Strona głównaPoradyCzyszczenie układu paliwowego. Co powinieneś wiedzieć?

Czyszczenie układu paliwowego. Co powinieneś wiedzieć?

-

Układ paliwowy jest złożony z wielu elementów, do których można zaliczyć np. pompę wtryskową czy wtryskiwacze. Zadaniem najważniejszym układów zasilania silników spalinowych jest napełnienie paliwem i powietrzem cylindrów w taki sposób, by możliwy był proces spalania, by powstała energia cieplna w takiej ilości, która zapewniłaby pracę pojazdu. W miarę upływu lat i eksploatacji pojazdu pojawiają się zanieczyszczenia, które wymuszają czyszczenie układu paliwowego, by nie doszło w nim do żadnej usterki, bowiem nagromadzone osady brudu mogą powodować awarie pompy albo np. zatykanie się filtra, czy też uszkodzenie wtryskiwaczy paliwa. Czyszczenie układu paliwowego to czynność wykonywana za pomocą specjalnego urządzenia; często stosuje się również dodatki do paliw, mają one wypierać wodę gromadząca się w układzie paliwowym.

Na rynku motoryzacyjnym od wielu lat dostępnych jest wiele preperatów do czyszczenia układu paliwowego silników benzynowych i do diesli. W przeważającej większości są to preparaty do czyszczenia silników z różnego rodzaju osadów oraz nagarów. Jeżeli już ktoś zdecyduje się na jakiś środek do czyszczenia układu paliwowego, powinien zwrócić uwagę na to, czy ma on certyfikat jakości. Jest to ważne, ponieważ tylko wysokiej jakości środek może się przyczynić do tego, że czyszczenie układu paliwowego zakończy się sukcesem. 

Odpowiedni preparat do czyszczenia doprowadzi więc do tego, że brudy, które dostały się do układu paliwowego zostaną zlikwidowane, co dla poprawnej pracy silników spalinowych jest nie do przecenienia. Czyszczenie układu paliwowego w samochodach typu diesel i z silnikami benzynowymi zostało na pewnym forum internetowym określone jako zabieg poprawiający ogólny stan pojazdu, a którego cena nie jest wysoka. Czynność ta jest więc ze wszech miar opłacalna na wielu poziomach. 

Przyczyny czyszczenia układu paliwowego 

Do najczęstszych przyczyn czyszczenia układu należy następująca: napełnienie baku diesla benzyną bezołowiową lub zatankowanie benzyny bezołowiowej zamiast oleju napędowego.

Czyszczenie układu paliwowego, w którym znajduje się benzyna zamiast ropy musi być podjęte bardzo szybko. Po stwierdzeniu błędu należy jak najszybciej udać się do najbliższego warsztatu, by wypompować paliwo, póki ono nie dostało się jeszcze do wtryskiwaczy i pompy. Podobnie rzecz się ma z czyszczeniem układu paliwowego silnika benzynowego, w którym znajduje się olej napędowy przeznaczony do samochodów typu diesel. 

Oczywiste jest, że o układ trzeba dbać cały czas, by móc się cieszyć z niezawodnego funkcjonowania pojazdu. Dlatego tak ważne są zabiegi profilaktyczne. Warto więc zaopatrzyć się w środek do czyszczenia układu paliwowego, by cieszyć się świadomością, że zasila go czysta, a nie zanieczyszczona benzyna, i stosować go kilka razy w roku, a takim płynem do czyszczenia i dostępnym na rynku w formie dodatku do paliwa jest np. K2 Benzin – zapewni on prawidłowe działanie układu paliwowego na długi czas. 

Jeżeli czyszczenie układu paliwowego ma dotyczyć samochodów typu diesel, warto zaopatrzyć się w środek K2 Diesel, który na jednym z forum internetowym został określony jako rewelacyjny, a którego cena jest naprawdę nieduża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

sposób na zaparowane szyby

Zaparowane szyby w samochodzie – przyczyny i sposoby na pozbycie się...

1
Okres jesieni i zimy to dla wielu kierowców męczący czas – konieczność zdrapywania lodu po pierwszych przymrozkach, a później odśnieżania samochodu po dłuższym postoju...
filtr kabinowy

Jaki filtr kabinowy

OSTATNIE POSTY