Strona głównaZakupProducent Kumho – testy i opinie o oponach

Producent Kumho – testy i opinie o oponach

-

Sezon na wymianę opon tuż za rogiem, tym samym pojawia się wiele osób, które zmaga się z problemem wyboru odpowiedniej opony do samochodu. Wbrew pozorom wybór dobrej opony należy do trudnych zadań, bowiem na rynku pojawia się wiele modeli opon lepszej i gorszej jakości, które pochodzą od różnych producentów. Warto swój wybór skierować w stronę opony, która pochodzi od zaufanego producenta, a do takich zaliczyć można m.in. Kumho. W związku z tym ułatwiając wam zadanie postanowiliśmy wziąć pod lupę tego producenta. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka, jakie posiada opinie, a następnie przetestujemy najpopularniejsze modele tej marki.

Opony letnie i zimowe marki Kumho – sprawdzamy opinie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o oponach letnich i zimowych marki Kumho? Przede wszystkim Kumho to pochodzące z Korei Południowej przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji opon do pojazdów osobowych, ciężarowych i motocykli. Marka opon Kumho swoją działalność rozpoczęło w 1978 roku. Niegdyś przedsiębiorstwo Kumho było częścią gigantycznej grupy, która zrzeszała większość liczących się przedsiębiorstw. Dzięki temu marka nabrała wiatru w żagle rozwijając się na rynku oponiarskim i zyskując dostęp do innowacyjnych rozwiązań i technologii.

Obecnie marka Kumho wypracowała sobie wysoką pozycję na rynku oponiarskim i zyskuje wiele przychylnych opinii w sieci. To, czym wyróżnia się ta marka, to zrównoważony rozwój i innowacyjne podejście w stronę produkcji opon. Dodatkowo Kumho bardzo mocno wspiera branżę wyścigów motorowych, tym samym jest to idealny sposób na testowanie swoich produktów.

W swojej ofercie marka posiada wiele różnorodnych modeli opon letnich i zimowych, które zyskały dużą popularność wśród kierowców pochodzących z całego świata,  a to wszystko potwierdzają liczne recenzje, opinie i przeprowadzane testy jakości, które najczęściej są organizowane przez niezależne grupy motoryzacyjne. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie nt. najpopularniejszych modeli opon marki Kumho.

Kumho Solus HA31

W pierwszej kolejności weźmiemy pod lupę oponę całoroczną Kumho Solus HA31. Przede wszystkim Solus HA31 to model, który wyróżnia się wysoką przyczepnością zarówno do suchej, jak i mokrej nawierzchni. Model ten jest przeznaczony do pojazdów osobowych. Podczas projektowania Kumho Solus HA31 wdrożono wiele innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do osiągania lepszych parametrów z podróżowania, dlatego bardzo często pojawiają się pozytywne opinie o tym modelu.

Kumho Ecowing ES01 KH27

Do popularnych opon letnich zaliczyć można popularny model Kumho Ecowing ES01 KH27. Przedstawiany model jest przeznaczony do pojazdów osobowych. Kumho Ecowing ES01 KH27 zyskuje wiele przychylnych opinii za jego wysoką wytrzymałość na zużycie. Pojawia się wiele wpisów, które odnoszą się do jej żywotności i do tego, że opona potrafi być eksploatowana nawet przez cztery sezony. Ta zaleta opony Kumho Ecowing ES01 KH27 wynika z użytej mieszanki gumowej, która powoduje, że opona równomiernie się zużywa.

Kumho Ecsta

Kolejną wartą uwagi oponą letnią jest model Kumho Ecsta, która znajduje swoje zastosowanie w pojazdach sportowych, które posiadają silnik o dużej mocy. Przede wszystkim opona Kumho Ecsta posiada asymetryczny bieżnik, który efektywnie odprowadza wodę oraz błoto, gwarantując tym samym wysoki komfort i bezpieczeństwo z podróżowania. Konstrukcja tej opony sprawia, że zwiększa się dynamiczność w trakcie pokonywania ostrych zakrętów.

Kumho WP51

Co mówią opinie o oponie zimowej Kumho WP51? WP51 to propozycja skierowana do kierowców, którzy cenią sobie niezawodność i wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Model WP51 gwarantuje stabilną jazdę nawet po zaśnieżonej i ślieskiej drodze. Opona zimowa Kumho WP51 został wyposażony w innowacyjny kierunkowy bieżnik, który nie tylko chroni przed występowaniem zjawiska „Aquaplaningu”, ale i również pozwala na uzyskanie wysokich parametrów.

Kumho KL71

Kumho KL71 to opona letnia skierowana do właścicieli pojazdów terenowych. Model KL71  niezwykle dobrze sprawuje się zarówno w trakcie szybkiej i dynamicznej jazdy, nawet na trudnym terenie. Duży wpływ na to ma zastosowanie dużych klocków posiadające ostre końcówki, które wgryzają się w nawierzchnię zapewniając większą przyczepność. Dodatkowo opona charakteryzuje się wysoką wytrzymałością dzięki zastosowaniu wzmocnień w postaci stalowych pasów, które są umieszczona na ścianie bocznej. To sprawia, że opona jest niezwykle odporna na pojawiające się uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Do ciekawych rozwiązań zaliczyć można również to, że opona posiada system samooczyszczania, który przyczynia się do tego, że kamienie czy inne odpady nie blokują się pomiędzy rowkami znajdującymi się na bieżniku.

POPULARNE

Jaki klucz dynamometryczny wybrać?

Jaki klucz dynamometryczny wybrać?

0
Klucz dynamometryczny, to w ostatnim czasie niezwykle popularne narzędzie, które używane jest przede wszystkim przez mechaników samochodowych, oraz pasjonatów motoryzacji. Klucza dynamometrycznego używa się,...
dobór felg do auta

Jak dobrać felgi do auta?

OSTATNIE POSTY