Strona głównaPoradyJaka glinka do lakieru samochodowego?

Jaka glinka do lakieru samochodowego?

-

Glinka do lakieru to połączenie masy plastycznej z cząstkami polerskimi, które możemy znaleźć także w składzie past polerskich, produktach typu AIO, a także politurach, jednak w nieco większym rozmiarze. Glinka wyróżnia się bardzo plastyczną konsystencją. Kolor glinki powstaje na wskutek dodania przez producentów barwników. Każda barwa to informacja o twardości glinki. W treści tego artykułu dowiesz się, jaka glinka do lakieru jest najlepsza oraz, jaka jest jego cena.

Jaką wybrać glinkę do lakieru samochodowego?

Glinka do lakieru samochodowego w studiach auto detailingowych jest niezbędnych produktem, którego używa się do dekontaminacji lakieru. Pierwszym etapem tego procesu, jest pozbycie się smoły, cząstek asfaltu, pyłu pochodzącego z klocków hamulcowych, które podczas jazdy przyczepiają się do lakieru. Do tego zabiegu używa się specjalistycznych preparatów, które świetnie oczyszczają powierzchnie auta z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Kolejnym etapem dekontaminacji jest właśnie użycie glinki do auta. W celu usprawnienia pracy, można użyć lubrykantu, który ma za zadanie nadać poślizg i zrosić powierzchnię. Glinka do lakieru samochodowego sprawia, że powierzchnia auta staje się gładka, jałowa i całkowicie oczyszczona. Zaletą glinki jest fakt, że wosk, którym można pokrywać lakier, będzie się utrzymywał przez długi czas.

Czym sugerować się przy zakupie? Jaka glinka do lakieru samochodowego będzie najlepsza? Pierwszy ważny czynnik to twardość glinki. W sklepach możemy spotkać glinki twarde, średnie i miękkie. Pierwszy rodzaj glinki używa się, kiedy zachodzi potrzeba bardzo dogłębnego oczyszczenia, czyli w sytuacjach, kiedy lakier będzie poddawany korekcie. Glinka ta działo szybko i bardzo dobrze oczyszcza, jednak przy jej używaniu mogą powstawać mikro ryski. Glinka średnia nadaje się do używania na twardych lakierach, które przeważnie mają stare samochody. Najbardziej zachowawczym wyborem, który nie narazi naszego samochodu na żadne, nawet najmniejsze uszkodzenia jest miękka glinka do auta. Jej wadą jest fakt, że oczyszczanie glinką o tej twardości zajmuje sporo czasu i energii, jednak daje ona gwarancję, że po jej użyciu nic nie stanie się z lakierem. Jeśli jesteś laikiem w temacie glinek do lakieru samochodowego, to najlepszym wyborem będzie zakup miękkiej glinki do auta.

Jaka glinka do lakieru samochodowego? Możesz także spotkać się z glinkami w postaci gąbek posiadających warstwę polimerów, ręczników i padów do maszyn polerskich. Wybór jest naprawdę duży.

Glinka do auta

Polecaną na forach glinką do auta jest glinka marki Brazer’ s. Jest ona znana wśród salonów detailingowych. Nadaje się ona do większości rodzajów lakierów, ponieważ ma ona szeroki wybór twardości i wielkości. Ma bardzo dobre właściwości czyszczące.

Inną, cieszącą się dobrymi opiniami glinką do lakieru samochodowego jest glinka Work Stuff. Ma ona bardzo wysoką jakość. Jest dostępna w dwóch twardościach. Ma szczelne plastikowe opakowanie, które zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do zawartości.

Szeroką gamę glinek do auta proponuje także marka ValetPRO, która jest w atrakcyjnej cenie, a przy tym zaskakuje swoją efektywnością.

Glinka do lakieru – cena

Zastanawiasz się, jaka jest cena glinki do lakieru? Ceny wahają się od 23 zł za glinki do lakieru do nawet 200 zł. Cena zależna jest od rodzaju glinki, gramatury i marki. Przed zakupem warto zorientować się, która glinka cieszy się dobrymi opiniami, aby nie uszkodzić lakieru swojego samochodu. W celu poszukiwania ofert w atrakcyjnej cenie, warto jest użyć internetowej porównywarki cen.

POPULARNE

mycie samochodu myjką ciśnieniową

Jaki olej do myjki ciśnieniowej?

0
W naszym garażu posiadamy wiele elektrosprzętu, gadżetów i narzędzi, których instrukcja obsługi już dawno została zutylizowana. Czasem przez naszą nieuwagę, czasem przez pośpiech. Wszystko...
jaki silnik do Audi A4 B8

Audi A4 B8 – jaki silnik

OSTATNIE POSTY