Strona głównaTuningAuto detailing

Auto detailing

-

Wielu z nas dba o swoje samochody i stara się zachować w nich porządek. Przyjemniej wyruszać rano do pracy, czy na wypoczynek w czystym i pachnącym wnętrzu auta, oraz karoserii której nie trzeba się wstydzić. Jednak nawet dbając na co dzień o wygląd auta, warto od czasu do czasu poddać go zabiegom auto detailingu.

Auto detailing – co to jest?

Pojęcie auto detailingu jeszcze kilka lat temu nie było tak często spotykane jak obecnie. Jednak to się zmienia, szczególnie widać to po ilości firm oferujących takie usługi. Widać to również na wykresie trendów Google, obrazujących zainteresowanie danym tematem.

Najprościej pojęcie auto detailingu opisuje sformułowanie kosmetyki samochodowej. Jest to nic innego jak SPA dla naszego samochodu. Oddając samochód w ręce specjalistów możemy zlecić pranie i regenerację tapicerki, odkurzanie, polerowanie, ozonowanie czy czyszczenie reflektorów.

Czyszczenie tapicerki samochodowej

Proces czyszczenia tapicerki zaczyna się zazwyczaj od dokładnego odkurzenia. Jest to relatywnie prosty element, który możemy wykonać sami, jednak specjalista poświęci na to zazwyczaj więcej czasu dbając o to żeby żadne powierzchowne zabrudzenia nie przetrwały. Nawet regularne odkurzanie to za mało, i na przestrzeni miesięcy, lat brud wnika głębiej i jest niemożliwy do usunięcia zwykłym odkurzaniem.

Tutaj z pomocą mogą przyjść kosmetyki samochodowe, które bez problemu zakupimy na każdej stacji benzynowej. Spryskując nimi tapicerkę welurową albo klasyczną, a następnie odkurzając możemy otrzymać przyzwoity efekt. Wszystko zależy od stopnia zabrudzenia i jakości kosmetyku.  

W przypadku profesjonalnych salonów, często czyszczenie zaczyna się od podsufitki i boczków drzwi. Wszystko jest robione z zachowaniem troski o wiązanie kleju z materiałem dzięki czemu nie musimy się obawiać, że nagle coś zacznie odstawać. Następnie przystępuje się do czyszczenia siedzeń i podłogi. Tutaj również wykorzystywane są materiały wyciągające bród na wierzch. Dokładnie się go rozprowadza, następnie odkurza i zostawia samochód do wyschnięcia. Po okresie trwającym do jednego dnia ocenia się stan wykonanej pracy i w przypadku jakiś plam które nie zostały usunięte ponawia się proces. Na całość oferuje się jeszcze impregnacje, dzięki której auto zyska pewną dodatkową odporność na brud.

Ochrona elementów plastikowych w aucie

Gdy zdecydujemy się na pranie tapicerki warto od razu zatroszczyć się o plastiki. Codziennie wystawione są na działanie szkodliwych czynników jak chociażby słońce, co powoduje ich matowienie. Wiele firm stosuje preparaty od uznanych producentów, dzięki czemu można uzyskać dobre efekty, nawet na mocno zniszczonych powierzchniach.

Powłoka ceramiczna na samochód

Gdy już zadba się o wnętrze, warto pomyśleć również o lakierze i elementach zewnętrznych jak reflektory. Zacznijmy jednak od lakieru i tego dlaczego warto stosować powłokę ceramiczną. Jest to rozwiązanie idealne zarówno dla nowych jak i starych samochodów. Jednak w przypadku aut starszych warto pokusić się o korektę lakieru i wyrównać wszystkie niedoskonałości. Powłoka ceramiczna chroni lakier auta (równie dobrze mogą być stosowane na inne elementy) przed promieniami UV, solą drogową czy zarysowaniami. Sam lakier nie jest widoczny gołym okiem, a nadaje samochodowi połysku, przez co wygląda jakby dopiero wyjechał z salonu.

Jak usunąć plamę z krwi ?

Na koniec postanowiliśmy jeszcze dać porady jak zmierzyć się z plamami krwi na tapicerce. Jest to bardzo częste pytanie, więc może pomożemy. Najprostsze metody są najlepsze, dobrze jest spróbować usunąć świeżą plamę zimną wodą i mydłem. Odbarwienie które zostanie można zmyć pianą z szarego mydła. Można również spróbować skorzystać z pomocy wody utlenionej albo szamponu do prania tapicerek samochodowych, jednak jeżeli jest taka możliwość dobrze przetestować to na mniej widocznych miejscach.

Dbanie o samochód to często za mało i potrzebna jest pomoc specjalistów. Auto detailing jest fantastycznym rozwiązaniem również przy próbie sprzedaży samochodu. Dzięki relatywnie niewielkim kosztom jesteśmy w stanie podnieść wartość samochodu w oczach sprzedającego. Warto od czasu do czasu zostawić swój wehikuł u specjalisty by mieć jeszcze większą przyjemność z jazdy.

POPULARNE

czernidło do opon

Czernidło do opon – wady, zalet, opinie

0
Czernienie opon dopiero od niedawna zdobyło szersze zainteresowanie. Czym jest czernienie opon, jakie czernidło do opon wybrać? Rynek chemii motoryzacyjnej w Polsce jest bardzo...
jak zwiększyć moc silnika

Jak zwiększyć moc silnika?

wymiana kół w samochodzie

Zmiana rozmiaru opon

radio samochodowe

Jak myć samochód?

małe tablice rejestracyjne

Małe tablice rejestracyjne

OSTATNIE POSTY