Strona głównaTuningCzernidło do opon - wady, zalet, opinie

Czernidło do opon – wady, zalet, opinie

-

Czernienie opon dopiero od niedawna zdobyło szersze zainteresowanie. Czym jest czernienie opon, jakie czernidło do opon wybrać? Rynek chemii motoryzacyjnej w Polsce jest bardzo rozwinięty, między innymi za sprawą auto-detalingu, który przeżywa prawdziwe oblężenie w ostatnich latach. Czernidła do opon możemy dostać w formie spreju, kremu czy w formie płynnej. Czernienie opon, czyli uzyskiwanie efektu mokrej opony ma wiele zalet, które przytoczymy poniżej.

Zalety czernidła do opon

Po zastosowaniu czernidła do opon uzyskujemy efekt “nowej/mokrej opony”. Większość handlarzy stosuje właśnie czernidła przed wystawieniem samochodu. Z zużytej opony możemy zrobić oponę, która została świeżo kupiona – oczywiście tylko na pierwszy rzut oka. Wygląda to naprawdę bardzo dobrze, nadaje świeżości całemu samochodowi. Czy wygląd to jedyna zaleta używania czernidła? Według producentów czernidło również chroni naszą oponę przed erozją, a dodatkowo wypełnia mikropęknięcia w naszej oponie. A co z wadami? Wiele osób jest nastawionych sceptycznie, niektórzy wręcz sądzą, że takie preparaty szkodzą gumie. Wszystkich sceptycznie nastawionych uspokajamy, czernidła nie mają żadnych skutków ubocznych. Osoby, które są nastawione negatywnie przytaczają również takie argumenty jak to, że czernidło brudzi felgi. Jeśli środek usuniemy od razu to nie będzie żadnego problemu z jego usunięciem. Preparaty używane do czernienia naszych opon nie kleją, więc nie ma obaw o to, że nasza opona po przejechaniu kilku kilometrów będzie obklejona. W naszej osobistej ocenie używanie czernidła w samochodach klasy premium ma sens.

ile kosztuje czernidło do opon

Ile kosztuje czernidło do opon?

Cena czernidła jest naprawdę niewielka, bo nabłyszczacze możemy kupić już w cenie 10 złotych. Oczywiście są czernidła, które kosztują nawet 50 złotych, lecz tutaj w dużej mierze odgrywa producent. Warto zainwestować również w osobny pędzelek do rozprowadzenia czernidła po naszej opony. Często dodawane są w zestawach, które kosztują w okolicach 25 złotych. Możemy również skorzystać z oferty auto-detalingu, który w swojej ofercie ma między innymi czernienie opon. Usługa ta często jest w pakiecie z innymi czynnościami takimi jak pranie tapicerki, renowacja skóry czy woskowanie samochodu. Ceny w dużych miastach takich jak Warszawa czy Wrocław oscylują w granicach 10 złotych za jedną oponę. Są również pakiety takie jak “przygotowanie do sprzedaży auta”, które zawierają właśnie w sobie ofertę czernienia opon.

Reasumując czernidło jest jak pasta do butów, bardzo dobrze i elegancko wyglądają buty, które są wypastowane. Czernidło z całą pewnością odmłodzi nasz samochód nawet o kilka dobrych lat. Minusem jest to, że efekt ten nie utrzymuje się wiecznie i czernienie opon to zadanie cykliczne. Nie mniej jednak, jeśli zwracasz dużą uwagę na wygląd swojego samochodu to czernidło będzie ciekawą opcją dla Ciebie. Pamiętaj, że czernidło stosuje się na bok opony, a nie na bieżnik. Spowodować może to oczywiście zaburzenia w przyczepności naszej opony, więc należy zwrócić na to uwagę.

POPULARNE

radio samochodowe

Jak myć samochód?

3
Czysty samochód to wizytówka człowieka, pozornie błaha rzecz może przysporzyć wiele problemów. Brudny samochód z pewnością dodaje mu paru dodatkowych lat. Nieumiejętne mycie samochodu...

Car Detailing Rawicz

auto detailing

Auto detailing

przyciemnianie szyb

Przyciemnianie szyb

Car Detailing Rybnik

OSTATNIE POSTY