Strona głównaAuta elektryczneCzym są samochody hybrydowe?

Czym są samochody hybrydowe?

-

Samochody hybrydowe to hit ostatniej dekady. Z miesiąca na miesiąc wprowadzane są coraz bardziej zaostrzone przepisy dotyczące norm spalinowych. Samochód hybrydowy ma być połączeniem ekologicznego samochodu wraz z zaawansowanymi systemami. Pierwszy samochód hybrydowy w produkcji masowej został wypuszczony na rynek ponad 20 lat temu. Zyskał jednak dużą popularność dopiero w ostatnich latach. Cała motoryzacyjna branża stawia coraz bardziej na elektryczność. Sprawdź czym dokładnie jest samochód hybrydowy, jakie są jego ceny oraz jakie modele dostępne są na Polskim rynku. Poniżej znajdziesz również ranking samochodów hybrydowych, które pozwolą Ci wybrać odpowiedni model dla siebie.

Samochody hybrydowe co to jest?

Czym tak naprawdę jest samochód hybrydowy? Odpowiedź na te pytanie jest proste – jest to samochód, który łączy w sobie silnik spalinowy i silnik elektryczny. Silników elektrycznych zazwyczaj jest, więcej niż jeden i są rozbite na parę mniejszych jednostek. Silniki elektryczne wraz z silnikiem spalinowym pozwalają na bardzo niskie spalanie naszego samochodu. Ostatnimi czasie pisaliśmy o Toyota Camry, która jest właśnie samochodem hybrydowym. Spalanie tego samochodu, według producenta nie przekracza 4,5 litra na 100 kilometrów. Jak ładują się akumulatory w naszej hybrydzie? Głównie jest to odzyskiwanie energii z hamowania.

HYBRYDOWA RAV4
RAV4 Hybrid

Samochody hybrydowe ceny

Cena samochodów hybrydowych jest droższa od samochodów spalinowych. Samochód ten jest również cięższy oraz bardziej złożony w swojej budowie. Cena samochodu hybrydowego w porównaniu do samochodu spalinowego to różnica nawet w wysokości 30%. Należy przede wszystkim brać pod uwagę ile kilometrów w ciągu roku robimy. Jeśli rocznie przemierzamy 5 tysięcy kilometrów to zakup samochodu hybrydowego może nam się nie zwrócić. Przy jeździ dochodzącej do 20-30 tysięcy rocznie i więcej to różnica w spalaniu może spłacić nam te 20-30% różnicy zakupu samochodu.

Samochody hybrydowe dostępne w Polsce

Polska nie odstaje od reszty Europy jeśli chodzi o dostępność do poszczególnych modeli. Hybrydy znajdziemy aktualnie prawie w każdym salonie producenta. Największą dostępnością aut hybrydowych w Polsce może pochwalić się koncern Toyota, który od lat wypuszcza swoje modele i cieszą się one dobrą opinią i uznaniem wśród użytkowników. W Polsce również będzie dostępna Toyota Camry, która swoimi zaawansowanymi systemami, oszczędnością oraz solidnym wykonaniem może sporo namieszać na rynku samochodów hybrydowych.

Samochody hybrydowe opinie

Samochody hybrydowe są na celowniku największych portali motoryzacyjnych, a w sieci możemy znaleźć mnóstwo testów oraz opinii na ich temat. Samochody hybrydowe to świetne rozwiązanie dla miastowych.

Ranking najtrwalszych samochodów hybrydowych

  • Honda Insight Hybrid.
  • Kia Optima Hybrid
  • Toyota Prius c
  • Toyota Prius v
  • Lexus HS 250h

Samochodów hybrydowych na rynku jest naprawdę sporo. Marki premium takie jak Porsche czy Mercedes również wprowadzają na rynek samochody hybrydowe. Najbliższe auta na rynku motoryzacyjnym będą naprawdę ciekawe, bo hybrydy walczą, aby ugrać na rynku jak największy procent użytkowników.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

Czy opłaca się kupować Tesle?

0
Samochody elektryczne nabierają rozpędu, widać je coraz częściej nawet na polskich drogach. Czy opłaca się kupować tesle? Najpopularniejszą marką samochodu elektrycznego jest Tesla, pierwszy...
trójkołowce

Pojazdy trójkołowe

OSTATNIE POSTY