Strona głównaTuningOwiewki do samochodu. Co warto o nich wiedzieć?

Owiewki do samochodu. Co warto o nich wiedzieć?

-

Dla wielu użytkowników czterech kółek owiewki przeznaczone do samochodu i w nim montowane są nie tylko estetycznym ale też praktycznym elementem, który spełnia przeznaczone mu zadania. Niektórzy kierowcy uważają owiewki za rzecz zbędną, która ani nie pasuje do ich samochodu, ani też nie spełnia w nim żadnej roli. Elementy te na pewno są przydatne w pojazdach, które nie posiadają klimatyzacji, dzięki nim poprawia się komfort jazdy.

Owiewki do szyb samochodowych i ich funkcja

Jak już wspomnieliśmy, owiewki nadają się głównie do szyb samochodowych pojazdów nie posiadających klimatyzacji albo dość wydajnego systemu nadmuchu w kabinie, w której znajdują się kierowca i pasażerowie. Bardzo często podczas jazdy w dniach deszczowych parują szyby i konieczne staje się uchylenie okna. Jeśli w pojeździe nie są zamontowane owiewki do szyb samochodowych, to czynność taka grozi przedostaniem się sporej ilości wody do wewnątrz. Inaczej rzecz się ma, gdy po każdej stronie auta znajduje się owiewka szyby bocznej, która ochrania przed zalaniem tapicerki. Również kierowca i pasażer nie zostają zmoczeni deszczówką, więc mogą śmiało chwalić sobie w trakcie jazdy tak rewelacyjne rozwiązanie, jakim jest owiewka zamontowana u góry szyby bocznej. Kolejnym dobrodziejstwem takich elementów wyposażenia pojazdu jest ich ochrona okolic bocznych lusterek, a także szyb, na których osadza się brud. 

Owiewki na szyby boczne przydają się również w dni pozbawione deszczu. Zdarzają się dni upalne, gorące i ciepłe, podczas których kierowcy bardzo chętnie uchylają szyby samochodów, by zaczerpnąć powietrza lub poczuć na twarzy podmuch chłodnego wiatru. Jednak często takiej czynności, zwłaszcza podczas szybkiej jazdy, może towarzyszyć nieprzyjemny ogromny hałas i przeciąg, który „urywa głowę”. Owiewki na szyby boczne pomagają w takich sytuacjach i uchylenie okienka samochodu staje się całkowicie możliwe oraz nie pociąga za sobą przykrych konsekwencji. Dzięki nim wiatr nie jest już tak mocno odczuwalny, a i hałas wywołany szybką jazdą jest mniejszy.

Owiewki szyb bocznych to częsty temat rozmów na internetowych forach, gdzie opinie na ich temat przeplatają się z poradami, na co zwracać uwagę przy kupnie przedmiotów. Większość użytkowników stwierdza, że bardzo ważne jest wykonanie owiewek, bo im solidniejsze, tym lepsza jest ich wytrzymałość. Oczywiście przed zakupem trzeba również sprawdzić, czy będą pasowały do konkretnego samochodu. Czasem brak kilku milimetrów będzie je dyskwalifikował, ponieważ nie wpasują się do wymiarów auta. Tylko te owiewki szyb bocznych miały dobre opinie wśród wielu kierowców, które nie posiadały specjalnych klipsów czy uchwytów do montowania – elementy te nie są konieczne, wyglądają też nieestetycznie i mogą doprowadzić do zniszczenia uszczelek albo lakieru. Dobrze jest również, gdy kupujący ma możliwość wyboru koloru owiewek. Najczęściej owiewki występują w barwach takich jak ciemnozielona, czerwona, czarna (dymiona na taki kolor), przezroczysta. Zasada wyboru tutaj jest następująca: wybieramy te owiewki, które będę na samochodzie jak najmniej widoczne.


POPULARNE

Car Detailing Rybnik

0
Każdy, kto posiada samochód, przekonał się, że dbanie o niego i pilnowanie, żeby był w jak najlepszym stanie, nie jest zadaniem tak prostym, jak...

Car Detailing Rawicz

przyciemnianie szyb

Przyciemnianie szyb

jak zwiększyć moc silnika

Jak zwiększyć moc silnika?

małe tablice rejestracyjne

Małe tablice rejestracyjne

OSTATNIE POSTY