Strona głównaPoradyObszywanie kierownicy

Obszywanie kierownicy

-

Kierownica to niejako centrum samochodowego kokpitu. Ze względu na dużą rolę użytkową i intensywną eksploatację, jest ona narażona na szybkie uszkodzenia. W momencie, kiedy zaczyna już wyglądać w sposób niezbyt atrakcyjny, trzeba pomyśleć o jej odmianie. Służy temu obszywanie kierownicy. Cena takiej usługi może być bardzo zróżnicowana.

Obszywanie kierownicy skórą cena

Najczęstszym produktem, który jest wybierany do obszywania kierownicy, jest skóra. Może to być skóra zamszowa, skóra licowa albo jeszcze inny rodzaj. Oczywiście nie musi to być zawsze skóra naturalna. Często występuje skóra ekologiczna. Jednak jej wykorzystywanie jest zdecydowanie mniej długotrwałe. Taki materiał szybko się przeciera i pęka, dlatego nie wygląda ona ponownie dobrze. Naturalna skóra jest nie tylko trwała, ale również nie powoduje pocenia się dłoni i jest wygodna. W trakcie kierowania pojazdem bardzo ważne jest, aby kierowcy było po prostu wygodnie. W końcu ręce na kierownicy trzyma on przez bardzo długi czas. Wówczas nie powinien mieć żadnych trudności z poprawnym wykonywaniem manewrów. W trakcie upalnego lata, naturalna skóra jest cały czas przyjemna w dotyku. Jej struktura sprawia, że nadmiar wilgoci może łatwo odparować. Co za tym idzie, nie zmienia ona swoich właściwości w przeciwieństwie do sztucznych materiałów, które mogą się nie tylko przecierać, ale nawet odbarwiać.

Obszywanie kierownicy skórą – cena w każdym mieście może się różnić. Trzeba pamiętać, że takie usługi są oferowane na indywidualne zamówienie. Skóra także nie jest tanim materiałem, co ma wpływ także na końcową wartość usługi. 

Jakie firmy oferują obszywanie kierownicy. Ceny takich usług?

Obszywanie kierownicy we Wrocławiu cenę ma z pewnością nieco wyższą, jak bywa to w każdych dużych miastach. Warto znaleźć markę, która oferuje artystyczne obszywanie kierownicy. Cena takiej usługi będzie wyższa, ale nowa wersja kierownicy stanie się idealnie dopasowana do charakteru samochodu i do wyglądu całej kabiny. Kolorystyczne dobranie wszystkich detali da najlepszy rezultat.

Niektóre firmy oferują sprzedaż gotowych nakładek na kierownicę wybranych modeli samochodów, którą samodzielnie można dopasować do swojej kierownicy. Taką można zamówić przez internet. Zawsze jest to jednak rozwiązanie tylko pośrednie. Nie jest tym samym, co obszywanie kierownicy. Cena jednak jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna.

Obszywanie kierownicy bez demontażu

Czy możliwe jest w ogóle obszywanie kierownicy bez demontażu? Oczywiście, że tak. Jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie będzie to taka sama jakość, co obszywanie ze zdjęciem kierownicy. Dla wielu osób jest to jednak wystarczające, a cena wynosi wówczas zaledwie około 200 złotych. Obszywanie kierownicy bez demontażu jest więc bardzo niedrogie. 

Obszywanie kierownicy cenę ma uzależnioną od tego, jakiego rodzaju materiał się użyje i jakie dodatkowe elementy mają się na niej znaleźć. Niektóre firmy oferują usługi takie jak regeneracja całych kierownic samochodowych. Po takiej usłudze ta część samochodu prezentuje się jak nowa. 

Obszywanie kierownicy we Wrocławiu cenę może mieć ściśle zależną od tego, jakiego rodzaju produktu oczekuje klient. Zawsze trzeba zwracać uwagę na detale, bo to one mają największe znaczenie w kontekście dobrze dobranego obszycia kierownicy. Wiele osób, szczególnie kupujących używany samochód, nie zwraca uwagi na detale. Liczą się parametry silnika i stan techniczny, a nie wygląd kabiny. W przypadku, kiedy kierownica jest mocno zniszczona, obszywanie kierownicy skórą cenę ma dopasowaną idealnie do faktu, aby ta usługa nie była przesadnie droga. Dlatego warto w to zainwestować i cieszyć się odświeżonym wyglądem swojego pojazdu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

Jaka spawarka do warsztatu i serwisu samochodowego?

1
Stoisz przed wyborem spawarki do serwisu samochodowego lub warsztatu i zupełnie nie wiesz, na jaki sprzęt się zdecydować? Wiemy, że ilość dostępnych na rynku...
jaki silnik do Audi A4 B8

Audi A4 B8 – jaki silnik

filtr kabinowy

Jaki filtr kabinowy

montaż lpg

Czy LPG się opłaca?

OSTATNIE POSTY