Mazda 6 opinie

-

Samochód Mazda 6 posiada bardzo dobre opinie. Użytkownicy zwracają uwagę na świetny design, udany projekt wnętrza oraz na bogate wyposażenie seryjne. Mazda 6 II została wyposażona w 3 wersje nadwoziowe: 5-drzwiową, sedan oraz kombi. Każda z wersji wygląda interesująco, różnią się one oczywiście funkcjonalnością. W samochodzie bardzo starannie wykonano wszystkie wewnętrzne elementy, można jedynie narzekać na jakość plastiku, nie jest ona tak dobra, jak samo wykończenie. Wydaje się też, że przyciski w kilku miejscach mogłyby być większe. Fotele w Maździe zapewniają dobre podparcie na zakrętach. W standardzie wyposażenia znalazły się następujące elementy: 6 poduszek, elektryczne sterowanie szybami i lusterkami, sprzęt audio z MP3, klimatyzacja, która w niektórych modelach była manualna, stalowe felgi.  

Potencjalni nabywcy samochodu pytają często tak: Mazda 6 jaki silnik posiada i czy jest on dobry? Otóż wybór silników jest ograniczony. Istnieje benzynowa jednostka 1.8 – to taki podstawowy motor dla Mazdy. Lepszym rozwiązaniem jest benzyniak 2.0, który pracuje cicho i ma dobrą dynamikę. Jego średnie spalanie to 8,8 l/100 km. Kolejną odpowiedzią na pytanie o samochód Mazda 6: jaki silnik wybrać? może być propozycja rzędowej „czwórki” 2.5. Jest to rozwiązanie dla wymagających, choć nie całkiem zadowalające. Przy tym silniku polepszenie osiągów nie następuje szybko, a spalanie jest duże.  

Najczęstsze pytania dotyczące Mazdy 6 

Zainteresowani kupnem japońskiego samochodu pytają również o następujące sprawy, na przykład: zbiornik płynu wspomagania Mazda 6, gdzie jest, gdzie go znaleźć? Tutaj można odpowiedzieć najprościej jak tylko się da. Znajduje się przy silniku, koło czerwonej osłony klemy. Pytanie o zbiornik płynu wspomagania Mazda 6, gdzie jest i jak go znaleźć, nie jest najczęstszym. Inne pytania dotyczące samochodu Mazda 6: jakie żarówki, jakie felgi, jaki akumulator, jaki olej Mazda 6 ma mieć na wyposażeniu?

Zacznijmy od pierwszego pytania dotyczącego auta Mazda 6: jakie żarówki stosować? Do  świateł mijania i drogowych pasują żarówki H1 i one są najczęściej wybierane. Ich cena waha się od 70 – 80 złotych. Następne pytanie o Mazdę 6: jakie felgi dobierać? Tutaj trzeba zwrócić uwagę na rocznik samochodu i wersję silnikową, bo dla różnych wersji są inne rozmiary felg. Pytanie o samochód Mazda 6: jaki akumulator wybrać? jest dość częste i pojawia się wielokrotnie na forach internetowych. W przypadku interesującego nas pojazdu podstawowe parametry akumulatorów nie są identyczne dla wszystkich wersji silnikowych. Dlatego należy dbać o dopasowanie akumulatora do konkretnego silnika. Wszystko to jest do sprawdzenia w zakładzie mechanicznym. A jaki olej Mazda 6 powinna dostawać? Najlepsze oleje silnikowe do samochodu produkuje Castrol i to w produkty tej firmy warto się zaopatrzyć.

Jak widać z powyższych przykładów ten japoński samochód jest w Polsce bardzo popularny, stąd też pytaniem również często jak powyższe jest: kiedy nowa Mazda 6? Oczywiście to kiedy nowa Mazda 6 powstanie, zależy od wielu czynników, samą zaś datę produkcji nowej odsłony Mazdy 6 poznamy pewnie niebawem.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE POSTY