Strona głównaPoradySprawdzanie VIN za darmo

Sprawdzanie VIN za darmo

-

Zanim zajmiemy się odpowiedziami na pytania, jak odbywa się sprawdzanie numeru VIN za darmo, jaka jest niemiecka strona do sprawdzania przebiegu auta albo na jakiej zasadzie odbywa się sprawdzenie auta z Niemiec po numerze VIN, warto zapoznać się z wyjaśnieniem skrótu oraz z tym, gdzie numer VIN się znajduje i co może nam powiedzieć.

Skrót, o którym mowa, pochodzi z języka angielskiego i oznacza: Vehicle Identification Number, co w dosłownym przekładzie na język polski znaczy ni mniej, ni więcej tylko: Numer Identyfikacyjny Pojazdu. Ów numer jest unikalny i przydzielony przez producenta dla każdego pojedynczego pojazdu. Składa się z siedemnastu znaków, liter oraz cyfr, przy czym litery I, O i Q są wyłączone z użycia, bowiem można je pomylić z cyframi 1 i 0. Numer VIN potrzebny jest więc każdemu, kto chciałby poznać historię auta, jakie chce kupić. Gdy zaistnieje potrzeba sprawdzenia za darmo po numerze VIN auta sprowadzonego z Niemiec, jego znajomość i posiadanie może uchronić kierowcę przed złym zakupem lub pomóc mu w kupnie samochodu pełnowartościowego. Darmowe sprawdzanie numeru VIN jest czynnością bardzo prostą pod warunkiem, że wie się, gdzie go szukać. A jest on umieszczony w Dowodzie Rejestracyjnym Pojazdu pod symbolem E. Fizyczny numer nadwozia można odnaleźć na tabliczce znamionowej pojazdu, lecz najczęściej jest zapisany na przedniej ścianie przy drzwiach lub na słupku drzwi po stronie kierowcy. Jeszcze innym sposobem umieszczania VIN jest zapisanie go w komorze silnika, przegrodzie czołowej przy wlocie powietrza. Jeżeli zaistnieje szybka potrzeba sprawdzenia przebiegu auta sprowadzonego z Niemiec za darmo, numeru VIN można poszukać na  podszybiu pojazdu po stronie kierowcy.

Sprawdzanie historii pojazdu czy to kupionego w Polsce, czy to sprowadzonego z Niemiec odbywa się dzięki numerowi VIN, ponieważ informacje jakie się w nim znajdują, są niezastąpione. Dzięki nim można wejrzeć w przeszłość pojazdu. VIN informuje o kraju pochodzenia auta, roku produkcji, typie silnika i nadwozia, rodzaju paliwa, kolorze karoserii i tapicerki oraz o każdym innym wyposażeniu dodatkowym. Dzięki VIN można zaczerpnąć informacji o naprawach albo przeglądach technicznych, także o  szkodach komunikacyjnych czy też o podtopieniu. Numer ten odpowie również na pytanie, czy auto nie jest skradzione.

Jak sprawdzić za darmo czy auto nie jest kradzione?

Na pytanie, jak sprawdzić za darmo czy auto nie jest kradzione, należy odpowiedzieć tak samo, jak na pytanie: jak odbywa się darmowe sprawdzanie numeru VIN? W obu przypadkach należy posiadać numer VIN i dysponować swobodnym dostępem do sieci Internet. To właśnie tutaj można odnaleźć kilka stron, które oferują możliwość sprawdzenia numeru wybranego pojazdu. Wystarczy go tylko wpisać w przeznaczone do tego miejsce, by móc cieszyć się z raportu, który pomoże w „zbadaniu” pojazdu. Za darmo można otrzymać wstępną weryfikację identyfikacji pojazdu, również niezbędną informację o dostępnych wpisach, jakie zawiera raport autoDNA. Można także po wstępnej weryfikacji VIN zamówić wycenę pojazdu, raport dla aut pochodzących z Francji, Belgi i Holandii, a także sprawdzić historię samochodu z Kanady i Stanów Zjednoczonych. Dzięki tym wszystkim zapisom, jak i odpowiednim odczytom dokonanym przez zainteresowanych, możliwe jest sprawdzenie za darmo, czy auto nie jest kradzione i czy jego zakup nie okazał się/ nie okaże się „niewypałem”. 

Sprawdzanie historii pojazdu z Niemiec

Bardzo duża liczba samochodów przemieszczających się po polskich drogach pochodzi z Niemiec. Dzieje się tak dlatego, że nasi zachodni sąsiedzi produkują pojazdy doskonałej jakości, niezawodne i szybkie, bezpieczne i ładne. Polski kierowca może więc dość szybko nabyć pojazd spełniający jego wszystkie oczekiwania. Bardzo często jednak dzieje się tak, że sprowadzone z Niemiec samochody są niesprawne, powypadkowe lub pochodzące z tzw. sprzedaży „popowodziowej”. Dlatego też tak ważne jest sprawdzanie historii pojazdu, weryfikacja danych zapisanych w numerze VIN. Na pytanie o to, czy możliwe jest sprawdzanie przebiegu auta z Niemiec, jego historii, za darmo, odpowiedzieliśmy już powyżej. Jest to możliwe. 

Niemiecka strona do sprawdzania przebiegu samochodu

Według szeregu danych dostępnych na stronach o tematyce motoryzacyjnej samochody sprowadzane z Niemiec stanowią ponad 50% całego transportu. Za nimi znajdują się auta z Francji i Belgii. Jeżeli więc kierowca chciałby sprawdzić VIN auta z Niemiec za darmo, może to bardzo szybko uczynić. Na forach internetowych co raz pojawiają się pytania o to, jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec. Wszyscy ci, którzy o to pytają, są potencjalnymi kupcami zachodnich samochodów, stąd też wynika ich zainteresowanie taką możliwością. Niemiecka przykładowa strona do sprawdzania przebiegu znajduje się pod adresem autodna.de. Oczywiście nie jest jedyną, pod którą można sprawdzić VIN. Podobnie jak w przypadku jej polskiego odpowiednika można się tam zapoznać z historią samochodu, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie przykrych przyszłych niespodzianek. Sprawdzanie auta z Niemiec po numerze VIN jest więc operacją prostą i szybką. 

Powyższe informacje udowadniają, że kupno pojazdu sprawnego, bezwypadkowego, o małym przebiegu jest możliwe pod warunkiem spełnienia pewnych wymogów. Najważniejszym z nich jest wymóg zapoznania się z przeszłością samochodu. Jak już powiedzieliśmy, by sprawdzić przebieg auta z Niemiec, wystarczy wejść do sieci Internet. Niemiecka strona do sprawdzania przebiegu pojazdu poinformuje każdego zainteresowanego o historii wymarzonego samochodu. Darmowe sprawdzanie numeru VIN to proste i wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą kupić auto w Polsce lub za granicą.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

kradzież samochodu

Jak nie dać się złodziejom? Oto sposoby na zabezpieczenie samochodu przed...

0
Kradzież samochodu to jedna z najczęstszych i najbardziej dotkliwych form przestępczości, z jaką możemy się spotkać. Według danych policji, w 2022 roku w Polsce...

OSTATNIE POSTY