Strona głównaZakupJaki płyn do spryskiwaczy?

Jaki płyn do spryskiwaczy?

-

Na pozór wybór odpowiedniego płynu do spryskiwaczy nie wydaje się sprawą trudną. Narodziło się wiele teorii, na temat jakości wlewanego płynu do spryskiwaczy. Tańsze płyny zostawiają plamy, a co gorsze mają niszczyć uszczelki wokół naszej szyby oraz przyczyniać się do niszczenia naszego lakieru – czy, aby na pewno? Jak odróżnić dobry płyn do spryskiwaczy od słabego? Czy można jeździć cały rok na letnim płynie?

Płyn do spryskiwaczy – letni czy zimowy?

W zależności od pory roku wybierzemy odpowiedni płyn do spryskiwaczy. Nie należy jednak panikować, gdy wlany  mamy zimowy płyn, a za oknem zaczyna robić się ciepło. Gorzej jest, gdy posiadamy płyn do spryskiwaczy letni, a zaczynają się pojawiać pierwsze przymrozki. Płyn letni nie zamarznie od razu przy temperaturze 0 stopni, lecz przy temperaturach poniżej 5 stopni może stwarzać problemy. Jakie problemy może stwarzać płyn letni w okresie zimowym? Przede wszystkim ucierpią nasze podzespoły spryskiwaczy. Reasumując na płynie zimowym możemy jeździć przez 12 miesięcy, na płynie letnim tylko w okresie wiosna, lato, wczesna jesień. Wiele osób zastanawia się czy można mieszać płyn letni z zimowym? Można, nie trzeba spuszczać płynu ze spryskiwaczy, choć przy większych mrozach może być to konieczne.

PŁYN DO SPRYSKIWACZY CENA

Jaki płyn do spryskiwaczy – jak rozpoznać jakość płynu?

Czy kupując płyn do spryskiwaczy powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną? Są związki, które zastosowane w płynie do spryskiwaczy dają większy komfort użytkowania i większą skuteczność. Jednym z takich związków jest gliceryna. Gliceryna w płynie do spryskiwaczy będzie zapewniać dobre nawilżenie naszych wycieraczek. Nawilżenie wycieraczek jest ważne, zwłaszcza wtedy, gdy często uczęszczamy po bezdrożach i zbieramy wszelki kurz i pyłki.  Gliceryna przyda się również osobom, które nie wyjeżdżają tak często na ulicę swoim samochodem, oni również są narażeni na przesuszone pióra wycieraczek. Kolejnym składnikiem, który powinien znaleźć się w dobry płynie jest alkohol. Jakie zadanie ma alkohol w płynie do spryskiwaczy? To dobre rozpuszczalnik, który skutecznie będzie usuwał wszelkie zanieczyszczenia z naszej szyby. Dodatkową zaletą alkoholu jest to, że bardzo szybko paruje i znika z naszej szyby.

Płyn do spryskiwaczy cena

Wracając do najważniejszego pytania – czy cena płynu do spryskiwaczy ma znaczenie? 5 litrową butelkę z płynem możemy kupić w dużych hipermarketach już za 6-7 złotych. Rynek dostarcza nam również płyny, które kosztują nawet 30 złotych za 4-5 litrów. Producentów płynów jest naprawdę sporo, mamy do wyboru producentów polskich, a także renomowane firmy za granicy. Osobiście polecamy przetestować zarówno te tańsze, jak i te droższe alternatywy. Przyjęło się, że tańsze płyny zostawiają smugi i są niebezpieczne dla naszego lakieru. Jeśli nadal nie wiesz jaki płyn do spryskiwaczy wybrać to przetestuj zarówno płyn do spryskiwaczy od renomowanego producenta za kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych oraz dla porównania użyj również najtańszego produktu.


POPULARNE

Firestone – opinie o oponach tej firmy

Firestone – opinie o oponach tej firmy

0
Właściciele pojazdów są zmuszeni do tego, aby stale kontrolować i zwracać uwagę na różne elementy eksploatacyjne. Do takich elementów zalicza się opony, które są...
akumulator jaki prostownik

Jaki prostownik wybrać?

OSTATNIE POSTY