Strona głównaZakupOpony marki Dunlop – sprawdzamy opinie użytkowników

Opony marki Dunlop – sprawdzamy opinie użytkowników

-

 

Nie oszukujmy się, tak naprawdę dla wielu właścicieli pojazdów, wybór odpowiedniej opony do felgi to istny obowiązek, który nie tylko kosztuje nas sporo pieniędzy, ale i wolnego czasu. Jest wiele osób, które woli przejść przez ten etap w szybki i łatwy sposób, dlatego nieodpowiednie podejście do tematu można podsumować pewnym akcentem, który brzmi następująco „ten, kto oszczędza, kupuje dwa razy”. Oczywiście nie oznacza to, że należy wybierać tylko i wyłącznie opony klasy premium. Przede wszystkim na rynku pojawia się wielu producentów posiadających w swojej ofercie opony zimowe i letnie w przystępnej cenie, które nie tylko cieszą się dużą popularnością, ale i również zyskują pozytywne opinie. Ułatwiając naszym użytkownikom zadanie, wytypowaliśmy jednego z takich producentów opon – Dunlop. Z pewnością wiele osób nieraz słyszało o tej marce, która należy do jednych z najlepszych opon na rynku. W poniższym wpisie sprawdzimy, jakie jest pochodzenie tej marki i jak wypadają w testach najpopularniejsze modele opon marki Dunlop.

Producent opon Dunlop – opinie użytkowników

W takim razie, jakie pojawiają się opinie użytkowników o oponach zimowych i letnich marki Dunlop? Przede wszystkim Dunlop Tyres, to producent pochodzący z Wielkiej Brytanii, który specjalizuje się w produkcji opon. Obecnie marka Dunlop wchodzi w skład międzynarodowej grupy Goodyear Tire and Rubber Company. Warto wspomnieć to, że marka Dunlop swoją działalność rozpoczęła w 1888 roku. Pierwsze produkty, jakie powstawały pod szyldem tej marki były opony, które były przeznaczone do trójkołowców. Do wykonania tych opon wykorzystywano mieszankę płótna z płynną gumą. Zastosowanie takiej mieszanki przyniosło duży przełom w dziedzinie transportu lądowego. Z biegiem lat zaczęto opracowywać i testować różne rozwiązania, który przyczyniły się do tego, że opony do samochodu marki Dunlop były znane na całym świecie i zyskały wiele pozytywnych opinii. Historycznym momentem był rok 1924, w którym odbył się 24-godzinny wyścig Le Mans. Wyścig ten wygrał kierowca Malcolm Campbell, który pobił w tamtym roku rekord prędkości jadąc na oponach marki Dunlop.

Dunlop SP Sport BluResponse

Do najpopularniejszy modeli opon marki Dunlop zalicza się SP Sport BluResponse. Przede wszystkim model SP Sport BluResponse charakteryzuje się tym, że zapewnia ona 30% większą oszczędność paliwa i przyczynia się do tego, że droga hamowania jest krótsza nawet o trzy metry, dlatego często w sieci pojawiają się pozytywne opinie zadowolonych użytkowników. Do produkcji opony SP Sport BluResponse wykorzystano wiele innowacyjnych rozwiązań, jedną z nich jest to, że do produkcji użyto specjalistyczną mieszankę polimerową, która przeszła wiele rygorystycznych testów jakości i wykazuje dobrą przyczepność do nawierzchni.

Dunlop Sport MAXX RT

Kolejny model to Dunlop Sport MAXX RT, czyli produkt skierowany do niezwykle wymagających kierowców, dla których najważniejsza jest precyzyjna jakość wykonania. Tak, jak sama nazwa wskazuje, opony Sport MaXX RT to produkt, który przeznaczony jest do sportowych pojazdów, które posiadają pod maską silnik o dużej mocy. Dunlop Sport MAXX RT posiada pozytywne opinie dzięki temu, że posiada asymetryczny bieżnik, z kolei taka konstrukcja pozwala na uzyskanie wysokich parametrów w trakcie jazdy.

Dunlop SP Winter Sport 3D

Model Dunlop SP Winter Sport 3D to opony zimowe, które posiadają kierunkowy bieżnik. Opony SP Winter Sport 3D ze względu na specyficzny bieżnik efektywnie odprowadzają wodę oraz śnieg spod opony, w ten sposób gwarantując odpowiednią przyczepność do nawierzchni. Model SP Winter Sport 3D posiada innowacyjne rozwiązanie „Dunlop Touch”, które wpływają w istotny sposób na poprawę czucia drogi w trakcie prowadzenia pojazdu.

Dunlop Winter Response 2

Kolejny model Winter Response 2 to cieszące się dobrą opinią i jedne z najpopularniejszych opon zimowych, które można znaleźć w sieci. Winter Response został poddany wymagającym testom jakości i bezpieczeństwa, w ten sposób niezwykle dobrze radzi sobie zarówno na suchej, jak i na oblodzonej powierzchni. Winter Response 2 posiada bieżnik z lamelami, który jest ułożony pod kątem 45 stopni, w ten sposób przyczynia się ona do efektywnej trakcji w trakcie wykonywania zakrętów.

Dunlop Winter Sport 5

Dunlop Winter Sport 5 to opony, które charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami. Winter Sport 5 różni się od poprzednich modeli tym, że posiada wyjątkową konstrukcję, dlatego niezwykle dobrze spisuje się na trudnych nawierzchniach. Dodatkowo został on poddany wielu wymagającym testom, w ten sposób wykazuje aż nawet do 13% większe parametry od poprzednich modeli.

POPULARNE

Prezent dla mechanika samochodowego

Prezent dla mechanika samochodowego

0
Z pewnością trafiłeś tutaj, dlatego że poszukujesz pomysłu na praktyczny, albo śmieszny prezent dla mechanika samochodowego. W tym przypadku wszystko zależy od osoby, którą...

OSTATNIE POSTY