Strona głównaZakupOpony marki Sava – opinie i testy

Opony marki Sava – opinie i testy

-

Będąc właścicielem pojazdu należy być przygotowanym na nieplanowane wydatki związane z wymianą części eksploatacyjnych. Do takich elementów zalicza się m.in. opony, które nie są wiecznie, a przed każdym sezonem, należy je wymienić. W związku z tym pojawia się problem, który polega na wybraniu odpowiednich opon, ponieważ na rynku pojawia się niezliczona ilość ofert, które przyprawiają o zawrót głowy. W tym celu należy opierać swój wybór nie tylko na podstawie recenzji i opinii, które widnieją w sieci, ale również warto wybierać opony do samochodu, które pochodzą od sprawdzonych producentów, a do takich zalicza się m.in. Sava. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka, jakie pojawiają się o niej opinie, a następnie przetestujemy najpopularniejsze modele opon marki Sava.

Opony letnie i zimowe producenta Sava – sprawdzamy opinie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o oponach letnich i zimowych producenta Sava? Przede wszystkim Sava to pochodzenia słoweńskiego marka, która specjalizuje się w produkcji opon do pojazdów osobowych, ciężarowych i motocykli. Przedsiębiorstwo Sava prowadzi swoją działalność już od 1946 roku, a jej siedziba zlokalizowana jest w Słowenii, w miejscowości – Kranj. Zaledwie kilka lat po rozpoczęciu swojej działalności Sava stała się liderem na rynku oponiarskim. Firma zawdzięcza to wszystko dzięki determinacji i ambicji słoweńskich inżynierów i technologów produkcji, którzy błyskawicznie opracowali innowacyjne rozwiązania i systematycznie przeprowadzali testy jakości na oponach, które zyskały wiele przychylnych opinii nie tylko wśród lokalnych klientów, ale i również zwróciły one szczególną uwagę zagranicznych inwestorów.

Z biegiem lat firma wypracowała sobie ugruntowaną pozycję na rynku, na tyle dużą, że w 1997 roku większość akcji Savy przejął gigant oponiarski – Goodyear, który do dnia dzisiejszego jest głównym udziałowcem marki Sava.

Obecnie opony Sava cieszą się dużą popularnością i zyskują wiele przychylnych opinii w sieci. Sava w swoich zakładach produkcyjnych osiąga moce przerobowe na poziomie ok. 7 milionów opon rocznie. Z czego większa część jest dystrybuowana na rynki europejskie. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie i przetestujemy najpopularniejsze modele opon marki Sava.

Sava Intensa UHP 2

Co mówią opinie o oponach Sava Intensa UHP 2? Przede wszystkim model Intensa UHP 2 to jedna z najnowszych generacji opon pochodzenia słoweńskiego i została ona zaprojektowana z myślą o tym, aby opona przyczyniała się do dynamiczniejszej jazdy i poprawiała parametry w trakcie jazdy. Model ten wchodzi w skład opon ekonomicznych. Podczas produkcji Sava Intensa UHP 2 wykorzystano pionierską mieszankę gumową, która idealnie dostosowuje się do zarówno suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opona Intensa UHP 2 posiada również asymetryczny bieżnik, który zapewnia lepszą przyczepność.

Sava Eskimo S3

Jeżeli chodzi o opony letnie, to warto zwrócić swoją uwagę na model Sava Eskimo S3. Przede wszystkim opona Sava Eskimo S3 to model, który jest przeznaczony do pojazdów, które skrywają pod maską silnik o dużej mocy. Sava Eskimo S3 posiada szereg rozwiązań, które przyczyniają się do uzyskania lepszych parametrów z jazdy zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Do jej produkcji wykorzystano również mieszankę gumową, która zawiera w swoim składzie krzemionkę, w ten sposób opona jest niezwykle wytrzymała na ścieranie oraz inne uszkodzenia mechaniczne i gwarantuje ona długą żywotność.

Sava Eskimo HP2

Poza oponami letnimi, w ofercie Sava znajdują się również opony zimowe, a do najpopularniejszych z nich zalicza się model Eskimo HP2, który z pewnością spełni preferencję najbardziej wymagających kierowców i stanowi ono optymalne rozwiązanie. Przede wszystkim w oponie Eskimo HP2 zastosowano wiele ciekawych rozwiązań, w tym m.in. kierunkowy bieżnik, który wpływa na jakość jazdy po zarówno suchej, jak i mokrej nawierzchni. Sava Eskimo HP2 ze względu na swoją dużą popularność bardzo często pojawia się na łamach różnych zestawień i przeprowadzanych testów jakości, za którymi stoją niezależne grupy motoryzacyjne.

Sava Perfecta

Sava Perfecta to kolejna propozycja cieszących się niezwykłą popularnością opon letnich. Przede wszystkim opony Perfecta charakteryzują się dużą wytrzymałością, bezpieczeństwem i komfortem w trakcie jazdy. Dodatkowo pionierska konstrukcja opony sprawia, że redukuje ona powstające opory toczenia, tym samym zmniejsza ona spalanie paliwa i gwarantuje niezwykle cichą jazdę po suchej i mokrej nawierzchni. Opona Sava Perfecta została wyprodukowana przy użyciu mieszanki gumowej, która posiada w swoim składzie nanocząsteczki. W ten sposób jest wytrzymała na ścieranie oraz pojawiające się uszkodzenia mechaniczne, dlatego w sieci pojawia się wiele przychylnych opinii nt. tej opony.

POPULARNE

Aplus – opinie i testy

0
W pełni sprawnym samochodzie nie tylko konkretne systemy odpowiadają za bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Równie ważne są dobrej jakości opony –...
kupno samochodu od komornika

Samochód z licytacji komorniczej

SAMOCHÓD BEZ PRAWA JAZDY

Samochód bez prawa jazdy

OSTATNIE POSTY