Strona głównaInneHale stalowe jako duże i tanie garaże, nie tylko dla tirów

Hale stalowe jako duże i tanie garaże, nie tylko dla tirów

-

Garaż chroni nasz samochód nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale także przed kradzieżą, czy zwierzętami (kuny mogą narobić naprawdę wielkich szkód w samochodzie). Coraz więcej osób rozważa kupno hali stalowej, jako garażu. Wiele firm transportowych korzysta z hal stalowych nie tylko jak magazynu i punktu przeładowania towaru, ale także warsztatu czy garażu.

Wiaty Garażowe są idealną tańsza alternatywą dla budynków murowanych

Garaże na tira to ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony potrzebujemy bardzo dużego metrażu jak na garaż, z drugiej strony chcemy to rozwiązać jak najniższymi kosztami budowy. Sprawdź naszą alternatywę jakie są hale stalowe, które pozwolą Ci uzyskać duży metraż dobrą ceną. Przed wyceną dowiedz się jakie wymiary bramy garażowej dla tira potrzebujesz. Często jest tak, że wymiary powinny być nieco większe, przez to, że nie zawsze tir może złożyć się do prostego parkowania. Garaż na samochód ciężarowy to dla niektórych dodatek, a dla niektórych rzecz obowiązkowa, jak jest u Ciebie?

Garaż murowany czy duży garaż stalowy?

Garaż murowany jest zdecydowanie droższą alternatywą dla garażu z konstrukcją stalową czy nawet aluminiową. Termin budowy jest również zdecydowanie dłuższy niż w przypadku postawienia zwykłej hali stalowej.

hale garażowe

Więc jakie są plusy postawienia garażu murowanego? Garaż murowany zdecydowanie dłużej postoi, choć dobra hala stalowa również może spełniać swoje funkcje i stać latami. Warto zaznaczyć, że hala stalowa, która spełnia warunki eurokodu (jest to zestaw norm, określających zasady projektowania i budowy w Unii Europejskiej), bez problemu radzi sobie ze zjawiskami atmosferycznymi takimi jak z wiatr, deszcz czy nawet śnieg.

Sprawdź jak myć samochód?

Garaże dla maszyn rolniczych czy garaż na samochód ciężarowy?

Dlatego podczas zamawiania garażu, warsztatu warto zadbać o odpowiednią firmę. Polecaną przez nas firmą jest firma BEST-POL, która w swojej ofercie posiada kompleksową usługę – projektuje, produkuje, transportuje i montuje w wyznaczonym przez Ciebie miejscu.

Koszt hali namiotowej nadającej się pod warsztat czy serwis jest znacząco niższy od tradycyjnego budownictwa i zaczyna się od kilkunastu tysięcy dla niewielkich hal pod jeden pojazd osobowy po nawet kilkaset tysięcy dla większych budynków.

Innym walorem wartym uwagi jest to, że postawioną hale możemy w każdej chwili sprzedać, gdy biznes nam się nie uda lub kiedy po prostu najdzie taka potrzeba.Pamiętaj, żeby nigdy nie wybierać tanich blaszanych garaży, które nie są przystosowane na obciążenia śniegowe i mogą zagrażać Twojemu pojazdowi oraz Twojemu zdrowiu.

Często garaże blaszane są robione po kosztach i wykonywane są z niskiej jakości blachy cynkowanej, co skutkuje bardzo szybką korozją i gniciem blachy. Nie warto inwestować swoich pieniędzy także we wiaty

Duże garaże mają swoje zastosowanie i zapotrzebowanie nie tylko w przemyśle transportowym czy motoryzacyjnym. Z problemem wielkich gabarytów zmagają się także rolnicy. Gdzie przechowywać sprzęt rolniczy, kiedy żniwa za nami?

Rolnicy także stawiają na hale stalowe, które można szybko postawić i w razie rozrostu gospodarstwa rozbudować czy przestawić. Taka mobilność jest bardzo ceniona i ułatwia dalszą ewentualną odsprzedaż.

Hale namiotowe mogą służyć jako warsztaty czy serwisy samochodowe

Hala stalowa nie tylko może posłużyć jako duży garaż dla sprzętu rolniczego, ale często przeznaczany jest przez rolników na hale hodowlane. W przypadku garażu murowanego na sprzęt rolniczy o przestawianiu nie ma mowy, lecz możemy rozbudować, choć są to niemałe koszta.  W branży rolniczej wielkim powodzeniem cieszą się hale o konstrukcji łukowej, które często służą także do przechowywania zboża.

Garaż na tira – kupuj na wymiar

Dobrym pomysłem, aby ominąć potrzebę budowania garażu na tira jest postawienie wiaty. Garażem dla tira może być również hala czy budynek murowany.

Warsztat dla tirów

W internecie może spotkać masę projektów garaży i warsztatów dla samochodów ciężarowych. Wymiary bramy garażowej dla tira, wymagania projektu dla garaży samochodów ciężarowych itd.

Jeżeli jesteś właścicielem samolotu, na pewno ucieszy Cię fakt że i tutaj stalowe hale znajdą swoje zastosowanie.

Pytanie czy zapoznawanie się z tym jest konieczne? Nie, jeśli korzystamy z gotowych rozwiązań lub jeśli stawiamy na firmę, która ma w swojej ofercie pełne projektowanie.

Inne przeznaczenie hal stalowych

Jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną to hale stalowe mają tutaj bardzo szerokie spektrum wykorzystania. Z hal stalowych i aluminiowych korzystają firmy, które w swojej ofercie świadczą usługi wulkanizacyjne dla tirów. Innym zastosowaniem może być myjnia dla samochodów ciężarowych i maszyn rolniczych.

Kolejnym ciekawym faktem jest, że coraz częściej stacje diagnostyczne korzystają z hal namiotowych jako alternatywy do murowanej stacji diagnostycznej. Warto pamiętać, że hale stalowe są naprawdę elastyczną opcją, istnieje możliwość w każdej chwili podwyższenia hali, skrócenia czy dobudowania.

Poza branżą motoryzacyjną hale stalowe znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie. Branża przemysłowa, sportowa, imprezowa czy nawet lotnicza skutecznie korzysta z rozwiązań hali stalowej czy aluminiowej.

Tagi

  • garaż na tira

[ratings]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

resoraki

Gablota na resoraki

0
Bawiąc się jako dziecko w różnego rodzaju gry i zabawy, chyba nie ma osoby, która nie spotkała się z kultową zabawką, jaką są resoraki....
cotw

Uwaga na Carsontheweb

JAKA GAŚNICA

Jaka gaśnica do samochodu?

OSTATNIE POSTY