Stoły do warsztatu samochodowego

Każdy mechanik samochodowy decydując się na zakup mebli warsztatowych przeznaczonych do swojego warsztatu stoi przed podjęciem nader ważnej decyzji, którą można sprowadzić do podstawowego zagadnienia, czy zakup mebli ma być inwestycją czy tylko zaspokojeniem bieżącej potrzeby.

Jeśli myślimy o prowadzonej działalności jako o długofalowym projekcie, w którym mamy założone kolejne etapy i chcemy się rozwijać warto zastanowić się nad zakupem takiego wyposażenia, które będzie mogło służyć nam w długim okresie. I nie chodzi tutaj jedynie o stoły warsztatowe, ale o każdy element wyposażenia warsztatu.

Polski producent

Doszliśmy zatem do momentu w którym wypada zaprezentować polskiego producenta mebli metalowych, które zostały uznane przez Kapitułę Konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów za godne polecenia i uhonorowane godłem „Najlepsze w Polsce”. Chodzi oczywiście o poznańską firmę PROMAG S.A., która prowadzi działalność od blisko 40 lat, a meble metalowe do warsztatu, szatni czy biura produkuje już od ponad 20 lat.PROMAG od lat stawia na jakość oferowanych produktów i swoje meble metalowe udziela nawet 7-letniej gwarancji.

Decyzja o wyposażeniu warsztatu w stoły produkcji PROMAG – wykonane z wysokiej jakości materiałów to inwestycja na lata, która niewątpliwie wpływa na długi czas użytkowania.

Posiadając precyzyjny wymiar powierzchni, którą mamy zamian zagospodarować, trzeba mocno zastanowić się i przeprowadzić analizę podstawowych parametrów, pod kątem funkcjonalności przyszłego miejsca pracy. Najpopularniejszym elementem wyposażenia warsztatu są bez wątpienia stoły warsztatowe.

Podstawowe parametry, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze stołu do warsztatu to:

  • wymiary
  • nośność
  • rodzaj i wykończenie blatu roboczego
  • wyposażenie dodatkowe
  • okres gwarancji

A zatem wielkość stołu i blatu roboczego. Zależnie od rodzaju prac, które będą wykonywane ważny jest tak wymiar stołu jak i wymiar blatu roboczego. Warto zastanowić się nad przyszłymi gabarytowymi wymiarami obrabianych przedmiotów. Uwzględniając wymiar stanowiska roboczego powinno szukać się złotego środka pomiędzy zapotrzebowaniem na powierzchnię roboczą a ograniczonym miejscem w warsztacie.

PROMAG posiada w swojej podstawowej ofercie kilka linii mebli warsztatowych różniących się od siebie zarówno wymiarami, wyposażeniem jak i nośnością, więc zwykle Klienci firmy nie mają problemu z doborem odpowiednich do swoich potrzeb mebli. Jeśli istnieje taka potrzeba firma produkuje meble pod indywidualne zamówienia Klientów, wspomagając ich swoim doradztwem i bogatym doświadczeniem.

Modułowa konstrukcja

Dodatkowo wszystkie meble warsztatowe posiadają modułowa konstrukcję – pozwalając na etapie projektowania i przygotowania do produkcji odpowiednio skonfigurować produkt, w tym wypadku stół warsztatowy pod specyficzne i indywidualne potrzeby Klienta.

Nośność stołu także odgrywa istotna rolę podczas wybory produktu, jaki ma w przyszłości wyposażyć nasz magazyn. Podobnie istotny jest rodzaj wykończenia blatu. Oba parametry będą predysponować lub nie (w zależności od wyboru) nasz nabytek do realizacji prac warsztatowych, dotyczących ciężkich i np. bardzo zabrudzonych elementów.

Powinniśmy podejmując decyzje o wyborze stołu warsztatowego do warsztatu rozważyć i przeanalizować wszystkie czynniki, jakie będą miały wpływ na wykorzystanie stołu w codziennej pracy warsztatu.

Ergonomia stołu

Na koniec zwróćmy jeszcze uwagę na wyposażenie stołu wpływające bardzo mocno na ergonomię oferowanych mebli. Jak istotna jest wygoda i komfort pracownika podczas dokonywania napraw przekonał się zapewne każdy domorosły mechanik. Czynności wykonywana na za niskim stole warsztatowym i jeszcze do tego pozbawionym odpowiedniej ilości szuflad, czy odpowiedniej nadbudowy ponad stołem, która umożliwia powieszenie najczęściej używanych narzędzi, bądź kluczy lub śrubokrętów, powoduje z jednej strony frustrację, a z drugiej strony marnotrawienie cennego czasu.

W tego powodu polecamy produkty przygotowane przez projektantów i dzięki temu znakomicie dopasowane do własnych potrzeb. Takie meble z pewnością produkuje jeden z liderów polskiego rynku mebli metalowych – firma PROMAG S.A. z Poznania.

Firma posiada sieć oddziałów rozlokowaną po całym kraju, zatem z pewnością łatwo znajdziesz odpowiednie dla siebie meble.

Trwałość mebli metalowych

Z trwałością mebli związana jest bezpośrednio Gwarancja, a konkretnie okres gwarancji jakim objęte są meble warsztatowe, które chcemy zakupić. Tu znowu bardzo dobrze moim zdaniem wypadają metalowe meble PROMAG, które oferowane są nawet z 7-mio letnim okresem gwarancji.

Artykuł sponsorowany