Strona głównaZakupOpony marki Imperial – testy i opinie

Opony marki Imperial – testy i opinie

-

Będąc właścicielem pojazdu, należy systematycznie kontrolować i zwracać uwagę na elementy eksploatacyjne. Do najważniejszych z nich zalicza się opony, które odpowiadają za bezpieczeństwo i zachowanie całego pojazdu w trakcie jazdy. Podczas wyboru opony do samochodu, warto pamiętać o takich parametrach, jak wytrzymałość, rozmiar, czy rozwiązania technologiczne, które posiada, jednak kluczową decyzję odgrywa tutaj wybór opony od sprawdzonych producentów, a takim jest m.in. marka Imperial. To właśnie na tej marce skupimy swoją uwagę w dalszej części wpisu, a następnie sprawdzimy, jakie pojawiają się o niej opinie, jakiego jest pochodzenia i przetestujemy najpopularniejsze modele opon tej marki.

Producent opon letnich i zimowych Imperial – jakie pojawiają się opinie?

Co mówią opinie o oponach letnich i zimowych producenta Imperial? Przede wszystkim Imperial to pochodzenia belgijskiego marka, i należy ona do jednego z czołowych dystrybutorów opon na rynku europejskim – Deldo. Marka Imperial pojawiła się na rynku w 2011 roku i specjalizuje się ona w produkcji opon do pojazdów osobowych i ciężarowych. W pierwszym roku swojej działalności marka Imperial posiada w swojej ofercie zaledwie 30 modeli opon, dopiero w kolejnych latach marka systematycznie powiększała swoje portfolio dodając do niej wiele innych modeli, które charakteryzowały się wysoką jakością wykonania i były dostępne w przystępnej cenie. Obecnie marka Imperial cieszy się dużą popularnością, a jej użytkownicy chętnie testują i wystawiają pozytywne opinie nt. najpopularniejszych modeli m.in. chodzi tutaj o opony zimowe linii Snowdragon.

Imperial to marka, która najczęściej kojarzona jest z oponami klasy ekonomicznej i dobrą jakością wykonania. Warto wspomnieć to, że producent przykłada szczególną wagę do ścisłej kontroli jakości i bezpieczeństwa poddając wszystkie modele opon cyklicznym testom wytrzymałościowym. W dalszej części wpisu weźmiemy pod lupę najpopularniejsze modele opon i sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie użytkowników.

Imperial All Season Driver

Jakie pojawiają się opinie kierowców nt. opony Imperial All Season Driver? Przede wszystkim model All Season Driver to opona całoroczna, która idealnie radzi sobie na drodze latem i w trakcie srogiej zimy. Oponę całoroczną All Season Driver wyposażono w nowatorski kierunkowy bieżnik, który przyczynia się do osiągania lepszych parametrów i przyczepności w trakcie jazdy. Kolejne pozytywne opinie nawiązują do tego, że opona posiada wdrożony system zagęszczonych lameli, który efektywnie poprawia trakcję na śliskiej nawierzchni.

Imperial Snowdragon 3

 Imperial Snowdragon 3 to niezwykle popularne opony zimowe, które bardzo często pojawiają się w recenzjach i przeprowadzanych testach przez niezależne grupy motoryzacyjne. Model Snowdragon 3 został stworzony z myślą o pojazdach osobowych. Snowdragon 3 charakteryzuje się przystępna ceną i wysoką jakością wykonania, a to wszystko zawdzięcza ona dzięki zastosowanym rozwiązaniom. Jednym z nich jest m.in. użyta mieszanka gumowa, która zawiera w swoim składzie unikalne komponenty wpływające na lepszą jakość jazdy w trakcie pokonywania śliskiej i mokrej nawierzchni. Zastosowana mieszanka gumowa przyczynia się również do wydłużenia żywotności i wytrzymałości opony, dlatego jest to z pewnością propozycja dla osób, które cenią sobie komfort z jazdy.

Imperial Snowdragon HP

Opona Snowdragon HP to kolejny model wchodzący w skład niezwykle popularnej linii Snowdragon. Przede wszystkim jest to opona przeznaczona do pojazdów osobowych, które posiadają pod maską silnik o dużej mocy. Imperial Snowdragon HP to opony zimowe, które gwarantują uzyskanie wysokich osiągów swojego pojazdu nawet wtedy, gdy na drodze panują ciężkie warunki pogodowe. Do opony Snowdragon HP wdrożono kierunkowy bieżnik, który jest odpowiedzialny za efektywną przyczepność i za poprawienie trakcji w trakcie jazdy.

Imperial Ecodriver 5

W ofercie marki Imperial znajdują się również opony letnie, jednym z takich modeli jest Ecodriver 5. Opony letnie Ecodriver 5 to model przeznaczony do pojazdów osobowych, który jest dostępny w niezwykle atrakcyjnej cenie i pozwala ona na uzyskanie wysokich parametrów. Wielu kierowców na forum wystawia dość przychylne opinie, nawiązując do tego, że wykazuje ona wysoką przyczepność do nawierzchni. Jest to spowodowane tym, że posiada ona unikalną strukturę. Przede wszystkim do modelu Ecodriver 5 wdrożono szerokie rowki obwodowe, które efektywnie odprowadzają wodę i błoto spod opony, tym samym redukuje ona pojawiające się zjawisko „Aquaplaningu”. Kolejną zaletą jest to, że Imperial Ecodriver 5 posiada szerszą powierzchnię styku opony z nawierzchnią, tym samym pozwala to na krótsze i efektywniejsze hamowanie, nawet w przypadku, gdy na drodze występują ciężkie warunki. Do produkcji opony Imperial Ecodriver 5 wykorzystano również innowacyjną mieszankę, która jest odpowiedzialna za wysoką trwałość, dlatego jest ona odporna na ścieranie i pojawiające się uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

czy warto kupować marke premium

Czy opłaca się kupować samochód klasy premium?

0
Samochody premium coraz częściej są na celowniku osób z klasy średniej. Czym są w ogóle samochody klasy premium oraz jakie są różnice między samochodami...

Crossovery a SUVy

OSTATNIE POSTY