierdzą, że na oddawaniu opon do recyklingu nie można zarobić,ba, wręcz przeciwnie, trzeba za taką usługę jeszcze zapłacić, inni zaś twierdzą, że w przypadku większych ilości można na tym co nieco dorobić. Każdy kierowca ma w tej kwestii własny wybór – może starych opon pozbyć się, zostawiając je w zakładzie wulkanizacyjnym, może również za stosowną opłatą próbować zostawić je na miejskim składowisku odpadów, jeśli takowe będą chcieli tam przyjąć. Można też wybrać wersję najbardziej ekonomiczną, czyli na mapie poszukać skupu używanych opon, znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania i tam zapytać o indywidualną ofertę. Najważniejsze, żeby nie próbować się ich pozbyć na własną rękę.

Sprawdź też:

POPULARNE

mandat z niemiec

Jak zapłacić mandat z Niemiec?

0
Wycieczki do Niemiec, podróże do pracy za zachodnią granicę Polski to już rzecz powszednia. Polski kierowca odbiera często wezwanie do zapłaty za nieprzepisową jazdę,...
jaki silnik do Audi A4 B8

Audi A4 B8 – jaki silnik

Tłumiki Asmet opinie

Asmet – opinie

jak sprawdzić punkty karne

Jak sprawdzić punkty karne?

radio 6000cd

Kod do radia Ford 6000cd

OSTATNIE POSTY