Strona głównaPoradyJak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odbioru w starostwie?

Jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odbioru w starostwie?

-

Młody kierowca tuż po zdaniu egzaminu zazwyczaj z niecierpliwością czeka na dokument uprawniający go do prowadzenia pojazdu. Jednak pojawia się sporo pytań, na czele z tym: jak sprawdzić odbiór prawa jazdy? Wiadomo bowiem, że dokument musi zostać wydrukowany w Wytwórni Papierów Wartościowych. To zazwyczaj trwa od jednego do trzech tygodni.

W takim gdzie można sprawdzić, czy prawo jazdy jest gotowe? Organem wydającym dokumenty jest Starostwo Powiatowe. Ten urząd jest odpowiedzialny za bezpieczne przechowywanie dokumentów. Często jednak urząd powiatowy oddalony jest o kilkadziesiąt kilometrów i kierowca nie ma jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odbioru w starostwie. Wówczas pozostaje wybrać jedną z dwóch dróg, które umożliwia technologia.

Jak sprawdzić odbiór prawa jazdy za pośrednictwem internetu?

Sieć internetowa to miejsce, w którym coraz więcej spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odbioru za pośrednictwem internetu? Wystarczy wejść na stronę utworzoną właśnie przez Wytwórnię Papierów Wartościowych. Info Car to witryna, gdzie można sprawdzić, czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru w wybranym oddziale administracyjnym. 

Żeby skorzystać ze strony nie potrzeba wielu dokumentów i trudnej rejestracji. W takim razie, jakie dane trzeba podać i jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odebrania? Wystarczające będzie podanie imienia i nazwiska, a także numeru PESEL. Te dane wystarczą, żeby dowiedzieć się, na jakim etapie jest wyrobienie dokumentu.
Po zalogowaniu na stronę przed użytkownikiem pojawią się komunikaty, które informują, gdzie jest dokument i czy nie ma żadnych problemów natury formalnej. Jak sprawdzić odbiór prawa jazdy czytając komunikaty? Treść wiadomości o przyjęciu wniosku informuje, że dokument czeka na wyrobienie. Komentarz o treści: “przyjęto wniosek, dokument do odbioru” mówi o tym, że możemy już pójść do starostwa po prawo jazdy. Mogą też pojawić się komunikaty o braku danych, co może sugerować błędnie podany PESEL podczas rejestracji.

Jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odebrania w inny sposób?

Nie zawsze sieć internetowa jest dostępna w danej lokalizacji. Często starsze osoby obawiają się tego rozwiązania, a użytkownicy wspólnych łączy nie chcą podawać swoich danych w obawie przed ich kradzieżą. W takim razie jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odbioru w starostwie w inny sposób?

Rozwiązaniem może być rozmowa telefoniczna. W rozmowie z urzędnikiem otrzymamy wyczerpujące informacje jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odebrania. W tym rozwiązaniu problemem może być jednak uzyskanie połączenia z urzędem. Telefony często nie są traktowane priorytetowo przez urzędników. W związku z tym uzyskanie informacji na ten temat może być trudne.

Wszystkim osobom, które dowiedziały się, gdzie można sprawdzić, czy prawo jazdy jest gotowe i jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odebrania, proponujemy dobrze schować dokument. Wyrobienie nowego prawa jazdy w przypadku zgubienia to koszt przynajmniej stu złotych. W tej sytuacji jednak informacje jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odbioru ponownie mogą okazać się przydatne.

POPULARNE

Bałagan w garażu samochodowym i stary samochód

Jakie są najlepsze sposoby na organizację garażu?

0
Utrzymanie porządku w garażu to zadanie, które może wydawać się trudne, ale dzięki sprawdzonym metodom i odpowiednim narzędziom staje się osiągalne. Dowiedz się, jak...
VIN

Sprawdzanie VIN za darmo

OSTATNIE POSTY