Strona głównaPoradyMycie szyb samochodowych

Mycie szyb samochodowych

-

Czyste szyby w samochodzie to podstawa bezpiecznej i komfortowej jazdy. Jednak ich mycie wcale nie jest takie proste i często przysparza wielu problemów, które objawiają się smugami i zaciekami, utrudniającymi jazdę. Czym i jak myć szyby samochodowe? Tego dowiesz się w poniższej części artykułu.

Mycie szyb w samochodzie

Mycie szyb samochodowych jest bardzo ważne, ponieważ ma bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo. Dobra widoczność umożliwia kierowcom szybkie reagowanie w danych sytuacjach, dlatego też nie należy bagatelizować tego aspektu i nie kierować się stwierdzeniem, że „jakoś się dojedzie”. Kierowca musi być odpowiedzialny, dbać o własne zdrowie i życie, ale także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. O stłuczkę naprawdę nietrudno. Na drodze porusza się sporo kierowców z małym doświadczeniem, a także tych, którzy notorycznie łamią zasady ruchu drogowego, dlatego też tak ważne jest dbanie o dobrą widoczność. Dobrowolne jej ograniczanie, może źle się skończyć. Pozornie wydaje się, że to tylko brudna szybka, jednak wcale tak nie jest. Pod słońce lub o zmierzchu, smugi, zacieki i inne zanieczyszczenia bardzo utrudniają jazdę. Mycie szyb samochodowych to jeden z ważniejszych czynników bezpiecznej jazdy. Przed rozpoczęciem jazdy, obejrzyj samochód dookoła, czy nie ma on na sobie żadnych zanieczyszczeń, rys i pęknięć, które mogą stwarzać ogromne niebezpieczeństwo i skutecznie utrudniają jazdę.

Mycie szyb w samochodzie nie polega tylko na włączeniu spryskiwaczy i ruchach wycieraczek. Taki zabieg, w przypadku bardzo brudnych szyb, może jeszcze bardziej pogorszyć widoczność. Płyn zmiękcza brud, a wycieraczki rozcierają go po powierzchni szyby, czyniąc ją gorszą niż była. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak i czym myć szyby samochodowe.

Czym umyć szyby samochodowe?

Na rynku jest bardzo szeroka gama produktów do mycia szyb samochodowych, posiadających przeróżne właściwości – myjące, zapobiegające parowaniu szyb, usuwające insekty, opóźniające osadzanie się kurzu. Czym umyć szyby samochodowe? Najlepszym preparatem będzie płyn do szyb, który dobrze usuwa kurz i tłuszcz, szybko wysycha, dobrze oczyszcza powierzchnię, co najważniejsze- nie zostawia smug i posiada przyjemny zapach. Płyn do mycia szyb samochodowych można wykorzystać także do mycia, lusterek, reflektorów i lamp kierunkowskazów. Do mycia najlepiej wykorzystać irchę syntetyczną, ponieważ nie pozostawia ona smug i zacieków. Stosuje się ją zarówno do osuszania powierzchni szyby, jak i mycia na mokro. Płyn do mycia szyb samochodowych powinien działać jak odtłuszczacz, jednocześnie zapewniając doskonałą przejrzystość.

Pamiętaj, żeby dokładnie umyć nie tylko szyby, ale także lusterka, ponieważ niewyczyszczone także stanowią dla nas zagrożenie. Kierunkowskazy to również ważna część samochodu, którą powinno utrzymywać się w należytym porządku, ponieważ są one, tzw. „językiem kierowców”. To dzięki nim informujemy innych uczestników ruchu drogowego o naszych zamiarach, co do kierunku jazdy. Im czystsze są kierunkowskazy, tym bardziej widoczne, dzięki czemu dajemy innym szansę szybszej reakcji.

Na rynku jest także wiele preparatów czyszczących z polimerami, które chronią powierzchnię szyb przed ponownym osadzaniem się kurzu. Oczywiście efekt nie jest aż tak długotrwały, jak byśmy tego chcieli, jednak faktycznie działanie jest zauważalne. Oprócz tego taki produkt wypełnia mikrorysy w szybkie, co zapobiega osadzaniu się brudu. Wiesz już, czym umyć szyby samochodowe, ale jak je umyć?

Jak myć szyby w samochodzie?

Jak myć szyby samochodowe, aby nie powstawały smugi i zacieki? To bardzo często zadawane pytanie przez kierowców. Przede wszystkim używaj przeznaczonych do tego środków i ścierek. Wspomniana już wcześniej ircha świetnie posłuży jako osuszacz i myjka na mokro. Obficie popsikaj preparatem powierzchnię szyby, następnie kolistymi ruchami ścierką rozpocznij mycie. Resztki płynu zetrzyj drugą, suchą szmatką.

Zagadnienie- jak myć szyby w samochodzie, nie jest trudne, jednak należy używać przeznaczonych do tego środków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

zatrzaśnięty samochód

Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

0
Każdemu z nas może przytrafić się taka sytuacja - zatrzaśnięty samochód. Często taka sytuacja przytrafia się nam w pośpiechu. Pół biedy, kiedy mamy drugie...
JAKA GAŚNICA

Jaka gaśnica do samochodu?

wymiana kół w samochodzie

Zmiana rozmiaru opon

OSTATNIE POSTY